شرکت حمل و نقل بین المللی چیست؟

شرکت حمل و نقل بین المللی

تعریف حمل و نقل

حمل و نقل یکی از مهم­ترین خدمات کشور محسوب می­شود که رشد و پیشرفت را به دنبال دارد. این رشد و پیشرفت نیز از طریق فراهم شدن ارتباط با سایر کشورها به دست می­آید. به همین سبب، شرکت حمل و نقل، یکی از مهم­ترین شرکت­ها در زمینه ارائه خدمات جابه­جایی کالا و افراد به شمار می­رود.

بنابراین گسترش و توسعه حمل و نقل و ابزار ارتباطی یک کشور، امری مهم محسوب می­شود. هر چه یک کشور در این رابطه، عملکرد قوی­تری از خود نشان دهد، بالطبع زمینه پیشرفت خود را فراهم می­کند.

حمل و نقل به مجموعه خدماتی گفته می­شود که در آن انسان، شیء و کالا از مکانی به مکان دیگر منتقل می­شوند. حال این حمل و نقل می­تواند به صورت داخلی باشد یا برون مرزی. به طور معمول حمل و نقل به سه روش زمینی (ریلی و جاده­ای)، هوایی و دریایی توسط شرکت حمل و نقل انجام می­شود.

در این مقاله قصد داریم به شرکت­ حمل و نقل و انواع روش­های ارسال بپردازیم. اگر می­خواهید با ویژگی­های این شرکت­ها و نحوه حمل و نقل آن­ها آشنا شوید تا انتها ما را همراهی کنید.

ویژگی های شرکت حمل و نقل بین المللی

در حال حاضر شرکت­های حمل و نقل بین­المللی بسیاری وجود دارند که خدمات حمل و نقل را به مشتریان خود ارائه می­دهند. اما برای آن که بدانید کدام یک از این شرکت­ها در ارائه خدمات، عملکرد بهتری دارند باید آن­ها را از نظر سرویس­دهی به مشتریان بررسی کنید.

بهتر است بدانید اغلب این شرکت­ها خدمات حمل و نقل زمینی، هوایی و دریایی را به صورت حرفه­ای به مشتریان عرضه می­کنند. به همین سبب ممکن است انتخاب بهترین شرکت حمل و نقل بین­المللی کمی دشوار باشد.

بنابراین باید با ویژگی­های یک شرکت حمل و نقل بین­المللی حرفه­ای آشنا باشید تا بتوانید بهترین شرکت مورد نظر را برای جابه­جایی بارهای خود انتخاب کنید. در ادامه به بررسی ویژگی­های مثبت شرکت حمل و نقل بین­المللی خواهیم پرداخت. چنان­چه شرکت مورد نظر، این شرایط را داشته باشد، می­توانید با آسودگی خاطر از خدمات آن بهره ببرید.

 • ارائه مشاوره­های تخصصی و حرفه­ای

یکی از ویژگی­های مهم و اصلی یک شرکت حمل و نقل بین­المللی، ارائه مشاوره­های تخصصی و حرفه­ای به مشتریان خود است.

مشاوران این شرکت­ها که به تمامی امور و قوانین حمل و نقل اشراف کامل دارند، اطلاعات جامع و دقیقی در اختیار مشتری می­گذارند و بهترین راه­ها را به آن­ها پیشنهاد می­دهند. این مشاوره­ها باید به گونه­ای باشند که مشتری نه تنها متحمل ضرر و زیان در حمل و نقل نشود بلکه به بالاترین میزان سود نیز دست یابد.

 • پاسخگویی سریع

یکی از ویژگی­های مثبت شرکت حمل و نقل بین­المللی، پاسخگویی سریع به درخواست مشتریان است. گاهی ممکن است مشتری با کمبود وقت مواجه شود و نیاز به مشاوره فوری برای انتخاب روش حمل و نقل و استعلام قیمت داشته باشد. بنابراین این شرکت­ها باید در سریع­ترین حالت ممکن پاسخگوی سوالات مشتریان خود باشند.

 • تیم متخصص و حرفه­ای در صنعت حمل و نقل

از دیگر ویژگی­های یک شرکت حمل و نقل بین­المللی، گردآوری تیم متخصص و حرفه­ای در زمینه حمل و نقل است.

البته ممکن است مشتریان با این بخش ارتباط نزدیک نداشته باشند و این تیم را نبینند اما نتیجه نهایی کار می­تواند گویای همه چیز باشد. هنگامی که تمامی کارها به راحتی انجام شود، وجود یک تیم قوی و بامهارت در پشت آن احساس می­شود.

 • ایجاد نمایندگی­های حرفه­ای در سراسرجهان

یکی از اصلی­ترین نکات در رابطه با ویژگی­های یک شرکت بین­المللی خوب، داشتن نمایندگی در سراسر جهان است.

وجود نمایندگی­های مختلف در کشورهای مختلف، سبب ارائه خدمات بهتر به مشتریان در بخش وسیع­تر می­شود. بنابراین شرکت­ها می­توانند به صورت بهتر و جامع­تری پاسخگوی نیازهای مشتریان خود و ارائه خدمات باشند.

 • رازداری در رابطه با مشتری

از دیگر ویژگی­های مثبت یک شرکت حمل و نقل بین­المللی، محفوظ نگه داشتن اطلاعات بار، نوع حمل و ترخیص کالا است. این امر به سبب رقابت در تجارت است و نیاز است تا تمامی اطلاعات به صورت یک راز میان شرکت و مشتری باقی بماند.

مسئولیت ها و وظایف مهم شرکت های حمل و نقل

شرکت­­های حمل و نقل، وظایف حمل و نقل و ارسال بارها را برعهده دارند. بنابراین باید حمل و نگه­داری از آن را با امنیت بالا انجام دهند. به همین سبب این شرکت­ها دارای مسئولیت­ها و وظایف مهمی در قبال خدمات خود هستند.

 • اطمینان از سلامت بار

یکی از مهم­ترین وظایف شرکت حمل و نقل، حفظ بار و اطمینان از سلامت آن است. به همین سبب، بسته بندی و بارگیری بسته­های ارسالی، همگی با دقتی بسیار بالا انجام می­شوند.

اما از آن­جایی که ممکن است بسته­ها تا زمان رسیدن به مقصد، مسیرهای مختلفی را طی کند و چندین نفر در حمل و نقل آن نقش داشته باشند، دچار آسیب­دیدگی شوند. بنابراین شرکت­های حمل و نقل برای جلوگیری از این اتفاقات احتمالی بارها را بیمه می­کنند.

در صورت بروز هر گونه اتفاق در زمان ارسال بار، بیمه تا حدودی هزینه­ها را پوشش می­دهد تا خریدار کمترین ضرر را متحمل شود.

 • بررسی بارها با توجه به مشخصات

از دیگر وظایف شرکت حمل و نقل، بررسی موارد یاد شده در فهرست قوانین مخصوص بار است. به طور معمول هر شرکت، دارای یک سری قوانین و مقررات در رابطه با حمل و نقل بار است که بر اساس آن بارها را ارسال می­کند:

اطلاعات درباره مبدا و مقصد (بند، پایانه و فرودگاه)

وزن دقیق و صحیح کالا بر اساس کیلوگرم، پوند و تن

جزییات دقیق و جامع به زبان کشور مقصد

بررسی مستندات و مدارک حمل بار

 • اظهارنامه صادرات شرکت حمل و نقل(SED) 

این اظهارنامه شامل آمارهای شرکت حمل و نقل می­شود.

 • لیست و مشخصات محموله ­ها

این اطلاعات شامل مشخصات دقیق و جزیی بارهای داخل کانتینر مانند وزن بار، نوع کانتینر و بسته­بندی آن است.

شرکت­های حمل و نقل با درج دقیق اطلاعات و تنظیم سندهای مربوطه، خدمات حمل و نقل بار را در امنیت انجام می­دهند.

تفاوت های باربری و شرکت حمل و نقل

شرکت حمل و نقل بین المللی چیست

ممکن است گاهی دو واژه باربری و شرکت حمل و نقل به اشتباه به جای یکدیگر به کار روند در صورتی که این دو از هم متفاوتند.

 • شرکت باربری

در واقع باربری، به شرکت­هایی گفته می­شود که کالاها را به صورت درون شهری و برون شهری حمل می­کنند و مجاز به جابه­جا کردن افراد نیستند. این نوع حمل و نقل بیشتر به صورت جاده­ای انجام می­شود.

 • شرکت حمل و نقل

شرکت حمل و نقل به شرکت­هایی گفته می­شود که کالا، بسته، محموله و انسان­ها را از مقصد به مبدا مورد نظر جابه­جا می­کنند. این شرکت­ها خود به دو دسته داخلی و خارجی تقسیم می­شوند و با سه روش زمینی (جاده­ای و ریلی)، هوایی و دریایی حمل و نقل را انجام می­دهند.

شرکت­های حمل و نقل داخلی، تنها مجوز فعالیت در داخل کشور را دارند و نمی­توانند از آن خارج شوند. این شرکت­ها نیز خود به چند دسته شهرستانی، استانی و سراسری تقسیم می­شوند که بارها و افراد را از مقصد به مبدا می­رسانند.

علاوه بر این دسته­بندی، شرکت­های حمل و نقل داخلی به دو بخش دیگر تقسیم می­شوند:

 • شرکت حمل و نقل شهری

این شرکت­ها مجازند فقط داخل شهر به فعالیت بپردازند و به طور معمول با آرم و لوگوهایی مخصوص نیز در سطح شهر دیده می­شوند.

 • شرکت حمل و نقل بین شهری

در حمل و نقل بین شهری، اصناف، مجوز فعالیت بین شهری را به آن­ها می­دهد و می­توانند کالاها و افراد را از شهری به شهر دیگر جابه­جا کنند.

 • شرکت حمل و نقل بین­المللی یا خارجی

همان طور که از نام این شرکت پیدا است، در زمینه حمل و نقل بین­المللی فعالیت می­کند. یعنی می­تواند بارها و افراد را از کشوری به کشور دیگر جابه­جا کند.

حمل و نقل توسط این شرکت­ها خود به سه دسته زمینی، هوایی و دریایی تقسیم می­شود.

تفاوت های اساسی حمل و نقل داخلی و بین المللی

به طور معمول شرکت­های حمل و نقل به دو بخش داخلی و خارجی (بین­المللی) تقسیم می­شوند:

 • شرکت حمل و نقل داخلی

این شرکت­ها فعالیت داخل مرزی و بین شهری دارند و محموله­ها را به وسیله کامیون­ها و ماشین­های سنگین به مقصد می­رسانند.

در حال حاضر شرکت­های بسیاری وجود دارند که در این زمینه فعالیت می­کنند. شما می­توانید با بررسی ویژگی­های هر یک از این شرکت­های معتبر، مناسب­ترین آن­ها را انتخاب کنید.

 • شرکت حمل و نقل بین­المللی

هنگامی که قصد دارید وسیله­ای را برای دوستان و نزدیکان خود به خارج از کشور ارسال کنید، باید از طریق حمل و نقل بین­المللی اقدام کنید.

حمل و نقل بین­المللی خود به سه بخش ارسال زمینی (جاده­ای و ریلی)، هوایی و دریایی تقسیم می­شود. بنابراین با توجه به انتخاب هر یک از این روش­ها، هزینه ارسال آن نیز تغییر می­کند.

امروزه شرکت­های بسیاری در زمینه حمل و نقل بین­المللی وجود دارند که سبب تسهیل امور ارسال و دریافت محموله و بار می­شوند. برای این کار کافی است ویژگی­های هر یک از این شرکت­ها را بررسی و حرفه­ای­ترین را انتخاب کنید.

لیان ویسمن، با سابقه طولانی در زمینه حمل و نقل بین­المللی و به کارگیری مشاوران تخصصی، خدمات حرفه­ای در این زمینه را ارائه می­دهد.

شرکت حمل و نقل بین المللی چیست

انواع مهم حمل و نقل

به طور معمول سه روش برای حمل و نقل وجود دارد که هر یک مزایا و معایب خاصی را شامل می­­شود. روش­های حمل و نقل زمینی، هوایی و دریایی از مهم­ترین انواع حمل و نقل محسوب می­شوند. حمل و نقل زمینی نیز خود به دو شاخه جاده­ای و ریلی تقسیم می­شود.

اغلب با شنیدن نام حمل و نقل، روش حمل و نقل زمینی به ذهن خطور می­کند. این روش به سبب هزینه مقرون به صرفه و امنیت بالاتر، نسبت به دو شیوه دیگر رایج­تر است. اما باید به این نکته نیز اشاره کرد که مدت زمان طولانی­تری برای رسیدن به مقصد نیاز است.

در مقابل، حمل و نقل هوایی سرعت بالاتری در جابه­جایی دارد اما هزینه آن نیز بیشتر از سایر روش­های ذکر شده است. در ادامه به مهم­ترین روش­های حمل و نقل خواهیم پرداخت.

همان­گونه که مشخص است، در روش زمینی، حمل و جابه­جایی بارها و افراد توسط ماشین­ها یا قطار انجام می­شود. روش حمل و نقل زمینی، یکی از ساده­ترین راه­های جابه­جایی از مقصد به مبدا به شمار می­رود.  این حمل و نقل به طور عمده به دو دسته جاده­ای و ریلی تقسیم می­شود.

 • جاده­ ای

حمل و نقل جاده­ای به وسیله ماشین شخصی، کامیون، اتوبوس و تریلرهای کابین دار انجام می­شود.

حمل و نقل جاده­ای، تنها به داخل کشور محدود نمی­شود و به صورت برون مرزی نیز امکان پذیر است. بهتر است بدانید که حمل و نقل جاده­ای با صرف کم­ترین هزینه نسبت به سایر روش­ها انجام می­شود اما امنیت کامل ندارد.

 • ریلی

حمل و نقل ریلی یکی از قدیمی­ترین روش­ها برای جابه­جایی بارها و انسان­ها به شمار می­رود. استفاده از این روش مقرون به صرفه است و امنیت بالایی دارد. مسافرت ریلی از لذت­بخش­ترین روش­های حمل و نقل است که می­توانید در عین لذت بردن از مسیر، با سرعت بیشتری به مقصد برسید.

چنان­چه قصد ارسال بار به وسیله حمل و نقل ریلی را دارید، بهتر است بررسی کنید که مقصد مورد نظر، منتهی به خطوط ریلی است یا نه. برای این کار می­توانید از شرکت­های حمل و نقل بین­المللی که در این زمینه فعالیت می­کنند، استعلام بگیرید.

حمل و نقل هوایی سرعت بالا و عدم محدودیت در ارسال انواع بار، دگرگونی عظیمی در صنعت حمل و نقل به وجود آورد. در این روش از حمل و نقل علاوه بر جابه­جایی انسان، ارسال بار نیز به مقاصد مختلف جهان صورت می­گیرد.

این روش از حمل و نقل نیز بخش­های مختلفی دارد و به دسته تقسیم می­شود:

 • پروازهای سیستمی

در این روش، مسافران بلیط خود را از قبل تهیه می­کنند و سر ساعت و روز مقرر، در فرودگاه حاضر می­شوند. پروازهای سیستمی تنها مختص جابه­جایی انسان­ها است و نمی­توان برای حمل و نقل کالا از آن استفاده کرد.

 • پروازهای چارتری

در این روش از حمل و نقل، کلیه صندلی­های هواپیما توسط شرکت­های هواپیمایی خریداری و با قیمت معین به افراد فروخته می­شوند.

 • پرواز تجاری یا بازرگانی

پروازهای تجاری، تنها برای ارسال کالا مورد استفاده قرار می­گیرند و به دو دسته فریت بار و کارگو تقسیم می­شوند. در فریت بار، وسایل غیر تجاری و شخصی و در کارگو بارهای تجاری حمل می­شوند. برای اطلاع از تمامی ویژگی­های پرواز تجاری و نحوه ارسال بار می­توانید از خدمات لیان ویسمن استفاده کنید.

با توجه به انواع حمل و نقل، گاهی ممکن است نیاز باشد بارها با استفاده از دو شیوه حمل و نقل جابه­جا شوند. بنابراین باید از چه روشی استفاده کرد؟

 • حمل و نقل ترکیبی

این روش برای سهولت در امر حمل و نقل و سرعت بالاتر ارسال مرسوله مورد استفاده قرار می­گیرد که به آن روش ترکیبی می­گویند. به عنوان مثال دو شیوه حمل بار زمینی و دریایی با یکدیگر ترکیب می­شوند تا کالا به مقصد برسد. با استفاده از روش ترکیبی، سه شیوه زمینی، هوایی و دریایی، هر یک به طورجداگانه می­توانند با دیگری ترکیب می­شوند.

چنان­چه صاحب بار برای حمل و نقل بار خود شرایط ویژه­ای از نظر وزن، حجم، فسادپذیری کالا، اندازه، زمان انتقال و نحوه انتقال به وسیله ماشین­های مخصوصی را داشته باشد، به آن حمل و نقل پروژه­ای گفته می­شود. به طور معمول این بارها نیاز به پروانه عبور خاصی دارند.

معرفی شرکت حمل و نقل لیان ویسمن

شرکت حمل و نقل لیان ویسمن در سال 2020 برای انجام خدمات لجستیکی تاسیس شد. این شرکت با به کارگیری متخصصان و مشاوران حرفه­ای در زمینه حمل و نقل، دگرگونی بزرگی در این صنعت به وجود آورد. پیش از آن لیان ویسمن با شعار تغییر و دگرگونی وارد این عرصه شده بود و تا به امروز توانسته است خدمات بسیاری در زمینه ارائه دهد.

هدف اصلی این شرکت، ارائه خدمات حمل و نقل زمینی، هوایی و دریایی، با مناسب­ترین نرخ و سریع­ترین زمان ممکن است. هم­چنین لیان ویسمن با انجام پروژه­های ترکیبی، تمامی نیازهای حمل و نقل­های بزرگ و پیچیده را فراهم می­کند.

شبکه عظیم لیان ویسمن با خدمات تخصصی که به مشتریان ارائه می­دهد توانسته است به عنوان یکی از مراجع تخصصی حمل و نقل بین­المللی شناخته شود.

شرکت حمل و نقل بین المللی

سوالات متداول

حمل و نقل به سه روش زمینی (جاده ­ای و ریلی)، هوایی و دریایی تقسیم می­شوند. برای انتخاب بهترین روش باید نوع بار، مسافت و میزان هزینه آن را در نظر داشته باشید.

خیر. شرکت باربری تنها مجاز به حمل و نقل کالا به صورت درون شهری و برون شهری است. در صورتی که شرکت­های حمل و نقل علاوه بر کالا، انسان­ها را نیز به سه روش زمینی، هوایی و دریایی حمل و نقل می­کنند.

گاهی برای سهولت در حمل و نقل و ارسال سریع کالا به مقصد مورد نظر، بارها به روش ترکیبی جابه­جا می­شوند. در این روش ممکن است بخشی از مسیر به روش زمینی و بخش دیگر به روش هوایی یا دریایی ادامه یابد.

به این مقاله امتیاز دهید.

خدمات

دسته‌ها

آخرین مقالات

آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *