حمل بار هوایی از هند به ایران

تجارت با هند طی سال‌های گذشته علاقمندان بسیار زیادی را پیدا کرده است. این کشور با دارا بودن بازاری بزرگ و منابع طبیعی فراوان، طی سال‌های اخیر رشد اقتصادی بسیار خوبی را تجربه کرده است و همین عامل سبب شده تا بازرگانان سراسر دنیا به تجارت با این کشور راغب شوند. در شرایطی که خاورمیانه دچار تنش‌های متعددی است و شدت تحریم‌ها روز به روز بر اقتصاد ایران اثر می‌گذارد، مراودات تجاری با کشوری همچون هند می‌تواند زمینه‌ساز توسعه و فرصتی برای برون رفت از چالش‌های اقتصادی باشد. به همین دلیل تجار ایرانی نیز علاقمند به واردات از هند و صادرات محصولات ایرانی به این کشور هستند. واردات کالا و محصولات از هندوستان به ایران به دو شیوه دریایی و هوایی امکان پذیر است. اما به دلیل سرعت انتقال کالاها و هزینه مناسب، بیشتر بازرگانان به حمل بار هوایی از هند به ایران تمایل بیشتری دارند. اگر شما هم قصد واردات کالا از هند به ایران را دارید، لازم است تا یک شرکت معتبر برای حمل هوایی بار پیدا کنید که دارای مجوزهای رسمی باشد و با سال‌ها تجربه، دانش و تخصص کافی در زمینه واردات و صادرات، طی کردن مراحل تجارت را برای شما تسهیل کند.

حمل بار هوایی از هند به ایران

حمل بار هوایی از هند به ایران یکی از روش‌هایی است که در کم‌ترین زمان و با بهترین هزینه، بارهای خریداری شده از هند را به مقصد ایران می‌رساند. اگر شما در ابتدای راه تجارت خود هستید و نمی‌دانید دقیقا باید برای واردات بار خود از کجا شروع کنید، لازم است بدانید که پیش از هر چیز بهتر است یک شرکت معتبر و مجوزدار برای حمل بار پیدا کنید. مشاوران و کارشناسان شرکت، تمامی اطلاعات لازم را به شما ارائه خواهند داد.

نقش حمل بار هوایی از هند به ایران از دو جنبه قابل توجه است. اول اینکه طی این شیوه حمل بار، امکان ارسال کالاها به صورت سریع و امن به تجار ایرانی داده می‌شود. با توجه به فاصله جغرافیایی بین هند و ایران، حمل بار هوایی بهترین راه برای ارسال کالاها با سرعت و کیفیت است. زمان طلایی در تجارت بسیار مهم است و بسته به نیاز تجار، کالاها در کمترین زمان ممکن تحویل داده می‌شوند. بر این اساس باید گفت، خطوط هوایی هند طی سالیان گذشته بسیار پیشرفت کرده‌اند و انواع کالا و محصولات معمولی و خطرناک امکان ارسال از طریق هواپیما از فرودگاه بمبئی به فرودگاه بین المللی امام خمینی را دارند. همچنین بسیاری از هواپیماهای هندی شرایط حمل بار را دارا هستند و در هر سفر می‌توانند بخشی از بار تجار را جابجا کنند.

نکته دوم اینکه حمل بار هوایی از هند به ایران نقش بسیار مهمی در افزایش مراودات تجاری بین این دو کشور دارد. سفرهای هوایی با قدرت امنیتی بسیار بالا صورت می‌گیرد و این امر باعث اطمینان تجار در مورد ارسال کالاها می‌شود. همچنین به علت حجم پذیرش بالا و پروازهای منظم بین هند و ایران، تجارت این دو کشور از رونق خوبی برخوردار است. این روش حمل و نقل به تجار ایرانی فرصتی مغتنم برای سودآوری و توسعه کسب و کارهایشان می‌بخشد.

یکی از مزایای اصلی حمل بار هوایی بین این دو کشور، همان‌طور که پیشتر نیز گفته شد سرعت بالای ارسال و تحویل بار است. در حمل و نقل هوایی، بار در کمترین زمان ممکن از هند به ایران منتقل می‌شود که این امر برای صاحبان کسب و کارها و بازرگانان بسیار ارزشمند است. علاوه بر سرعت، حمل بار هوایی در امنیت بالا محقق می‌شود و امکان سرقت یا آسیب‌های خارجی را از بین می‌برد.  حمل بار هوایی از هند به ایران با هزینه کمتر نسبت به حمل و نقل راه زمینی یا دریایی همراه است. گرچه برای برخی از کالاها حمل و نقل هوایی هزینه‌بر است، اما برای بارهایی با ارزش بالا که امکان آسیب دیدن آن‌ها طی انتقال زمینی یا دریایی وجود دارد، انتقال بار با هواپیما شیوه‌ای مناسب تلقی می‌شود. برای ارسال بار به ایران و استعلام نرخ حمل می توانید با لیان ویسمن در ارتباط باشید.

هزینه حمل بار هوایی از هند

هزینه حمل بار هوایی از هند به عوامل متعددی بستگی دارد، از جمله این عوامل می‌توان به وزن بسته، مقصد نهایی، نوع کالا و شرکت حمل و نقل هوایی اشاره کرد.  برای ارزیابی هزینه حمل بار هوایی از هند، بهتر است با ارائه اطلاعات دقیق و کامل به یک شرکت حمل و نقل هوایی مراجعه کنید. کارشناسان شرکت برای اینکه راهنمایی دقیقی به شما ارائه کنند درباره ابعاد بار، وزن محموله، نوع بار، مسیر پرواز و سایر شرایط سوالاتی خواهند پرسید. با ارائه اطلاعات دقیق می‌توانید برآورد نسبی از هزینه‌ها داشته باشید. البته این نکته را هم گوشه ذهنتان به خاطر بسپارید که باید برای   بسته بندی، بیمه، حمل بار تا فرودگاه و مواردی از این دست نیز هزینه‌هایی در نظر بگیرید.

قوانین حمل بار هوایی از هند به ایران

بدون در نظر گرفتن قوانین، حمل بار هوایی از هند به ایران امکان‌پذیر نیست. تجار باید اطلاعات کاملی درباره بارهای حمل شده، وزن و ابعاد آن‌ها و نوع بسته‌بندی بار داشته باشند. گمرکات هند به در پیش گرفتن سیاست‌های سختگیرانه برای ترخیص کالا شهرت دارند. بنابراین پیش از اقدام برای واردات بهتر است تمامی این موارد در نظر گرفته شود. یکی از مشکلات رایج تجار ایرانی برای واردات از هند این است که به علت وجود تحریم‌های بانکی، وجه لازم برای خرید محصولات و کالاها را از کشور ثالث (کشوری به غیر از ایران) به حساب فروشنده واریز می‌کنند.

 زمانی که نماینده بازرگان ایرانی در کشور هند در گمرک حاضر می‌شود تا مستندات پرداخت را به رویت مسوولان این سازمان برساند، ممکن است به علت اینکه کشور مقصد و کشور پرداخت پول یکی نیست، اجازه ارسال داده نشود. به همین دلیل توصیه می‌کنیم که برای اینکه چنین مشکلاتی پیش نیاید، با یک شرکت معتبر برای حمل بار هوایی از هند به ایران گفتگو کنید. کارشناسان این شرکت به سبب تجربیاتی که پیشتر در این رابطه به دست آورده‌اند، بهترین راه را پیش پای شما خواهند گذاشت.

مدت زمان حمل بار هوایی از هند

مدت زمان حمل بار هوایی از هند به مقصدهای مختلف در سراسر جهان متفاوت است. به عبارت دیگر باید گفت تخمین مدت زمان حمل بار هوایی از هند مستلزم بررسی عواملی از جمله مسافت میان مبدا و مقصد، نوع بار، وسیله نقلیه هوایی مورد استفاده و شرایط هواشناسی متفاوت خواهد بود. با توجه به فاصله زمانی بین هند و ایران، محموله بین 2 تا 7 روز کاری به مقصد خواهد رسید. این در حالی است که اگر شما شیوه انتقال محموله را دریایی انتخاب کنید باید بین 15 تا 25 روز منتظر بمانید تا بار به دستتان برسد. برخی عوامل مانند نوع بار و وزن آن نیز می‌تواند مدت زمان حمل را تحت تأثیر قرار دهد. بارهای سنگین‌تر و بزرگ‌تر معمولاً به مدت زمان بیشتری برای حمل به مقصد نیاز دارند. با برنامه‌ریزی و هماهنگی با فروشنده و شرکت حمل بار هوایی از هند به ایران، می‌توانید در زمان مقتضی محموله را تحویل بگیرید.

نکات مهم حمل و نقل هوایی از هند به ایران

برای تجار انتخاب شیوه حمل بار هوایی از هند به ایران یکی از گزینه‌های اقتصادی و سریع است. اما برای انتقال بار امن و موثر، باید نکات و مواردی را در نظر داشت.

 • انتخاب شرکت حمل و نقل قابل اعتماد

برای حمل کالا وارداتی خود یک شرکت معتبر و با تجربه را انتخاب کنید، هر چه در این زمینه وسواس بیشتری به خرج دهید در ادامه راه تجارت بین المللی خود آسوده‌تر خواهید بود. یکی از ویژگی‌هایی که باید به آن توجه کنید، تجربه و تخصص در زمینه حمل و نقل بین‌المللی است. شرکت باید دارای تیمی متخصص و کارآزموده باشد که با قوانین و مقررات بین‌المللی مربوط به حمل بار آشنا باشند و بتوانند این قوانین را به درستی رعایت کنند. وجود شبکه حمل و نقل گسترده نیز از ویژگی‌های مهم است. شرکت باید قادر باشد به صورت موثری بارها را از مناطق مختلف جمع آوری کند و بدون هیچ مشکلی به مقصد نهایی برساند. همچنین، امکانات نقلیه متنوع و کیفیت بالا نیز از دیگر ویژگی‌های یک شرکت حمل و نقل معتبر برای واردات است. باید از وسایل حمل و نقل پیشرفته و بازده بالا استفاده کنند تا بتوانند بارها را به صورت سریع و ایمن به مقصد برسانند. در نهایت در نظر داشته باشید که ارائه خدمات مشتری محور نیز از ویژگی‌های بسیار مهم است. شرکت باید به مشتریان خود خدماتی متمایز و با کیفیت ارائه دهد و همواره در دسترس آنان باشد تا تجار به عملکرد آن اعتماد کنند.

 • کالاهای مجاز و ممنوعه را بشناسید

به ماهیت بار خود توجه کنید. شما اجازه وارد کردن مشروبات الکلی یا مواد مخدر به کشور را ندارید. ممکن است بگویید معلوم است که ما این کالاها را به علت ممنوعیت وارد نخواهیم کرد، اما شاید فراموش کنید که پیش از خرید برخی مواد غذایی ترکیبات آن‌ها را بررسی کنید.

 • بار خود را تا روز ارسال جمع آوری کنید

 شما به عنوان بازرگان ممکن است چندین محصول مختلف از چند فروشنده خریداری کرده باشید. لازم است که نماینده شما در هند تا روز حمل بار هوایی از هند همه را در یک مکان جمع‌آوری کرده باشد یا ممکن است شما به انبار کردن کالاهای خود نیاز داشته باشید. برخی از شرکت‌های حمل و نقل بار خدمات انبار کردن هم ارائه می‌دهند و هزینه جابجایی از چند نقطه، انبار کردن و باربری را با هم از شما دریافت می‌کنند.

 • نوع بسته بندی درست را انتخاب کنید

توصیه می‌شود که در مورد نحوه بسته‌بندی کالای وارداتی خود مشورت بگیرید. برخی کالاها مانند محصولات شیمیایی باید در شرایط ویژه و با ابزار مخصوص بسته‌بندی شوند.

 با رعایت نکاتی که به آن‌ها پرداختیم، حمل بار هوایی از هند آسان‌تر و بدون هیچ مشکلی صورت خواهد پذیرفت.

بیشتر بخوانید:کارگو چیست؟ 

مراحل صادرات بار از هند به ایران

صادرات بار از هند به ایران یک فرآیند پیچیده است که  مراحل متعددی دارد. ابتدا باید با تولیدکنندگان محصولات مورد نظرتان در هند ارتباط بگیرید تا با شما برای ارائه محصولات همکاری کنند. سپس نیاز است محصولات جمع‌آوری و بسته‌بندی شوند تا برای صادرات آماده گردند. بعد از این مرحله، فروشنده باید یک فاکتور تجاری صادر کند و لیست جزییات محصولات را ارائه دهد.

 بارهای صادراتی باید از مراکز گمرکی عبور کنند و برای حمل بار هوایی از هند، فروشنده باید فاکتور تجاری، کپی لیست محصولات، جزییات پرداخت و سایر مدارک را به مسوولان ارائه دهد. پس از تایید مدارک، ترخیص بار صورت می‌گیرد و محموله برای بارگیری به هواپیما واگذار می‌شود. در نهایت بارنامه باید توسط فرستنده محموله برای گیرنده ارسال شود، تا تاجر ایرانی با ارائه کپی بارنامه بتواند محموله را از گمرک فرودگاه ترخیص کند.

فرقی نمی‌کند که فروشنده مورد نظر شما در کدام یک از شهرهای هند ساکن باشد، کافی است تا شرکت حمل و نقل را درست انتخاب کنید تا عملیات بارگیری و حمل بار هوایی از هند به اصولی‌ترین شکل محقق شود. یک شرکت با سابقه و معتبر می‌تواند از اکثر شهرهای معروف هند مانند:

 • کلکته KOLKATA
 • هالیدا HALDIA
 • ویزاخپاتنام VISAKHAPATNAM
 • ویزاگ VIZAG
 • چنهای CHENNAI
 • توتیکورین TUTICORIN
 • کوچین COCHIN
 • مامبای MUMBAI
 • نوا شوا NHAVA SHEVA
 • موندرا MUNDRA
 • کاندلا KANDLA
 • احمد آباد AHMEDABAD
 • حیدر آباد HEYDARABAD
 • توقلاک آباد TUGHLAKABAD
 • پونه PUNE
 • ناگپور NAGPUR
 • آگرا AGRA
 • گانپور KANPUR
 • دهلی DELHI
 • جایپور JAIPUR

بار شما را تجمیع کند، در صورت نیاز به انبار ببرد و در تاریخ مورد نظر به ایران ارسال کند.

سوالات متداول

هزینه حمل بار هوایی از هند به عوامل متعددی بستگی دارد، از جمله این عوامل می‌توان به وزن بسته، مقصد نهایی، نوع کالا و شرکت حمل و نقل هوایی اشاره کرد.

مدت زمان حمل بار هوایی از هند به ایران مستلزم بررسی عواملی از جمله مسافت میان مبدا و مقصد، نوع بار، وسیله نقلیه هوایی مورد استفاده و شرایط هواشناسی متفاوت خواهد بود. با توجه به فاصله زمانی بین هند و ایران، محموله بین 2 تا 7 روز کاری به مقصد خواهد رسید.

اگر شما در ابتدای راه تجارت خود هستید و نمی‌دانید دقیقا باید برای واردات بار خود از کجا شروع کنید، لازم است بدانید که پیش از هر چیز بهتر است یک شرکت معتبر و مجوزدار برای حمل بار پیدا کنید. مشاوران و کارشناسان شرکت، تمامی اطلاعات لازم را به شما ارائه خواهند داد.

4.7/5 - (3 امتیاز)

4 پاسخ

 1. سلام وقت بخیر من یه محموله شیمیایی دارم از هند می خوام بفرستم بندرعباس
  میشه راهنمایی کنید؟

  1. سلام وقت خوش
   احتمالا روش دریایی برای محموله شما مناسب باشه
   باز تماس بگیرید تا بهتر راهنمایی کنیم یا فرم استعلام رو پر کنید لطفا

 2. سلام شب خوش
  من فرم تماس رو پر کردم ممنون میشم سریع با من تماس بگیرن با واتس اپ🙏🏼🙏🏼

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *