حمل به ایران

ارسال

بار به ایران

امروزه ارسال بار به ایران، یکی از مهم ­ترین و اصلی ­ترین دغدغه ­های بازرگانان است. از آن­ جایی که برطرف کردن تمامی نیاز ها در داخل کشور، غیر ممکن است، بنابراین برای تامین این نیازهای اساسی، بسیاری از کال اها از خارج به ایران وارد می ­شوند. به همین سبب برای سهولت در این امر، شرکت ­های حمل و نقل بسیاری به وجود آمده ­اند و این کار را بدون دردسر انجام می ­دهند.

از این رو بسیاری از بازرگانان و تاجران ایرانی، به دنبال پیدا کردن شرکت ­های حمل و نقل حرفه­ ای هستند. در اغلب موارد، ارسال بار توسط فروشنده انجام می ­شود اما بسیاری از تاجران تمایل دارند تا با شرکت ­های حمل و نقل ایرانی همکاری کنند.

بنابراین، خریدار، اطلاعات فروشنده در کشور مبدا را در اختیار شرکت مورد نظر می­ دهد و شرکت، با استفاده از نماینده خود در آن کشور، مابقی کار های ارسال را با همکاری فروشنده انجام می­دهد.

در این مقاله قصد داریم به شرح مبحث ارسال بار به ایران، انواع و چگونگی آن بپردازیم. چنان ­چه می­ خواهید به تازگی کار خود را آغاز کنید و اطلاعات کمی در این زمینه دارید، تا انتها با ما همراه باشید.

انواع ارسال بار به ایران

ارسال بار به ایران، انواع مختلفی دارد و به روش­ های مختلفی صورت می ­گیرد. روش­ های ارسال بار می­ توانند با توجه به نوع، حجم و میزان فساد پذیری کالا متفاوت باشند.

ارسال بار به ایران به سه شیوه حمل و نقل هوایی، حمل و نقل دریایی، حمل و نقل زمینی (حمل جاده ­ای، شهری و ریلی) انجام می­شود.

 • ارسال بار هوایی به ایران
 • ارسال بار زمینی به ایران
 • ارسال بار دریایی به ایران

استفاده از این روش ­ها مزایای و معایب مخصوص به خود را دارند که در ادامه به شرح هر یک از آن ­ها خواهیم پرداخت.

ارسال بار به ایران

ارسال بار هوایی به ایران

ارسال بار به ایران با هواپیما، یکی از پرسرعت ­ترین و البته گران ­قیمت­ ترین روش ­های ارسال به شمار می­ رود که به سبب کاهش مدت زمان ارسال، محبوبیت بالایی دارد.

ارسال بار به این روش برای کالا هایی با وزن و حجم بالا مناسب نیست. بنابراین، این شیوه از ارسال بار به ایران بیشتر شامل بار هایی می­ شود که دارای حجم و ابعاد کم و البته ارزش بالایی هستند و باید در مدت زمان کوتاهی به مقصد برسند.

ارسال بار به ایران به روش هوایی، مزایایی دارد که در ادامه به آن­ ها خواهیم پرداخت:

 • کاهش حق بیمه: حق بیمه در ارسال بار به شیوه هوایی از سایر روش­ های ارسال پایین­ تر است.
 • کاهش هزینه ­های بسته ­بندی: از آن­جایی که مدت زمان ارسال کالا با هواپیما کم ­تر است و حمل و نقل به صورت تخصصی انجام می ­شود، بارها دچار آسیب نمی ­شوند. از این رو، نیازی نیست تا بارها بیش از اندازه نیاز بسته ­بندی شوند.

البته به این نکته توجه داشته باشید که هزینه بسته ­بندی با توجه به وزن و حجم کالا، خط هوایی مورد نظر، مقصد و نوع بار (فسادپذیر یا خطرناک) می ­تواند متغیر باشد.

 • آسان بودن ترخیص کالا: ترخیص کالا به شیوه هوایی، سختی ­های روش ارسال بار با کشتی را ندارد و به راحتی انجام می ­شود.

لازم به ذکر است اگر کالای ارسالی شما وزنی معادل 45 کیلوگرم دارد می ­توانید به جای ارسال با پست از فورواردرهای هوایی استفاده کنید.

ارسال بار شخصی به شیوه هوایی

اگر می ­خواهید لوازم شخصی مانند لوازم خانه را به شیوه هوایی ارسال کنید باید به یک سری از نکات توجه کنید:

 • انتخاب فورواردر تخصصی هوایی

به سبب آن که در فرآیند تحویل کالا، اتفاقی رخ ندهد، بهتر است شرکت حمل و نقل، توسط گیرنده در ایران انتخاب شود. هم­چنین آن شرکت حمل و نقل در فرودگاه امام دفتری داشته باشد تا در صورت بروز هر گونه مشکل در ترخیص کالا، بتواند نسبت به رفع سریع آن اقدام کند.

 • اطلاعات بارنامه

برای آن که در تحویل کالا مشکلی ایجاد نشود، توجه داشته باشید نام گیرنده به درستی در بارنامه ذکر شود.

 • ارسال وسایل شخصی

لازم به ذکر است که تنها وسایل شخصی مورد نظر را ارسال کنید. چنان­چه تشخیص داده شود که وسایل ارسالی، اهدافی تجاری دارند، عوارض گمرکی به آن تعلق می­ گیرد.

 • انتخاب فرودگاه صحیح در مبدا

برای آن که هزینه­ های ارسالی خود را کاهش دهید، توجه داشته باشید تا فرودگاه مورد نظر را به درستی انتخاب کنید.

ارسال بسته تجاری با هواپیما

برای ارسال بسته ­های تجاری با هواپیما باید از شرکت­های حمل و نقل کمک بگیرید. برای انتخاب صحیح این شرکت ­ها به موارد زیر توجه کنید:

 • قابلیت واگذاری بار توسط شرکت حمل

تنها شرکت­ هایی می­توانند بار را در EPL به دست شما برسانند که قابلیت واگذاری بار را داشته باشند. بنابراین پیش از انتخاب شرکت حمل و نقل برای ارسال بار به ایران، به این نکته توجه کنید.

 • داشتن نمایندگی در کشور مبدا

وجود نمایندگی از شرکت حمل و نقل در کشور مبدا، سبب کاهش هزینه ­های ارسال بار خواهد شد.

 • صدور قبض انبار فوری

به طور معمول بار هایی که به شیوه هوایی ارسال می­ شوند نیاز به فاکتور هایی دارند که به سرعت صادر شوند. بنابراین، شرکت ­هایی را برای انجام این کار انتخاب کنیدکه قابلیت صدور قبض پای بار یا پای پرواز را داشته باشند.

 • عضویت یاتا

شرکت ­هایی را برای ارسال بار تجاری خود انتخاب کنید که عضو انجمن یاتا (انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی) باشند.

ارسال بار به ایران

ارسال بار زمینی یا ریلی به ایران

ارسال زمینی از دیگر شیوه ­­های ارسال بار به ایران است که از قدیم ­الایام رایج بوده است. در آن زمانی که هنوز ماشینی اختراع نشده بود، مردم برای حمل و نقل  بار ها از اسب، الاغ و شتر استفاده می ­کردند. امروزه این کار به وسیله ماشین­ های سنگین و کامیون ­های کانتینردار انجام می ­شود.

ارسال بار زمینی به سه دسته حمل و نقل جاده ­ای، ریلی و شهری تقسیم می ­شود که هر یک با توجه به نوع کالا انتخاب می ­شوند. حمل و نقل زمینی، یکی از رایج ­ترین و ارزان­ ترین شیوه­ های ارسال بار به ایران است که هزینه حمل بار آن نسبت به هواپیما کم­ تر و سرعت آن از کشتی بیش­ تر است.

ارسال بار زمینی به ایران به دو روش فول تراک و گروپاژ انجام می­ شود. اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که برای ارسال بار به شیوه زمینی با محدودیت­هایی رو به­ رو هستید. بدین صورت که شما نمی­توانید به روش زمینی، بار ها را به هر کشوری که بخواهید ارسال کنید. به عنوان مثال، چین یکی از مقاصد اصلی واردات کالا به ایران است که ارسال بار به صورت زمینی به آن ممکن نیست و باید از طریق هوایی و دریایی انجام شود. برخی از مهم­ ترین مزایای ارسال بار زمینی کدام است؟

 • نیاز به سرمایه­ گذاری کم ­تر
 • مناسب حمل بار ها در فاصله ­های مکانی کوتاه­ تر
 • امنیت بالا در حمل و نقل
 • صرفه­ جویی در هزینه ­های بسته ­بندی
 • انعطاف­ پذیری بالاتر نسبت به سایر روش ­ها
 • حمل و نقل بار به صورت درب تا درب

همان­ گونه که بیان شد، حمل و نقل ریلی نیز از دیگر موارد ارسال بار زمینی است که نقش زیادی در تجارت ­های بین­المللی ندارد و اغلب روش جاده ­ای مورد استفاده واقع می­شود.

ارسال بار دریایی به ایران

یکی از رایج­ ترین روش­های ارسال بار به ایران، روش حمل و نقل دریایی است. چنان ­چه قصد دارید بار های حجیم و سنگین خود را حمل و نقل کنید، ارسال بار به شیوه دریایی، انتخاب مناسبی به شمار می ­رود.

بهتر است بدانید که ارسال بار به ایران با استفاده از روش دریایی، بسیار مقرون به صرفه است و قیمت ارزانی دارد. اما در مقابل، مدت زمان بیشتری طول می ­کشد تا بارها با این روش به مقصد برسند. این روش ارسال، اغلب مناسب بار های فله و با حجمی بالا مانند نفت خام، زغال سنگ، بنزین و محصولات کشاورزی است.

جالب است بدانید که تجارت ­های بین­ المللی به شیوه دریایی، رقمی معادل 90% را به خود اختصاص داده­اند و یکی از محبوب ­ترین روش ­های ارسال بار به ایران و نقاط دیگر به شمار می­روند.

ارسال بار با کشتی، شامل مزایای زیر می ­شود:

 • ظرفیت بالای حمل و نقل کالا
 • هزینه­ های اقتصادی و مقرون به صرفه حمل بار
 • کاهش آلودگی ­های زیست محیطی
 • ایمنی و امنیت بالای ارسال بار
 • کاهش هزینه­ های عوارض و مالیات بر ارزش افزوده نسبت به ارسال هوایی
 • ارسال کالا هایی با حجم بسیار زیاد و فله

ایران، یکی از کشور هایی است که به دلیل موقعیت جغرافیایی مناسب و دسترسی به راه ­های آبی، بیشتر تجارت­های بین ­المللی خود را از طریق آب­ های دریای خزر و اغلب مرز های دریایی جنوبی انجام می­ دهد. بیشتر بارهای ارسالی به ایران از طریق مرز های آبی، از کشور های چین و کره جنوبی صورت می ­گیرند. از عمده بار های ارسالی به ایران می ­توان به تجهیزات هواپیما، تجهیزات خودرو و تجهیزات پزشکی اشاره کرد.

حمل و نقل ترکیبی به ایران

حمل و نقل، یکی از مهم ­ترین و اصلی ­ترین بخش ­های ارسال کالا به شمار می ­رود که باید به درستی انجام شود. به همین سبب تاجران و بازرگانان، اغلب به دنبال راه­ هایی هستند که علاوه بر داشتن هزینه­ های مقرون به ­صرفه، بتوانند بار ها را سریع ­تر و با سرعت بالا تری تحویل بگیرند.

به همین منظور، برای سهولت در امر حمل و نقل و ارسال سریع بار، روش حمل و نقل ترکیبی به وجود آمد. اگر به تازگی وارد کار تجارت بین ­المللی شده باشید یا می ­خواهید آن را آغاز کنید، برای صرفه ­جویی در هزینه و وقت، باید با مفهوم حمل و نقل ترکیبی آشنایی کامل داشته باشید.

حمل و نقل ترکیبی به نوعی از حمل و نقل گفته می ­شود که در آن، یک بار یا محموله توسط چندین روش ارسال، حمل و نقل می­ شود تا به مقصد برسد. این کار به خاطر آن است که  نخست، هزینه­ها کاهش یابند  سپس بار ها با سرعت بالا تری به مقصد برسند.

به بیانی دیگر می ­توان گفت، روش حمل و نقل ترکیبی، روشی مقرون به ­صرفه است که در مسیر حمل و نقل از حداقل دو روش ارسال بار استفاده می­ کند.

برای دریافت این خدمات، می­ توانید از شرکت­ های حمل و نقل معتبری که در این زمینه، خدمات مورد نیاز را ارائه می­دهند، کمک بگیرید. به همین منظور، بهرت است برای کسب اطلاعات بیش تر، در اسرع وقت با مشاوران لیان ویسمن ارتباط برقرار کنید و از خدمات حرفه­ ای آن بهره ببرید.  

حمل زمینی

ارسال بار زمینی از چین

حمل دریایی

ارسال بار دریایی از چین

حمل هوایی

ارسال بار هوایی از چین

نکات مهم در ارسال بار به ایران

برای ارسال بار به ایران باید به یک سری از نکات مهم توجه کرد:

 • نمایندگی حمل و نقل در کشور مبدا

پیش از ارسال بار به ایران، باید توجه داشته باشید که آیا شرکت حمل و نقلی که برای ارسال بار انتخاب کرده­اید در کشور مورد نظر نمایندگی دارد؟

 • نوع بار جهت حمل و نقل

برای ارسال بار به ایران باید نوع آن را مشخص کنید؛ زیرا واردات برخی از کالاها به ایران با مشکلاتی رو به ­رو است. به همین سبب بهتر است پیش از ارسال بار به ایران، از نوع کالا و اجازه ورود آن به کشور اطمینان حاصل کنید.

 • برآورد هزینه­ های حمل و نقل بار

پیش از ارسال بار به ایران، هزینه ­های آن را بسنجید و صفر تا صد آن را در نظر داشته باشید. گاهی ممکن است بار های ارسالی هیچ­ گونه سود و صرفه اقتصادی نداشته باشند. به همین سبب، برآورد هزینه ­های بار پیش از ارسال، یکی از مهم ­ترین نکاتی است که باید به آن توجه کرد.

ارسال بار به ایران

هزینه و استعلام قیمت ارسال بار به ایران

از دیگر مواردی که در ارسال بار به ایران اهمیت دارد، هزینه ­های ارسال بار است. لازم به ذکر است که در هزینه­ های حمل و نقل و ارسال بار، عوامل مختلفی دخیل ­اند و هر یک به نوعی در این قضیه تاثیر می­ گذارند. مهم­ترین عواملی که بر نرخ نهایی ارسال بار به ایران اهمیت دارند:

 • وزن و حجم بار
 • نرخ حواله در آن تاریخ
 • فاصله کشور مبدا و مقصد
 • نوع کالا
 • تعداد کالا
 • بسته ­بندی کالا

از میان تمامی مواردی که در نرخ نهایی ارسال بار موثرند، وزن، حجم و نوع بسته ­بندی کالا اهمیت بسیاری دارند. بدین صورت که هر چه وزن و حجم کالای شما بالا تر رود و نیاز به بسته ­بندی ­های خاص و بسیار اصولی ­تر باشد، به طبع، هزینه ارسال بار به ایران نیز افزایش می ­یابد.

نکته مهم دیگری که در این بخش اهمیت دارد، فاصله دو کشور مبدا و مقصد است. چنان­ چه دو کشور با فاصله بیش تری از یکدیگر قرار داشته باشند، باید هزینه بیش تری برای حمل و نقل و ارسال کالا پرداخته شود. البته گاهی ممکن است ارسال کالا به صورت مستقیم انجام نشود و بار در یک کشور میانی تخلیه شود که در این صورت هزینه حمل و نقل آن نیز تغییر می ­کند.

شرکت حمل و نقل لیان ویسمن برای ارسال بار به ایران

یکی از مواردی که سبب می ­شود تا با آرامش خاطر در انتظار رسیدن محموله به مقصد باشید، انتخاب شرکت حمل و نقل مناسب، جهت ارسال بار است.

این شرکت ­ها به طور معمول ویژگی­ هایی دارند که همکاری با آن ­ها خیال شما را بابت ارسال کالا راحت می ­کند. برخی از مهم ­ترین ویژگی ­های شرکت ­های حمل و نقل حرفه ­ای عبارتند از:

 • تخصص و مهارت در صنعت حمل و نقل
 • شفافیت در اعلام نرخ حمل و نقل
 • منصفانه بودن هزینه­ های حمل و نقل
 • پاسخگویی سریع و به موقع
 • راهنمایی ­ها و مشاوره­ های حرفه­ ای و تخصصی
 • ایجاد امنیت کامل برای کالا ها و بسته­ های ارسالی
 • شبکه ­های حامل متنوع

شرکت حمل و نقل لیان ویسمن با تجربه ­ای طولانی در زمینه حمل و نقل کالا ها، خدمات تخصصی و حرفه ­ای به مشتریان ارائه می­ دهد. این شرکت در سال 2020 با هدف ایجاد حمل و نقلی سریع ­تر، مقرون به صرفه ‌تر و شفاف ‌تر تاسیس شد و تا به امروز در این زمینه حضوری اثربخش دارد.

شرکت حمل و نقل لیان ویسمن با در اختیار داشتن افراد ماهر و متخصص در زمینه لجستیک و ارائه مشاوره ­های حرفه ­ای در زمینه حمل و نقل و ارسال بار، به افراد کمک می­ کند تا با استفاده از بهترین روش، جابه­جایی و ارسال بار را انجام دهند.

سوالات متداول

ارسال بار به ایران به شیوه­ های مختلف هوایی، زمینی (جاده­ای و ریلی) و دریایی انجام می ­شود. انتخاب هر یک از شیوه­ های ارسال با توجه به نوع، حجم و زمان کالا متفاوت است.

حمل و نقل ترکیبی به نوعی از حمل و نقل گفته می ­شود که ارسال یک محموله با استفاده از حداقل دو روش انجام می ­شود. حمل و نقل ترکیبی علاوه بر هزینه ­های مقرون به صرفه، سبب ارسال سریع­ تر بار ها می ­شود.

برای ارسال بار به ایران باید به یک سری از نکات مانند وجود نمایندگی شرکت حمل و نقل در کشور مبدا، هزینه ­های حمل و نقل و نوع بار توجه کرد.

ارسال بار به ایران شامل هزینه­ هایی چون وزن و حجم بار، نرخ حواله در آن تاریخ، فاصله کشور مبدا و مقصد، نوع کالا، تعداد و بسته ­بندی کالا می­ شود.

4.7/5 - (6 امتیاز)

8 پاسخ

 1. واقعا یکی از بهترین شرکت ها برای ارسال بار که سال هاست دارم باهاشون کار می کنم و همیشه خوش قولی و تعهدشون ثابت شده است

 2. سلام وقت بخیر
  من فرم استعلام رو پر کردم. بارم از ترکیه هست و می خوام که به صورت هوایی انجام بشه. ممنون میشم باهام تماس بگیرید. عجله دارم

 3. سلام وقت خوش و خسته نباشید
  خواستم تشکر کنم ازتون برای همکاری که در ارسال بارم به ایران داشتید. رضایی هستم از شرکت حمل در انکارا

  1. سلام بر شما دوست عزیز
   فرم تماس رو لطفا پر کنید یا تماس بگیرید تا راهنمایی دقیق تر کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *