ارسال بار از اسپانیا

ارسال بار از اسپانیا

حمل بار از اسپانیا نیازمند شناخت کافی از روش­های ارسال و موقعیت جغرافیایی آن است. برای آن که بتوانید این کار را به درستی انجام دهید، بهتر است درباره هر یک از روش­های ارسال بار از اسپانیا اطلاعاتی به دست آورید.

ارسال بار از اسپانیا به چند روش مختلف یعنی زمینی، هوایی و دریایی انجام می­شود که با توجه به شرایط و نوع بار متفاوت است. انتخاب هر یک از این روش­های ارسال بار، نیازمند بررسی دقیق جزییات مرتبط با بار است. برای این کار بهتر است از مشاوران و متخصصان حمل کمک بگیرید تا با انتخاب بهترین روش ارسال بار از اسپانیا، در وقت و هزینه خود صرفه­جویی کنید.

در این مقاله قصد داریم تا به بررسی روش­ها و جزئیات ارسال بار از اسپانیا بپردازیم. چنان­چه قصد انجام این کار را دارید تا انتها ما را همراهی کنید.

درباره اسپانیا

پیش از پرداختن به موضوع ارسال بار از اسپانیا بهتر است یک شناخت کلی درباره این کشور به دست آورید سپس با شناختی جامع به بررسی بهترین روش ارسال بپردازید.

اسپانیا از جمله کشورهایی است که قدرت اقتصادی آن در دنیا و اتحادیه اروپا زبانزد است و جزو اقتصادهای بزرگ جهان به شمار می­رود. این کشور به اندازه­ای قوی است که لقب پنجمین اقتصاد بزرگ اتحادیه اروپا و چهارمین اقتصاد بزرگ حوزه یورویی را به خود اختصاص داده است. همین بس تا دریابیم که با چه کشور قدری از نظر اقتصادی روبه­رو هستیم.

اسپانیا کشوری است که در شبه جزیره ایبری در جنوب غربی اروپا واقع شده است. این کشور از سمت غرب با پرتغال و از شرق با فرانسه دارای مرز مشترک است. باقی مرزهای این کشور را نیز مرزهای آبی تشکیل می­دهند که برای حمل و ارسال بار از اسپانیا و بالعکس، کاربرد دارند.

اقتصاد این کشور بیشتر حول محور خدمات می­گردد اما در زمینه­های صنعت، انرژی، مسکن و کشاورزی نیز فعالیت می­کند. اسپانیا به عنوان کشوری توسعه یافته و پیشرفته شناخته می­شود که در سال 2016 توانسته بود به عنوان شانزدهمین اقتصاد بزرگ دنیا بر اساس تولید ناخالص داخلی معرفی شود.

بنابراین اسپانیا مکان مناسبی برای زندگی به شمار می­رود و سالانه تعداد بسیاری از افراد به آن جا مهاجرت می­کنند. به همین سبب ارسال بار از اسپانیا یکی از رایج­ترین کارها به شمار می­رود.

ارسال بار از اسپانیا نیز به روش­های مختلف یعنی حمل و نقل زمینی، هوایی و دریایی انجام می­شود که هر یک مزایا و معایب خود را دارند. در ادامه به بررسی هر یک از روش­های ارسال بار خواهیم پرداخت.

حمل و نقل بار از اسپانیا

چگونگی حمل و نقل بار از اسپانیا، یکی از پرتکرارترین پرسش­های افرادی است که در اسپانیا زندگی می­کنند یا به آن جا مهاجرت می­کنند.

همان­گونه که گفته شد، اسپانیا به سبب موقعیت مناسب اقتصادی و امکانات زندگی، کشور مناسبی برای زندگی به شمار می­رود و هر ساله مقصد مهاجران بسیاری برای کار، تحصیل و زندگی است. بنابراین حمل و نقل بار از اسپانیا رونق دارد.

از آن جایی که هر مسافر مجاز است 30 کیلوگرم بار با خود حمل کند، به همین سبب خدمات ارسال بار از اسپانیا به ایران و بالعکس محبوبیت دارد. اما بهترین روش­های ارسال بار از اسپانیا کدامند؟

انواع روش های ارسال بار از اسپانیا

ارسال بار از اسپانیا

ارسال بار از اسپانیا به سه روش حمل و نقل زمینی، حمل و نقل هوایی و دریایی انجام می­ شود که هر یک از این­ روش­ها با توجه به دو عنصر مهم زمان و هزینه انتخاب می­شوند.

پیش از ارسال کالا بهتر است بررسی کنید کدام روش برای شما مناسب­تر است. گاهی زمان ارسال کالا مهم­تر از هزیته آن است وکالا باید در سریع­ترین زمان به مقصد برسد. گاهی نیز زمان ارسال بار هیچ محدودیتی ندارد و خریدار می­تواند به وسیله انتخاب سایر روش­ها، با صرف هزینه مقرون به صرفه­ای بار خود را دریافت کند.

 • ارسال بار از اسپانیا به روش زمینی

ارسال بار از اسپانیا به صورت زمینی، یکی از راه­های مقرون به صرفه و اقتصادی حمل بار است. چنان­چه زمان ارسال کالا برای شما اولویت ندارد، روش زمینی، بهترین گزینه ممکن برای ارسال محسوب می­شود.

بارهای ارسالی از اسپانیا به طور معمول توسط ماشین­های اسپانیایی، ترکیش، بلغار و آلمانی جابه­جا می­شوند.

 • ارسال بار از اسپانیا به روش هوایی

ارسال بار از اسپانیا به روش هوایی، یکی از محبوب­ترین و البته گران­ترین روش­های ارسال به شمار می­رود.

ارسال بار از اسپانیا به این روش، تنها زمانی به نفع خریدار است که بخواهد بار خود را به سرعت دریافت کند در غیر این صورت هزینه بالایی دارد.

حمل و نقل هوایی بار از اسپانیا نیز از فرودگاه­های مهم این کشور انجام می­شود که پرترافیک­ترین مسیرهای هوایی آن نیز به شمار می­روند.

 • فرودگاه بین­المللی باراخاس در مادرید Adolfo Suarezmadrid- Barajas Airport

این فرودگاه با کد یاتا MAD در سال 1928 میلادی تاسیس شد و امروزه به عنوان یکی از بزرگ­ترین فرودگاه­های قاره اروپا محسوب می­شود. بیشترین میزان ارسال بار از اسپانیا، از این فرودگاه مهم به سایر کشورهای دنیا انجام می­شود.

 • فرودگاه بین­المللی بارسلونا Barcelona- El prat Airport

فرودگاه بارسلونا، دومین فرودگاه بزرگ و مهم اسپانیا به شمار می­رود که با کد یاتا  BCNشناخته می­شود. این فرودگاه در جنوب غربی شهر بارسلون اسپانیا واقع شده است و دو ترمینال دارد. بسیاری از حمل و نقل­های هوایی ارسال بار از اسپانیا و بالعکس از این فرودگاه انجام می­شود.

 • فرودگاه والنسیا Valencia Airport با کد یاتا VLC
 • فرودگاه آئروپورت سانتیاگو د کامپوستلا Santiago de Compostela Airport با کد یاتا SCQ
 • فرودگاه ساراگوسا Zaragoza Airport با کد یاتا ZAZ
 • فرودگاه سئوتو دو بالبوئا، مالاگاMálaga Airport با کد یاتا AGP
 • فرودگاه آئروپورت گرنادا
 • ارسال بار از اسپانیا به روش دریایی

در ارسال بار از اسپانیا به روش دریایی، کشتی­های بزرگ باربری، بارها را جابه­جا می­کنند. این بارها به سه روش از بنادر مهم اسپانیا به مقصد ایران حمل می­شوند.

 • فول کانتینر: در روش حمل بار فول کانتینر، خریدار، کانتینری را برای حمل بار خود اجاره و ظرفیت آن را با کالای مورد نظر خود پر می­کند. بدین صورت کانتینر تمامی بارها را یک­جا به سوی مقصد حمل می­کند.
 • فله­ای: حمل بار فله­ای بدان صورت است که مواد قابل حمل در مخازن مخصوص بسته­بندی سپس به وسیله وسایل نقلیه انتخابی به مقصد منتقل می­شوند. حمل فله­ای بیشتر برای مواد شیمیایی، خاک و از این قبیل محصولات کاربرد دارد.
 • گروپاژ: روشی است که در آن بارهای افراد مختلف با یک کانتینر حمل می­شوند. این امر به سبب تکمیل نشدن ظرفیت یک کانتینر انجام می­شود.

مهم­ترین بنادر اسپانیا که حمل بار از آن جا صورت می­گیرد:

 • بندر والنسیا

بندر والنسیا در جنوب شرقی اسپانیا قرار دارد. از نظر حمل و نقل دریایی، این بنادر به عنوان یکی از مهم­ترین و اصلی­ترین بندرهای اسپانیا به شمار می­رود که بخش عظیمی از حمل و نقل­های دریایی را پوشش می­دهند.

برای ارسال بار از اسپانیا به ایران از طریق بندر والنسیا می­توانید از خطوط حمل و نقل دریایی Maersk، Evergreen، OOCL استفاده کنید.

 • بندر بارسلون

از دیگر بنادر مهم اسپانیا و البته اروپا، بندر بارسلون است که ارسال بار از اسپانیا از آن محل انجام می­­شود.

این بندر در شمال شرقی اسپانیا واقع است و بارهای ارسالی از اسپانیا به ایران از طریق خطوط حمل و نقل بزرگی مانند Maersk، MSC، CMA CGM، Hapag-Lloyd جابه­جا می­شوند.

 • بندر مالاگا

بندر مالاگا یکی از پرترددترین بنادر اسپانیا است که در مدیترانه واقع شده است و محلی برای ارسال بار به روش دریایی به شمار می­رود.

 • بندر بیلبائو

بندر بیلبائو نیز از دیگر بنادر پرتردد اسپانیا است و در شمال این کشور واقع شده است. این بندر که مرز مشترکی با فرانسه دارد برای ارسال بار از اسپانیا و بالعکس مورد استفاده قرار می­گیرد.

چنان­چه قصد دارید باری را از بندر بیلبائو به مقصد ایران ارسال کنید، باید این کار را از طریق خطوط حمل و نقل بزرگی مانند Maersk ، Hapag-Lloyd، انجام دهید.

 • بندر آلیکانته

این بندر در شمال شرقی سواحل اسپانیا واقع شده است. اگر قصد ارسال بار از اسپانیا به مقصد ایران را دارید می­توانید از خطوط حمل و نقل Maersk، Evergreen، MSC استفاده کنید.

این بارها پس از حرکت از مبدا خود یعنی یکی از بنادر یاد شده در بالا، در ایران، در بندرهای معروفی چون بندر امام خمینی، بندر شهید رجایی، بندر عباس و بندر انزلی بارگیری می­شوند.

مدت زمان ارسال بار از طریق ارسال دریایی با توجه به شرایط جوی، مسافت وکشتی مورد نظر، متفاوت است. اما به طور حدودی 2 تا 6 هفته زمان لازم است تا بارها به مقصد برسند.

هزینه حمل بار از اسپانیا

هزینه ارسال بار از اسپانیا به عوامل مختلفی بستگی دارد که هر یک از این عوامل می­توانند به تنهایی در قیمت­گذاری هزینه ارسال دخیل باشند. برای به دست آوردن هزینه تمام شده ارسال بار از اسپانیا باید چند نکته مهم را مورد توجه قرار دهید:

 • نوع بار
 • وزن و حجم بار
 • نوع بسته­بندی کالای ارسالی
 • انتخاب روش حمل و نقل بار از اسپانیا (ارسال بار از اسپانیا به صورت هوایی هزینه بالاتر و به صورت زمینی هزینه کمتری نسبت به سایر روش­ها دارد)
 • هزینه شرکت­های حمل و نقل

البته به خاطر داشته باشید که به دلیل نوسان ارزی در ایران، تنها می­توانید نرخ حدودی ارسال بار را تخمین بزنید. برای انجام این کار می­توانید با مشاوران لیان ویسمن در ارتباط باشید و از به­ روزترین نرخ­های ارسالی مطلع شوید.

ارسال بار از اسپانیا

بیشترین کالاهای صادراتی از اسپانیا به ایران

 • محصولات شیمیایی
 • بنزین
 • تجهیزات و ماشین آلات
 • کودهای شیمیایی
 • کوره­های صنعتی و آزمایشگاهی
 • لوله و پروفیل
 • وسایل نقلیه موتوری
 • تجهیزات پزشکی
 • مواد غذایی

مراحل صادرات بار از اسپانیا به ایران

صادرات کالا از اسپانیا به ایران شامل یک سری قوانین و مقرارات به خصوصی است. بنابراین برای انجام آن باید به تمامی قوانین، اشراف کامل داشته باشید. صادرات کالا از اسپانیا به ایران شامل مراحل زیر می­شود:

 • انتخاب و تامین فاکتور و مدارک مربوطه

پس از آن که کالای مورد نظر خود را انتخاب کردید با فروشنده کالا تماس بگیرید و از او بخواهید تا فاکتور و مدارک مرتبط را برای شما آماده کند.

در این فاکتور باید نام کالا، کشور سازنده، قیمت، واحد اندازه­گیری و تعداد کالا به طور دقیق و کامل مشخص شده باشد.

 • پرداخت هزینه و ارسال کالا

پس از آن که تمامی مشخصات لازم به همراه مبلغ نهایی در فاکتور ذکر شد، باید هزینه­های قید شده در سند را پرداخت کنید.

پس از اتمام پرداخت و دریافت رسید، فروشنده، بار را از طریق شرکت­های حمل و نقل بین­المللی برای شما ارسال می­کند. به خاطر داشته باشید که هزینه ارسال بار بر عهده شما (خریدار) است.

 • ترخیص کالا در گمرکات ایران

پس از صادرات بار از اسپانیا به ایران، برای دریافت کالا باید به اداره گمرک مراجعه کنید؛ زیرا تمامی بارهای ارسال شده از مراجع گمرکی و پس از گرفتن تاییدیه، ترخیص می­­شوند.

هم­چنین بهتر است بدانید که برای ترخیص کالا از اداره گمرک باید فاکتور خرید، مجوزهای وارداتی، بیمه نامه و گواهی مبدا را ارائه دهید.

 • پرداخت مالیات و عوارض

در آخرین مرحله از مراحل صادرات بار از اسپانیا باید عوارض و مالیات کالاها را پرداخت کنید و سند آن را برای ترخیص به اداره گمرک ارائه دهید.

در صورت انجام ندادن هر یک از این مراحل و ناقص ماندن آن، نمی­توانید تا زمان کامل کردن آن، بارهای خود را ترخیص کنید.

ارسال بار از اسپانیا

خدمات شرکت لیان ویسمن در زمینه ارسال بار از اسپانیا

لیان ویسمن یکی از شرکت­های حمل و نقل بین ­المللی ارسال بار و خدمات لجستیک است. این شرکت در سال 2020 با هدف تسهیل حمل و نقل بین­المللی تاسیس شد و با به کارگیری مشاوران و متخصصان حمل و نقل در این زمینه به صورت حرفه ­ای فعالیت می­ کند.

لیان ویسمن با ارائه خدمات حمل و نقل به سه روش زمینی، هوایی و دریایی، امکان ارسال بار از اسپانیا را فراهم کرده است. خدمات لیان ویسمن در بخش ارسال بار از اسپانیا به چند دسته تقسیم می­شود:

سرویس­های زمینی لیان ویسمن

 • کامیون فول (درب کارخانه به کارخانه(Turkish Truck – Iranian Truck – Bulgarian Truck
 • حمل خرده بار به صورت جعبه پالت
 • حمل کالاهای سنگین و پروژه­ای
 • ترانزیت
 • حمل دارو و کامیون یخچالی
 • حمل مواد اولیه خطرناک
 • حمل خودروهای وارداتی به صورت تکی و تعداد
 • ارسال بار از اسپانیا به شیوه هوایی

خدمات هوایی لیان ویسمن

 • سرویس کارخانه به کارخانه اکس ورک – سی اف آر
 • حمل ترکیبی دریایی هوایی به منظور مدیریت هزینه
 • حمل ترکیبی زمینی هوایی به منظور مدیریت زمان و هزینه
 • خدمات انبارداری بسته بندی و گمرکی صادرات و واردات کالا
 • حمل بارهای بسیار حجیم و چارترینگ بار هواپیما
 • حمل کالاهای خطرناک
 • حمل داروهای حساس با کنترل دمای دقیق و حساسیت بالا
 • اطلاعات زمان پروازها و پیگیری بار
 • ارسال بار از اسپانیا به شیوه دریایی

سرویس های دریایی لیان ویسمن

 • ترکیبی زمینی – دریایی (کارخانه به کارخانه)
 • کانتینرفول – خرده بار
 • حمل محموله های بالک یا فله
 • کانتینر یخچالی ( حمل داروهای حساس به دما – خوراکی ها – کالای خطرناک حساس به دما)
 • بسته بندی و پالت
 • اجاره فضا از انبار لیان ویسمن در تهران و بندرعباس
 • دریافت آخرین وضعیت بارروی تلفن همراه

 

سخن پایانی

اسپانیا یکی از چند اقتصاد بزرگ و برتر دنیا به شمار می­­رود و بسیاری از کالاها و خدمات خود را ارسال می­کند. ارسال بار از اسپانیا نیز شامل روش­هایی مانند ارسال زمینی، هوایی و دریایی می­شود که خریدار با توجه به شرایط بار خود یکی از آن­ها را انتخاب می­کند.

اگر قصد ارسال بار از اسپانیا را دارید و در انتخاب روش ارسال مردد شده­اید بهتر است با متخصصان حمل و نقل ولیان ویسمن مشورت کنید و مناسب­ترین راه ارسال بار از اسپانیا را انتخاب کنید.

سوالات متداول

ارسال بار از اسپانیا به سه روش زمینی، هوایی و دریایی انجام می­شود. هر یک از این روش­ها برای ارسال یک نوع بار مناسب است.

چنان­چه زمان در ارسال بار اولویت داشته باشد، استفاده از روش هوایی مناسب است اما هزینه بالایی دارد. در صورتی که ارسال کالا به زمان خاصی محدود نمی­شود و هزینه اهمیت دارد، استفاده از روش زمینی و دریایی نسبت به روش ارسال هوایی بسیار مقرون به صرفه­تر و مناسب­تر است.

هزینه ارسال بار از اسپانیا با توجه به نوع کالا، وزن، حجم، مسافت، نوع بسته­بندی، انتخاب روش ارسال و هزینه شرکت­های حمل و نقل، متفاوت است. برای به دست آوردن نرخ تمام شده ارسال بار، می­توانید از مشاوران لیان ویسمن کمک بگیرید.

فرآیند صادرات بار از اسپانیا کمی پیچیده به همراه قوانین و مقررات مخصوص به خود است که باید طبق مراحل انجام شود.

تهیه فاکتور، پرداخت هزینه ارسال بار، ترخیص کالا از گمرک ایران و پرداخت عوارض و مالیات از جمله مراحل مهم صادرات بار از اسپانیا به شمار می­روند.

3.5/5 - (2 امتیاز)

خدمات

دسته‌ها

آخرین مقالات

آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *