صنایع

حمل

تجهیزات الکتریکی

حمل تجهیزات الکتریکی از شاخه ­های مهم صنعت حمل و نقل و پایه و اساس صنایع بزرگ و تولید در دنیا محسوب می شود. به دلیل حساسیت خاص این تجهیزات از یک سو و بالا بودن هزینه های جانبی نظیر بیمه حمل و نقل و نرخ حمل ماشین آلات از سوی دیگر، این شاخه از صنعت از حساسیت و اهمیت بالایی برخوردار است.

با ما در مطالعه این مطلب همراه شوید تا بیشتر در مورد تجهیزات الکتریکی و شیوه حمل آنها به از راه های مختلف و شرکت لیان ویسمن، پیشرو در این زمینه با هم گفتگو کنیم.

نکاتی درباره حمل تجهیزات الکتریکی

تجهیزات الکتریکی را می توان به درستی زیر بنای رشد صنایع مدرن و فناوری های نوین دانست. این قطعات و دستگاه ها که نقش مهمی در پیشبرد اهداف علمی، صنعتی و تولیدی ایفا می کنند، پس از تولید در مبدا و بنا بر قاعده عرضه و تقاضا، لزوما در محل تولید مورد استفاده قرار نمی گیرند و در غالب موارد، نیازمند جابجایی و حمل هستند.

حمل این تجهیزات در برخی موارد در فواصل کوتاه و در پاره ای موارد، در مسافت های دور صورت می گیرد. پروسه ای زمان بر و طولانی که نیازمند مراقبت دائمی و سختگیرانه بوده و به قیمت سلامت محموله های حاوی این تجهیزات تمام می شود. علاوه بر این، تنوع این تجهیزات و متریال مصرفی در آنها، لزوم این مراقبت ها را دو چندان می کند.

حمل تجهیزات الکتریکی

برخی از مهم ترین نکات در نکاتی درباره حمل و نقل تجهیزات الکتریکی عبارتند از:

بسته بندی مناسب

هنگام حمل این تجهیزات لازم است آنها را به شکل صحیح و اصولی بسته بندی نمایید. به نحوی که ضمن جابجایی دچار حرکات شدید یا ضربه نشوند و اجزای داخلی یا بدنه خارجی آنها آسیب نبیند. همچنین لازم است از استاندارد های جهانی در این مورد پیروی کرده و لوازم مورد نیاز برای این کار را به شرح زیر فراهم کنید:

  • استفاده از برچسب و نشانگر مرتبط
  • کاربرد جعبه دارای استحکام کافی و اندازه مناسب
  • روکش مناسب از جنس لایه فوم، الیاف یا پلاستیک حباب دار جهت جلوگیری از آسیب
  • کاربرد کیسه های ESD در صورت نیاز برای ممانعت از خطرات الکتریسیته ساکن
  • چسب بسته بندی

در صورتی که با روش های اصولی این کار آشنایی ندارید، بهتر است از شرکت های تخصصی در این زمینه کمک بگیرید.

جلوگیری از نفوذ رطوبت

رطوبت دشمن درجه یک تجهیزات برقی و الکتریکی است و در هر مرحله از حمل این تجهیزات، باید نسبت به احتمال نفوذ آن هوشیار بود. استفاده از روکش های پلاستیکی نیز به همین منظور صورت می گیرد.

استفاده از علائم هشدار دهنده

کاربرد نشانگر و علامت هشدار مانند Fragile یا Handle with Care به معنای شکننده یا حمل با مراقبت بر روی جعبه حاوی تجهیزات الکتریکی از موارد مهمی است که باید به آن توجه داشت.

رعایت اصول حمل تجهیزات خطرناک

در صورت حمل تجهیزات خطرناک الکتریکی مانند انباره ها و انواع باتری حاوی سرب، کادمیوم و جیوه، ضروری است برای پیشگیری از بروز آلودگی زیستی نسبت به رعایت اصول بسته بندی و حمل مناسب آنها دقت کافی به کار ببندید.

اهمیت بیمه در حمل تجهیزات الکتریکی

با توجه به حساسیت بالای موجود در فرایند حمل و نقل تجهیزات الکتریکی، شرکت های بیمه قوانین مهمی را برای این کار ابداع کرده و پوشش های لازم را در این زمینه انجام می دهند. علاوه بر موارد معمول نظیر آسیب های ناشی از دما و رطوبت، حوادث طبیعی، سهل انگاری و بسیاری موارد دیگر، به درخواست بیمه‌ گذار و با پرداخت حق‌ بیمه بیشتر، این تجهیزات در برابر خطرات تبعی دیگر نظیر قرار گرفتن در معرض مواد اسیدی و شیمیایی، شکست شیشه، توقف در مدت تعمیر وسیله نقلیه در تعمیرگاه و سرقت درجا و… نیز بیمه می شوند.

این موضوع با توجه به بالا بودن قیمت این تجهیزات و اهمیت ارسال سالم و به موقع آنها از اهمیت بالایی برخوردار بوده و از بروز خسارات احتمالی تا حد امکان پیشگیری می کند.

روش های متداول حمل تجهیزات الکتریکی

علاوه بر جابجایی تجهیزات الکتریکی در سطح شهرها، در مواردی این تجهیزات نیاز به جابجایی بین کشورها و حتی قاره ها دارند. در این مورد از روش های معمول حمل و استفاده می شود که شامل موارد زیر است:

حمل زمینی تجهیزات الکتریکی

حمل و نقل زمینی جهت مبادله تجاری صنایع الکتریکی با کشورهای همسایه، بهترین و به صرفه ترین انتخاب به شمار می آید.

این روش حمل به ۲ دسته جاده ‌ای و ریلی تقسیم می‌شود:

حمل تجهیزات الکتریکی از طریق ناوگان جاده ای

در این روش مدرن ‌ترین انواع کامیون‌، کمر شکن و بوژی‌کش با تجهیزات جانبی مورد نیاز برای جابجایی محموله ‌ها در نظر گرفته می‌شوند.

حمل تجهیزات الکتریکی از طریق ریلی

در حمل بار ریلی قطارهای باری مجهز کالاهای الکتریکی را به مقاصد مورد نظر می رسانند. بدیهی است مراقبت های لازم و تهیه مکان مناسب برای این تجهیزات نیز بخشی از تدابیر صورت گرفته در این زمینه خواهد بود.

روش دریایی برای حمل تجهیزات الکتریکی

با توجه به اهمیت بالای حمل سالم، اقتصادی و مطمئن کالا و تجهیزات الکتریکی، استفاده از ناوگان ترابری دریایی برای این کار بسیار هوشمندانه و مفید است. استفاده از این سیستم به ویژه در صورتی که تحت پوشش بیمه و توسط شرکت های معتبر مجری صورت گیرد، راهی سریع، آسان و مطمين برای حمل تجهیزات و قطعات الکتریکی خواهد بود.

روش هوایی حمل تجهیزات الکتریکی

صنعت واردات قطعات الکترونیکی به ایران از طریق هوایی توسط شرکت­های حمل هوایی و با استفاده از نیروی پرسنلی کارآزموده و فعال صورت می گیرد. این مراجع با هدف خدمت رسانی به مشتریان در زمینه های مختلف از مشاوره  تا بسته بندی و حمل هوایی این مرسولات، نیاز های مشتریان را از مبداء تا ترخیص و تحویل در مقصد بر عهده می گیرند. این شرکت ها با تمرکز بر حمل بار هوایی بین المللی، به خدمت رسانی و ارائه مشاوره در زمینه حمل بار زمینی و دریایی مشغول بوده و کلیه مراحل کار را به انجام می رسانند.

استفاده از ناوگان هوایی مجهز در این زمینه و نیز بیمه مرسولات مورد نظر بخش مهمی از این پروسه را تشکیل می دهد.

حمل تجهیزات الکتریکی

براورد نرخ و هزینه حمل تجهیزات الکتریکی

تعرفه حمل کالا و تجهیزات الکتریکی به قصد واردات یا صادرات از جمله موارد متغیر بوده و به عوامل و فاکتور های زیادی بستگی دارد. اگاهی از این تعرفه ها موجب ممانعت از وارد آمدن ضرر مالی برای وارد کنندگان این قطعات می ­شود.

مراحل زیاد و متفاوتی برای ثبت نرخ و هزینه حمل این تجهیزات وجود داشته و با توجه به تنوع موارد و قوانین موجود، در مواردی حتی چندین تعرفه متفاوت برای یک محموله محاسبه می شود.

به منظور محاسبه و براورد این هزینه ها، می توانید از شرکت های عامل در این زمینه کمک بگیرید. به این ترتیب با خیال آسوده پروژه های حمل تجهیزات الکتریکی را از سایر نقاط با هر یک از روش های موجود عملی می کنید.

بیشتر بخوانید: حمل ابزارآلات صنعتی

خدمات شرکت لیان ویسمن برای حمل تجهیزات الکتریکی

مجموعه لیان ویسمن در کنار خدمات حمل و نقل عمومی، در زمینه حمل تجهیزات الکتریکی نیز تخصص داشته و این مرسولات را از کشور های مبدا تا مقصد همراه یمی کند. استفاده از ناوگان های ریلی و جاده ای جهت حمل زمینی، کشتیرانی جهت حمل به روش دریایی و نیز ناوگان هوایی جهت حمل تجهیزات الکتریکی در لیان ویسمن بخش مهمی از این پروسه را تشکیل می دهند.

علاوه بر این، خدمات پروژه ای این مجموعه کارآزموده در زمینه حرکت ماشین آلات سنگین، محموله های حجیم و سنگین و مواد حساس به دما و نیز حمل و نقل و جابجایی ترافیکی با بهترین کیفیت و نظارت کامل در جریان است.

ارائه بهترین سرویس حمل جهت انواع محموله­ها با تمرکز بر صنعت حمل و نقل در زمینه های مهندسی نوآورانه و لجستیک، فاکتور کلیدی موفقیت در این پروژه‌ها به شمار می آید.

سخن آخر

حمل تجهیزات الکتریکی در دنیای مدرن و پیشرو امروزی به عنوان یکی از شاخه های مهم صنعت و از پایه های رشد و ترقی هر کشور به شمار می آید. تنوع این محصولات و نیاز به واردات آنها از ممالک دور دست از سوی دیگر، حمل و نقل آنها را به یکی از چالش های مهم در این صنعت تبدیل کرده است.

شرکت لیان ویسمن با تکیه بر کادر مجرب و پرسنل کار آزموده و با کوله باری از دانش فنی روز دنیا در این مسیر با وارد کنندگان تجهیزات الکتریکی در زمینه حمل و جابجایی مرسولات همراه است.

پیروی از اصول کاری و استفاده از کلیه امکانات در این مسیر، کلید اصلی موفقیت این مجموعه به شمار می آید.

حمل تجهیزات الکتریکی

سؤالات متداول

  • قابلیت حمل محموله های بزرگ و سنگین
  • شفافیت هزینه ‌ها
  • امکان تعیین شرایط خاص حمل‌ و نقل
  • فراهم کردن شرایط ایمنی و بیمه
  • تنوع در انتقال کالا
  • ارزش افزوده اقتصادی
  • امکان تعیین مدت زمان قرارداد
  • استفاده از تجهیزات و ماشین ‌آلات مناسب و پیشرفته
  • امکان تعریف کالا و شرایط فورس ماژور

ایمنی این تجهیزات توسط بسته ‌بندی مناسب، بیمه کالا، صدور بارنامه و پیروی از استاندارد های ایمنی حمل و جابجایی کالا تضمین می‌ شود.

تجهیزات این پروژه ها شامل انواع تریلر و کامیون ‌مجهز، کانتینرهای مخصوص جهت حمل و نقل بارهای پروژه ‌ای و جرثقیل است.

به این مقاله امتیاز دهید.