حمل بار هوایی از دبی به ایران

ارسال بار هوایی از امارات

ایران و امارات متحده عربی از شرکای تجاری بسیار قدیمی هستند که هر دو کشور به سبب بهره‌مندی از بازارهای بزرگ از مهم‌ترین  مراکز تجارت در خاورمیانه به شمار می‌آیند. دبی که به مرکز فعالیت بسیاری از برندهای مطرح جهان تبدیل شده است، یکی از دروازه‌های ورود کالا به ایران محسوب می‌شود و امارات قطب واردات دریایی کالاها به کشورمان است. یکی از دلایلی که باعث رغبت تاجران ایرانی به واردات کالا و حمل بار هوایی از دبی به ایران  شده است، قرارگیری دبی در موقعیت استراتژیکی است که به عنوان یک مرکز تجاری بین‌المللی شناخته می‌شود. ارتباطات حمل ‌و نقلی از دبی به بقیه نقاط جهان فوق‌العاده است و فرودگاه بین‌المللی دبی یکی از پر مسافرترین فرودگاه‌ها در جهان محسوب می‌گردد. در حالی که تولید کالا‌ها در ایران به علت مشکلات اقتصادی در بسیاری از حوزه‌ها با مشکلات روبرو است و شدت تحریم‌ها معضلاتی از جمله محدودیت‌های مالی، کمبود تجهیزات و تکنولوژی و ممانعت واردات از بسیاری از کشورها را در پی داشته است، واردات کالاهای تولیدی از دبی باعث رفع این مشکلات می‌گردد و تامین نیازهای بازار داخلی را امکان‌پذیر می‌سازد. به همین دلیل تاجران ایرانی تمایل دارند با  حمل بار هوایی از دبی به ایران منبعی پایدار ایجاد کنند برای تأمین کالاهایی که در بازار داخلی نیاز است. در این مقاله درباره جزییات واردات از دبی، قوانین حمل بار هوایی و نکات مهم در این حوزه سخن خواهیم گفت. با ما همراه باشید.

حمل و نقل بار هوایی از دبی به ایران

حمل بار هوایی از دبی به ایران یکی از راه‌های کاربردی برای انتقال کالاها و بارهای خریداری شده توسط بازرگانان ایرانی از کشور امارات است. انتقال بارها از دبی به ایران از طریق باربری هوایی در صورت استفاده از امکانات و منابع مناسب، عملکردی سریع و موثر را تضمین می‌کند. شرکت‌های حمل و نقل بین‌المللی با در نظر گرفتن تقاضا و نیازهای بازار، این خدمات را به بازرگانان و تجار ارائه می‌دهند. حمل بار هوایی از دبی به ایران، به دلیل سرعت و کیفیت بالای حمل و نقل، امکان انتقال کالا به روشی سریع و ایمن را به خصوص برای محموله‌هایی که حساسیت بیشتری دارند، فراهم می‌کند. اگرچه امارات دومین کشوری است که از طریق دریا با ایران روابط تجاری و اقتصادی دارد، اما روش حمل و نقل هوایی باعث کاهش هزینه‌ها و زمان‌بندی بهینه می‌شود.

 هنگامی که شما به‌عنوان یک تاجر نیازمند حمل بار هوایی از دبی به ایران هستید، انتخاب یک شرکت معتبر و کارآمد بسیار حائز اهمیت است و باید در اولویت کاری شما قرار بگیرد. یکی از عوامل کلیدی در انتخاب بهترین شرکت حمل بار هوایی، تجربه و تخصص آن‌هاست. شرکتی با تجربه و دارای دانش فنی کافی می‌تواند بهترین راه‌حل‌ها را برای حمل بار ارائه دهد و موانع سیستمی را در مسیر نقل و انتقال کالاها برطرف کند. شرکتی که انتخاب می‌کنید باید مورد اعتماد باشد و سابقه درخشانی در زمینه قابلیت ارائه خدمات گمرکی، بسته بندی مناسب و همچنین سرعت و دقت در تحویل بار داشته باشد. بنابراین برای اینکه بهترین شرکت حمل بار هوایی از دبی به ایران را انتخاب کنید، مولفه‌هایی مانند تجربه، تخصص در رفع مشکلات احتمالی و ارائه خدمات جامع و حرفه‌ای را در نظر بگیرید.

هزینه حمل بار هوایی از دبی

هزینه حمل بار هوایی از دبی به ایران با توجه به وزن و حجم بار و نوع هواپیما، متفاوت خواهد بود. از طرفی برخی محصولات مانند داروها نیاز به بسته بندی ویژه و شرایط حمل خاص دارند، در این صورت لازم است تا شرکت‌های حمل و نقل امکاناتی پیشرفته در اختیار بگذارند که طبیعتاً هزینه بیشتری هم برای واردکننده در پی خواهد داشت. بسته به نوع کالا، شرایط و سرویس‌های ارائه شده، هزینه بار از دبی به مقصد ایران می‌تواند کم و زیاد شود.

 برخی شرکت‌ها با ارائه تخفیفات و طرح‌های تشویقی مختلف، سعی در جذب مشتریان بیشتر دارند. بنابراین اگر قصد حمل بار هوایی از دبی به ایران را دارید، همانطور که پیشتر نیز گفته شد، اولین قدم مشخص کردن شرکت حمل بار هوایی با بهترین قیمت و مناسب‌ترین عملکرد است.

به هر حال باید پذیرفت که کاهش هزینه حمل بار هوایی برای شرکت‌ها و تجار، امری بسیار مهم است. برای تحقق این هدف راهکارهایی وجود دارد که می‌تواند هزینه‌ حمل بار هوایی از دبی به ایران را بهینه‌ کند و مورد توجه شرکت‌ها و بازرگانان قرار بگیرد. یکی از این شگردها، استفاده بهینه از فضای بار در هواپیماها است. با بهره‌برداری بهینه از فضای خالی در هواپیماها، می‌توان  مقدار بیشتری بار جابجا کرد و در نتیجه هزینه‌های حمل و نقل را کاهش داد. همچنین نباید نقش استفاده از فناوری‌های نوین را نادیده گرفت. هر چقدر بار هوشمندانه‌تر بسته‌بندی شود، فضای کمتری را اشغال خواهد کرد. علاوه بر این موارد، سازمان‌دهی صحیح زمان حمل و نقل نیز بسیار مهم است. اگر بار یک تاجر به اندازه کل ظرفیت بار هواپیما نباشد و تاجر برای رسیدن محصولاتش عجله داشته باشد راهی جز پرداخت تمام و کمال هزینه حمل بار هوایی از دبی به ایران نخواهد داشت. در حالی که اگر خرده بار را شرکت‌های دیگر پر کنند، هزینه اضافی خود به خود توسط آن‌ها پرداخت خواهد شد.

نکته دیگر اینکه هر چقدر تعداد شرکت‌های حمل و نقل بار بیشتر شود، رقابت باعث می‌شود تا شرایط به نفع مشتری شود و هزینه واردات کاهش یابد.

قوانین حمل بار هوایی از دبی به ایران

قوانین حمل بار هوایی از دبی به ایران شامل مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها و مقررات است که برای انتقال و حمل بارها از دبی به مقصد کشورمان باید در نظر بگیرید. این قوانین توسط شرکت‌های هواپیمایی، مقامات امور حمل و نقل، متولیان اقتصادی دو کشور و نهادهای ناظر در بخش تجارت بین الملل تنظیم می‌شوند و هدف اصلی آن‌ها ایجاد تدابیر امنیتی و حفاظتی برای بارهایی است که قرار است در این مسیر حمل شوند.

 با در نظر گرفتن قوانین حمل بار هوایی از دبی به ایران با نکاتی همچون وزن حداکثر بار مجاز، انواع بسته‌بندی قابل قبول، اصول حمل و نقل مواد خطرناک و سایر دستورالعمل‌های ایمنی آشنا خواهید شد.

به‌عنوان مثال برخی از بسته‌بندی‌ها باید در برابر ضربه مقاومت کنند تا حمل و نقل بدون مشکل صورت گیرد،  بارها طی حمل و نقل آسیب نبینند و سلامت آن‌ها حفظ شود. یا ممکن است قوانین، محدودیت‌هایی برای حمل بارهای زنده یا فسادپذیر در نظر گرفته باشند. با توجه به اینکه قوانین حمل بار هوایی ممکن است با گذر زمان و تغییرات قوانین جاری تغییر کنند، توصیه می‌شود پیش از واردات با کارشناسان شرکت‌های هواپیمایی حمل بار مشاوره کنید و دائم اطلاعاتتان را به روزرسانی‌ نمایید. به‌طور کلی امکان واردات و صادرات مواد مخدر، ارز تقلبی، لوازم مربوط به جادوگری و لوازم قمار از دبی  و یا به مقصد امارات وجود ندارد. در عین حال چنانچه قصد داشته باشید محصولات کشاورزی، غذا، دارو، مهمات، تجهیزات فنی، حیوانات خانگی یا کتاب و مجله را از طریق حمل بار هوایی از دبی به ایران بیاورید، باید مجوزهای لازم را کسب کنید و در برخی موارد تنها به تعداد مشخصی حق واردات دارید.

ارسال بار هوایی از امارات

مدت زمان حمل بار هوایی از دبی

مدت زمان حمل بار هوایی از دبی به ایران حدود یک روز زمان می‌برد و شما می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن محموله خود را تحویل بگیرید. عواملی مانند وزن و ابعاد بسته، نوع خدمات ارائه شده توسط شرکت‌های حمل بار هوایی‌ و ترافیک بارنامه‌ها در فرودگاه نیز ممکن است بر مدت زمان حمل بار تأثیر بگذارد. از این رو هنگامی که در حال برنامه‌ریزی برای حمل و نقل محموله خود هستید لازم است تا بهترین و مطمئن‌ترین خدمات حمل بار هوایی را انتخاب کنید تا به بهترین شکل و در زمان مقتضی بار را تحویل بگیرید.

نکات مهم حمل و نقل هوایی از امارات به تهران

برای شما به عنوان تاجر هنگام حمل و نقل هوایی از امارات به تهران، چند نکته مهم وجود دارد که باید آن‌ها را در نظر بگیرید تا بتوانید هم تجارت مستمری داشته باشید و هم گرفتار ضوابط و قوانین نشوید. اولین نکته مهم این است که قبل از خرید، لازم است که محموله را بررسی کنید که آیا با آخرین قوانین و مقررات مربوط به تجارت دو کشور منطبق هستند با خیر. ممکن تجارت یک محصول کشاورزی بین دو کشور آزاد باشد، اما محدودیت وزن برای حمل بار هوایی از دبی به ایران وجود داشته باشد. چنانچه شما بیش از سقف مجاز خرید کرده باشید، امکان انتقال را نخواهید داشت و فرایند بازگشت وجه و یا نگهداری در انبار برای شما دشوار و هزینه‌بر خواهد بود.

نکته بعدی انتخاب شرکت باتجربه برای حمل بار است.  زیرا آن‌ها خطوطی با تجربه و با تجهیزات مناسب را برای حمل بار به تهران انتخاب می‌کنند. در صورت داشتن بسته‌های حاوی مایعات یا مواد قابل انفجار، باید از قبل با اصول ایمنی مربوط به حمل و نقل آن‌ها آشنایی داشته باشید و روند بسته‌بندی و حمل تا فرودگاه را به درستی انجام دهید تا هیچ مشکلی در طول سفر به وجود نیاید.

به غیر از مواردی که گفته شد، پیش از واردات حتما بازار داخل کشورمان را به درستی رصد کنید و در صورت لزوم از کارشناسان خبره بخواهید گزارشی از اوضاع به شما ارائه دهند. محصولات و کالاهایی را انتخاب کنید که امکان فروش داشته باشند و اصطلاحا روی دست شما نمانند. قبل از خرید حتما پیش فاکتور تهیه کنید و هزینه‌های جانبی را بسنجید. سپس با رصد اوضاع داخلی ببینید با چه قیمتی این محصولات را می‌توانید به فروش برسانید و با محاسبه هزینه و فایده سود خالص را به دست آورید و نکته آخر اینکه قبل از اینکه محموله شما به کشور برسد اقدامات لازم برای ترخیص را انجام دهید.

بیشتر بخوانید: کانتینر

ارسال بار هوایی از امارات

مراحل صادرات بار از امارات به ایران

صادرات بار از امارات به ایران یک فرآیند پیچیده و متشکل از چند مرحله است، اما با دانستن آن‌ها می‌توانید خیلی راحت در این عرصه فعالیت کنید بدون اینکه دچار مشکل شوید.  در این فرآیند، ابتدا باید مواد و کالاهایی که قصد دارید به ایران وارد کنید را انتخاب نمایید. سپس با تولیدکنندگان و شرکت‌های صادرکننده در امارات ارتباط برقرار کنید و قراردادهای لازم را منعقد نمایید. مرحله بعدی، حمل بار هوایی از دبی به ایران است. این مرحله شامل بسته‌بندی، بررسی و ثبت مستندات لازم برای صادرات از امارات است. قوانین و مقررات مربوط به صادرات و واردات بین المللی را در نظر بگیرید تا زودتر به نتیجه برسید. در نهایت محموله شما به مقصد ایران انتقال می‌یابد. لازم است مجوزهای ترخیص و عوارض گمرکی را انجام و پرداخت نمایید تا در این مرحله هم دچار مشکل نشوید. شما می‌توانید از شهرهای:

 • خور فکان KHOR FAKKAN
 • راس الخیمه RAS AL-KHAIMAH
 • شارجه SHARJAH
 • جبل علی JEBEL ALI
 • ابو ظبی ABU DHABI

نیز محموله خود را خریداری کرده و وارد ایران کنید. برای اینکه این فرآیند را با موفقیت پشت سر بگذارید باید دانش کافی در زمینه قوانین و مقررات صادرات و واردات بین المللی داشته باشید.

ارسال بار هوایی از امارات

سوالات متداول

هزینه حمل بار هوایی از دبی به ایران با توجه به وزن و حجم بار و نوع هواپیما، متفاوت خواهد بود. از طرفی برخی محصولات مانند داروها نیاز به بسته بندی ویژه و شرایط حمل خاص دارند که طبیعتاً هزینه بیشتری هم برای وارد کننده در پی خواهد داشت. بسته به نوع کالا، شرایط و سرویس‌های ارائه شده، هزینه بار از دبی به مقصد ایران می‌تواند کم و زیاد شود.

مدت زمان حمل بار هوایی از دبی به ایران حدود یک روز زمان می‌برد و عواملی مانند وزن و ابعاد بسته، نوع خدمات ارائه شده توسط شرکت‌های حمل بار هوایی‌ و ترافیک بارنامه‌ها در فرودگاه نیز ممکن است بر مدت زمان حمل بار تأثیر بگذارد.

هنگامی که شما به‌عنوان یک تاجر نیازمند حمل بار هوایی از دبی به ایران هستید، انتخاب یک شرکت معتبر و کارآمد بسیار حائز اهمیت است و باید در اولویت کاری شما قرار بگیرد.

دبی امروزه به مرکز فعالیت بسیاری از برندهای مطرح جهان تبدیل شده است و یکی از دروازه‌های ورود کالا به ایران محسوب می‌شود و کشور امارات قطب واردات دریایی کالاها به کشورمان است. یکی از دلایلی که باعث رغبت تاجران ایرانی به واردات کالا و حمل بار هوایی از دبی به ایران  شده است، قرارگیری دبی در موقعیت استراتژیکی است که به عنوان یک مرکز تجاری بین‌المللی شناخته می‌شود.

4.5/5 - (2 امتیاز)

خدمات

دسته‌ها

آخرین مقالات

آخرین دیدگاه‌ها

4 پاسخ

 1. درود خدمت شما
  ممنون میشم پاسخ بدید. شما حمل بار مسافری از دبی هم دارید؟ هزینه ارسال بار از دبی به ایران چقدر میشه؟

  1. درود بر شما دوست عزیز بارتون رو لطفا با مشخصات کامل بگید. و اینکه می تونید تماس بگیرید یا از طریق واتس اپ در تماس باشید

 2. حمل هوایی بار از دبی به تهران چقدر میشه نرخ اش؟ در کل حمل بار از دبی به تهران دارید شما؟

  1. سلام وقت بخیر برای محاسبه نرخ حمل بار از دبی لطفا تماس بگیرید یا از طریق واتس اپ در تماس باشید ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *