ارسال بار از ایتالیا

ارسال بار از ایتالیا

ارسال بار از ایتالیا به ایران که سالانه بخش عظیمی از واردات را به خود اختصاص داده است کاری تخصصی به شمار می ­رود.

انجام درست این کار، مستلزم رعایت نکاتی در این زمینه است که با کمک گرفتن از شرکت­ های ارسال بار ممکن می­ شود. لیان ویسمن، با ارائه خدماتی چون ارسال بار از ایتالیا و بالعکس به سه روش زمینی، هوایی و دریایی، سبب تسهیل این امور شده است.

بهتر است بدانید که انتخاب هر یک از این روش­ها در نهایت به شما بستگی دارد. اما راهنمایی گرفتن از مشاورهای متخصص و حرفه ای در زمینه حمل بار به شما کمک می­کند تا ارسال بار از ایتالیا را با استفاده از بهترین روش و هزینه ­های مقرون به صرفه انجام دهید.

چنان­چه قصد ارسال بار از ایتالیا را دارید و می­ خواهید اطلاعات لازم در این زمینه را به دست آورید تا انتها ما را همراهی کند.

درباره ایتالیا

ایتالیا، کشوری مدیترانه­ ای در جنوب اروپا است که با فرهنگ، هنر و اقتصاد شناخته می­شود. این کشور صنعتی، یکی از قوی­­ترین اقتصادهای جهان در تولید ناخالص ملی را دارد و از اعضای کشورهای صنعتی گروه 8 اتحادیه اروپا به شمار می­رود.

ایتالیا یکی از کشورهای مهم یورویی در اتحادیه اروپا است که توانسته است زیربناهای اقتصادی خود را غنی کند. این کشور از نظر کشاورزی وضعیت مناسبی ندارد و یک واردکننده مواد غذایی محسوب می­شود. اگر از نظر منابع طبیعی آن را بررسی کنید، خواهید دید که آهن، نفت و زغال سنگ نیز ندارد.

البته ایتالیا توانسته است مقادیری گاز طبیعی از نواحی اطراف و دریای آدریاتیک استخراج کند. به همین سبب، گاز طبیعی به عنوان یکی از منابع مهم آن به شمار می­رود. اما به صورت کلی بخش عظیمی از مواد اولیه و انرژی برای بخش صنعتی و تولیدات ایتالیا از سایر کشورها تامین می­شود؛ زیرا اغلب تولیدات این کشور به مواد خام و انرژی وابسته است.

حمل و نقل بار از ایتالیا

ایتالیا به عنوان یکی از کشورهای گروه هشت اروپا، یکی از مهم­ترین کشورهای اتحادیه اروپا است که سالانه مقادیر زیادی از تولیدات آن به ایران ارسال می­شود. به همین سبب، حمل و نقل بار از ایتالیا به ایران رواج بسیاری دارد.

برای ارسال بار از ایتالیا راه­های متفاوتی وجود دارد که افراد می­توانند با در نظر گرفتن شرایط بار خود، یکی از آن­ها را انتخاب کنند. به طور معمول برای حمل و نقل بار از ایتالیا از شرکت­های فعال در این زمینه مشاوره گرفته می­شود تا به بهترین شکل ممکن انجام شود که در ادامه به بررسی بهترین شیوه­ های حمل و نقل بار از ایتالیا خواهیم پرداخت.

 

انواع روش های ارسال بار از ایتالیا

حمل بار از ایتالیا

ارسال بار از ایتالیا به سه روش زیر انجام می­شود:

 • حمل و نقل زمینی
 • حمل و نقل با هواپیما از طریق فریت بار و کارگو
 • حمل و نقل با کشتی به وسیله فول کانتینر FCL، خرده بار LCL و حمل فله‌ای Break Bulk

مهم­ترین نکته ­ای که در حمل بار از ایتالیا به چشم می­خورد، بهترین روش ارسال بار است. استفاده از هر یک از این روش­ها به بررسی دقیق و جزیی نیاز دارد. به طورمعمول برای افرادی که قصد ارسال بار از ایتالیا را دارند این پرسش مطرح می­شود که بار خود را به کدام روش ارسال کنند. آیا حمل و نقل زمینی برای آن­ها مناسب است یا حمل و نقل با هواپیما وکشتی؟

برای پاسخ به این پرسش باید دو عامل مهم زمان و هزینه را در نظر گرفت، یعنی مشخص کنید که زمان ارسال کالا برای شما اهمیت دارد یا هزینه ارسال آن. چنان­چه هزینه برای شما مهم است و زمان رسیدن بار الویت ندارد بهتر است از روش حمل و نقل زمینی استفاده کنید.

در صورتی که زمان رسیدن بار برای شما ارجحیت دارد و می­خواهید کالا با سرعت بیشتری به دست شما برسد، حمل ونقل با هواپیما بهترین گزینه محسوب می­شود. در ادامه به بررسی هر یک از روش­های حمل و نقل بار از ایتالیا خواهیم پرداخت. شما می­توانید بر اساس شرایط خود یکی از روش­های زیر را انتخاب کنید.

 • ارسال بار از ایتالیا به روش زمینی

ارسال بار از ایتالیا به روش زمینی، یکی از روش­ های رایج و پرطرفدار به شمار می­رود که بسته­ ها از مبدا مورد نظر جمع­آوری سپس به ایران منتقل می­شوند.

حمل و نقل زمینی نیز خود به دو روش فول تراک و خرده بار انجام می­شود. اگر حجم کالاهای دریافتی کم باشد از روش خرده بار استفاده می­شود اما چنان­چه حجم کالاها زیاد شود ارسال بار از ایتالیا به روش فول تراک انجام می­شود.

مدت زمان ارسال بار از ایتالیا به صورت زمینی نیز بستگی به شرکت حمل کننده بار دارد. در حالت کلی اگر به صورت خرده بار باشد 15 الی 20 روز و اگر به صورت فول تراک باشد 10 الی 12 روز طول می­کشد تا بار به مقصد برسد.

استفاده از حمل و نقل زمینی جهت ارسال بار از ایتالیا روشی کم هزینه و مقبول برای اغلب افراد به شمار می­رود.

 • ارسال بار از ایتالیا با هواپیما

ارسال بار از ایتالیا به روش هوایی، یکی از سریع­ترین راه­ های ارسال کالا است به همین محبوبیت بیشتری نیز نسبت به سایر روش­ها دارد. این نوع ارسال بار از ایتالیا به دو روش فریت بار (حمل خرده بار مسافری و یا تجاری) و کارگو (حمل و جابه‌جایی هر محموله‌ای که دارای بارنامه گمرکی است و می‌توان آن را از راه‌های زمینی، هوایی و آبی آن را انتقال داد) انجام می­شود.

بهتر است بدانید که بیشتر حمل و نقل­ های هوایی از ایتالیا از فرودگاه ­های دو شهر رم و میلان صورت می­گیرد. فرودگاه­ های این دو شهر از مهم­ترین و پرترافیک­ترین فرودگاه­ های این کشور محسوب می­شوند. مهم­ترین این فرودگاه­ ها عبارتند از:

 • فرودگاه میلانو مالپنسا Milan-Malpensa Airport

این فرودگاه بین­ المللی، یکی از پرترددترین و مهم­ترین فرودگاه ­های حمل و نقل بار شمال ایتالیا به شمار می­رود. به گونه ­ای که می­توان مقام اول را به این فرودگاه نسبت داد. فرودگاه مالپنسا در شهر میلان واقع شده است و با بارکد یاتا MXP شناخته می­­شود.

 • فرودگاه لئوناردو داوینچی فیومیچینو Fiumicino

این فرودگاه به عنوان دومین فرودگاه مهم برای ارسال بار از ایتالیا است و با کد یاتا FCO معرفی می­شود.

 • ­فرودگاه بین­ المللی چمپینو Ciampino International Airport با کد یاتا CIA 
 • فرودگاه بین‌ المللی لینیت Linate international airport با کد یاتا LIN 

ارسال بار از ایتالیا به روش هوایی 3 الی 5 روز است که البته به ایرلاین مورد نظر نیز بستگی دارد.

بیشتر بخوانید: حمل بار هوایی از هند به ایران

ارسال بار از ایتالیا با کشتی

ارسال بار از ایتالیا با کشتی از دیگر روش ­های ارسال بار است که به سه روش انجام می­شود:

 • حمل خرده‌بار LCL

چنان­چه مقدار بار ارسالی کمتر از حد مشخص شده باشد، شما می­توانید برای صرفه­جویی در هزینه بخشی از کانتینر را اجاره کنید. این روش ارسال بار به حمل خرده بار مشهور است و حداقل میزان ظرفیت اجاره، یک متر مکعب یا CBM است.

 • حمل فول کانتینر FCL  

هنگامی که ظرفیت بار ارسالی یک کانتینر یا بیش از آن باشد، بهترین و به صرفه­ترین راه، استفاده از روشحمل فول کانتینر است.

 • حمل فله‌ای Break Bulk

حمل فله­ ای برای حمل و نقل کالاهایی با مقداری زیاد مانند خاک، مواد معدنی و تجهیزات بسیار بزرگ توسط شرکت­ های بزرگ و دولت انجام می­شود.

ارسال بار از ایتالیا به روش دریایی از طریق بنادر مهم آن انجام و پس از رسیدن به ایران، به طور معمول در بندرهای معروفی چون بندر شهید رجایی، بندر عسلویه و بندر بوشهر بارگیری می­شود.

 

بنادر مهم ایتالیا جهت ارسال بار کدامند؟

 • بندر جنوا Genoa

جنوا یکی از بزرگ­ترین و مهم­ترین بنادر ایتالیا است که بسیاری از حمل و نقل­ های دریایی ایتالیا از این بندر انجام می­شود.

 • بندر لیون Livorno

بندر لیون از دیگر بنادر مهم ایتالیا در منطقه توسکانی است که انتقال بار به سراسر جهان از جمله ایران از آن­جا صورت می­گیرد.

 • بندر ناپلی Naples

بندر ناپلی در جنوب ایتالیا واقع شده است و نقش مهمی در حمل و نقل دریایی ایتالیا دارد. سالانه مقادیر بسیار زیادی بار از طریق این بندر جابه­جا می­شوند.

 • بندر تارانتو Taranto

بندر تارانتو نیز از دیگر بنادر مهم ایتالیا است که در جنوب این کشور قرار دارد. بخش گسترده ­ای از حمل و نقل کالا به سراسر جهان نیز از طریق همین بندر انجام می­شود.

 • بندر لا اسپزیا La Spezia

این بندر جزو یکی از مهم­ترین بنادر برای حمل و نقل دریایی کالا از ایتالیا به شمار می­رود که برای ارسال بار از ایتالیا به ایران نیز مورد استفاده قرار می­گیرد.

 • بندر ونیز Venice

بندر ونیز در شمال ایتالیا، به عنوان بندر مهمی به شمار می­رود که نقش عظیمی در حمل و نقل بار به سراسر جهان دارد.

به خاطر داشته باشید که بنادر یاد شده، تنها بخشی از بنادر معروف و مهم ایتالیا هستند که حمل و نقل دریایی به وسیله آن­ها انجام می­شود.

بیشتر بخوانید: ارسال بار از ایتالیا

هزینه ارسال بار از ایتالیا به ایران

هزینه ارسال بار از ایتالیا با توجه به روش ارسال و نوع کالا متفاوت است. برای آن­ که بتوانید یک هزینه تمام شده کالای ارسالی را به دست آورید باید اطلاعات بار را به صورت دقیق و جزیی مشخص کنید. تنها در این شرایط است که می­توانید هزینه کلی ارسال بار از ایتالیا را به صورت دقیق محاسبه کنید. این اطلاعات شامل موارد زیر است:

 • نوع کالا و کلاس خطر
 • شیوه حمل بار (زمینی، هوایی و دریایی)
 • نوع بیمه ارسالی
 • نوع قرارداد خرید (اینکوترمز)
 • وزن و حجم کالای ارسالی

برای استعلام هزینه بار می­توانید تمامی این موارد را در اختیار لیان ویسمن بگذارید تا با یک برآورد کلی، هزینه تمام شده را به شما اعلام کند.

ارسال بار از ایتالیا

مراحل صادرات بار از ایتالیا به ایران

برای صادرات بار از ایتالیا به ایران باید به روش زیر عمل کنید:

 • مشاوره گمرکی

پیش از ارسال بار از ایتالیا به ایران باید از امور گمرکی کالا و خدمات آگاهی کامل و دقیقی داشته باشد. به همین سبب می­توانید اطلاعات لازم را با مشاوره گرفتن از متخصصان و مشاوران حمل و نقل دریافت کنید.

متخصصان حرفه­ ای لیان ویسمن می­ توانند با راهنمایی کامل در رابطه با امور گمرکی و تسهیل امور مربوطه، کمک ­های لازم در این زمینه را جهات ارسال از ایتالیا به ایران را ارائه دهند. هم­چنین شما را راهنمایی خواهند کرد تا بتوانید از مزایای گمرکی حمل بار نیز برخوردار شوید.

 • حمل و نقل بین ­المللی

برای آن­که بسته ­های خود را به بهترین شکل ممکن به مقصد برسانید می­توانید از مشاوران متخصص در این زمینه کمک بگیرید. انتخاب روش ارسال بار از ایتالیا به ایران اگر به شیوه ­ای صحیح انجام شود، می­تواند در هزینه­ های شما صرفه­ جویی کند.

جهت انتخاب حمل و نقل مناسب، کافی است با مشاوران لیان ویسمن در ارتباط باشید و با ارائه مشخصات بار خود، بهترین شیوه در ارسال را انتخاب کنید.

 • مستندات و گمرک

 فاکتورها، بیل‌ها، گواهی‌های منشأ و سایر مدارک گمرکی از جمله مستندات محسوب می­شوند که برای صادرات بار از ایتالیا به ایران مورد نیاز است.

شما می­توانید برای تهیه این مستندات، گمرکات و روند ترخیص گمرکی که از امور مهم و اساسی برای ارسال بار از ایتالیا به شمار می­روند، از ما کمک بگیرید.

 • بیمه بار

یکی از مهم­ترین بخش ­های ارسال بار از ایتالیا، بیمه بارها است. چنان­چه بارها بیمه شوند در صورت بروز هرگونه ضرر و زیان­ های احتمالی، حق بیمه به شما پرداخت خواهد شد.

بیمه بارها نیز از دیگر خدمات لیان ویسمن به شمار می­رود که به دلیل همکاری با بیمه­ های معتبر، سلامت بارهای شما را در طول سفر از ایتالیا به ایران ضمانت می­کند.

بیشترین کالاهای وارداتی از ایتالیا به ایران

 • لوازم الکترونیکی
 • پوشاک
 • آثار هنری
 • دارو
 • قطعات ماشین آلات
 • طلا و جواهرات
 • مجسمه
 • دستگاه­ های مکانیکی
 • قطعات ماشین ظرفشویی
 • دستگاه­ های قاب­گیری
ارسال بار از ایتالیا

خدمات شرکت لیان ویسمن در زمینه ارسال بار از ایتالیا

لیان ویسمن مجموعه­ ای حرفه ­ای در زمینه ارسال بار است که با گردآوری متخصصان حمل و نقل و خدمات لجستیک، در سال 2020 تاسیس شد.

هدف اصلی این شرکت ارائه خدمات ارسال بار با نرخی مناسب و اقتصادی است که در کوتاه­ترین زمان ممکن به دست مشتریان برسد. این شرکت در سه روش حمل و نقل زمینی، هوایی و دریایی ارسال بار فعال است و هر یک را به شیوه ­ای مناسب و با نرخ­ های پیشنهادی به مشتریان ارائه می­دهد.

لیان ویسمن برای ارسال بار ایتالیا به سه روش زمینی، هوایی و دریایی به شیوه زیر عمل کرده است:

ارسال بار از ایتالیا به شیوه زمینی: لیان ویسمن با ارائه خدمات حرفه ­ای زمینی و بهره­ گیری از کامیون­ های ایرانی، ترک و بلغار، امکان حمل و نقل بین­ المللی جاده ­ای را برای انواع بار فراهم می­ کند.

سرویس ­های زمینی لیان ویسمن:

 • کامیون فول = درب کارخانه به کارخانه Turkish Truck – Iranian Truck – Bulgarian Truck
 • حمل خرده بار به صورت جعبه پالت
 • حمل کالاهای سنگین و پروژه­ ای
 • ترانزیت
 • حمل دارو و کامیون یخچالی
 • حمل مواد اولیه خطرناک
 • حمل خودروهای وارداتی به صورت تکی و تعداد

ارسال بار از ایتالیا به شیوه هوایی: لیان ویسمن با برخوداری از نمایندگی فعال در فرودگاه امام خمینی و بهره­ مندی از هشت نماینده در کشورهای مختلف، بارهای ارسالی را با بهترین نرخ و کوتاه­ ترین زمان ممکن همراه با بیمه به دست شما می­رساند.

خدمات هوایی لیان ویسمن:

 • سرویس کارخانه به کارخانه اکس ورک – سی اف آر
 • حمل ترکیبی دریایی هوایی به منظور مدیریت هزینه
 • حمل ترکیبی زمینی هوایی به منظور مدیریت زمان و هزینه
 • خدمات انبارداری بسته بندی و گمرکی صادرات و واردات کالا
 • حمل بارهای بسیار حجیم و چارترینگ بار هواپیما
 • حمل کالاهای خطرناک
 • حمل داروهای حساس با کنترل دمای دقیق و حساسیت بالا
 • اطلاعات زمان پروازها و پیگیری بار

بیشتر بخوانید: شرکت حمل و نقل بین المللی چیست؟

ارسال بار از ایتالیا به صورت دریایی:

برای ارسال با کشتی توسط کشتیرانی لیان ویسمن و دریافت خدمات، کافی است قیمت­ ها را به صورت حدودی استعلام بگیرید و مطابق آن برنامه ­ریزی خود را برای ارسال بار از ایتالیا انجام دهید. سپس می­ توانید یک هفته پیش از اقدام به ارسال کالا از نرخ پیشنهادی لیان ویسمن مطلع شوید. انتخاب نوع سرویس­ها با توجه به قیمت، به طور کامل بر عهده مشتری است. بنابراین در صورت آگاهی و تمایل به دریافت خدمات لیان ویسمن می­ توانید از خدمات حرفه ­ای آن بهره­ مند شوید.

 • سرویس های دریایی لیان ویسمن
 • ترکیبی زمینی – دریایی (کارخانه به کارخانه)
 • کانتینرفول – خرده بار
 • حمل محموله های بالک یا فله
 • کانتینر یخچالی ( حمل داروهای حساس به دما – خوراکی ها – کالای خطرناک حساس به دما)
 • بسته بندی و پالت
 • اجاره فضا از انبار لیان ویسمن در تهران و بندرعباس
 • دریافت آخرین وضعیت باروری تلفن همراه

سخن پایانی

در این مقاله ارسال بار از ایتالیا و نحوه آن را به طور جامع وکامل مورد بررسی قرار دادیم. با بررسی دقیق مطالب و نیز مشخصات کالا، می­توانید بهترین روش ارسال بار از ایتالیا را انتخاب کنید.

انتخاب یک شرکت معتبر برای دریافت خدمات ارسال بار از ایتالیا می­تواند کمک بسیاری در این زمینه به شما بکند تا علاوه بر بهترین روش، با نرخ سرویس انتخابی خود، خدمات ارسال بار را انجام دهید.

لیان ویسمن با کمک متخصصان حمل و نقل و ارائه مشاوره­ های حرفه ­ای در زمینه حمل بار، به شما کمک می­کند تا به مطلوب­ترین شیوه حمل و نقل، ارسال بار شما صورت بگیرد.

سوالات متداول

ارسال بار ایتالیا به سه روش زمینی، هوایی و دریایی انجام می­شود. انتخاب بهترین روش ارسال با توجه به دو عامل زمان و هزینه انتخاب می­شود.

هزینه تمام شده ارسال بار از ایتالیا به عواملی چون وزن بار، نوع کلاس، نوع قرارداد، شیوه ارسال و بیمه آن بستگی دارد.

انجام خدمات گمرکی، لوازم حمل و نقل بین­المللی، مستندات و بیمه بار، مراحلی است که هنگام صادرات بار از ایتالیا انجام می­شود.

به این مقاله امتیاز دهید.

خدمات

دسته‌ها

آخرین مقالات

آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *