کانتینر 20 فوت چیست؟

کانتینر 20 فوت

حمل و نقل کانتینری، به معنای استفاده از کانتینرهای بار استاندارد شده برای حمل و نقل کالا از طریق دریا، راه آهن یا جاده است. کانتینرها معمولاً از فولاد یا آلومینیوم ساخته می شوند، به عنوان یک مکان محافظ برای کالاهای داخل آن عمل می کنند و آن ها را در برابر عوامل خارجی و آسیب حین حمل و نقل یا نگهداری محافظت می کنند.استفاده از کانتینر حمل 20 فوتی مزایای زیادی دارد. یکی از مزیت های اصلی آن ها تطبیق پذیری است. آن ها می توانند برای ذخیره سازی، حمل و نقل و حتی به عنوان یک فضای اداری مدولار استفاده شوند. یکی دیگر از مزایای کانتینر 20 فوتی دوام آن ها است. کانتینرهای حمل و نقل برای مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی سخت و حمل و نقل خشن در طول حمل و نقل طراحی شده اند. آن ها از فولاد با کیفیت بالا ساخته شده اند و به گونه ای ساخته شده اند که سال ها دوام می آورند. این باعث می شود که آنها یک انتخاب ایده آل برای ذخیره سازی طولانی مدت یا به عنوان یک ساختار دائمی و قابل اتکا باشند. در این مطلب به بررسی صفر تا صد مشخصات فنی و نکات مربوط به اجاره ی کانتینر 20 فوتی می پردازیم.

مشخصات فنی کانتینر 20 فوت

در این بخش به بررسی تمام ویژگی های کانتینر ۲۰ فوتی می پردازیم:

ابعاد کانتینر 20 فوت

ابعاد یک کانتینر 20 فوتی به شرح زیر است:

ابعاد خارجی (بر حسب فوت): طول 20 فوت، عرض 8 فوت و ارتفاع 8.6 فوت

ابعاد خارجی (بر حسب متر): طول 6.10 متر، عرض 2.44 متر و ارتفاع 2.59 متر

ابعاد داخلی (بر حسب فوت): طول 19.4 فوت، عرض 7.8 فوت و ارتفاع 7.9 فوت

ابعاد داخلی (بر حسب متر): طول 5.9 متر، عرض 2.35 متر و ارتفاع 2.39 متر

ظرفیت بار: 25000 کیلوگرم / 55126.9 پوند

ظرفیت مکعب: 33.2 متر مکعب / 1172 فوت مکعب

حجم کانتینر 20 فوت ویژه حمل دریایی

برای درک اینکه یک کانتینر حمل و نقل 20 فوتی چقدر ظرفیت دارد، باید حجم فوت مکعب یک ظرف 20 فوتی را بدانید. ظرفیت کانتینر 20 فوتی 32.6 متر مکعب یا 1172 فوت مکعب است، اما احتمالاً باید اتاق را برای مانور مواد ذخیره شده در نظر بگیرید. نکته کلیدی برای استفاده از کانتینر حمل 20 فوتی برای ظرفیت ذخیره سازی آن این است که بفهمید چقدر می تواند در داخل آن قرار بگیرد.

چقدر می توانم در یک کانتینر حمل 20 فوتی جا کنم؟

ظروف 20 فوتی حدود 33 حجم CBM دارند که به شما امکان می دهد به راحتی جعبه هایی با ارزش 25-28 CBM را روی هم قرار دهید. در برخی موقعیت ها ممکن است به دلیل ترتیبات انباشته، دسترسی، بارگیری، تخلیه و جلوگیری از آسیب دیدن کالا در حین حمل و نقل در ممکن نباشند. اگر اقلامی که ذخیره می ‌کنید شکننده هستند، باید فقط یک طبقه را نگه دارید، زیرا چیدن آن‌ ها به صورت نه تنها ریسک دارد بلکه عمودی دشوار خواهد بود. به طور مشابه، اگر محموله های سنگین را ذخیره می کنید، باید اطمینان حاصل کنید که حجم از ظرفیت بار تجاوز نمی کند.

یک کانتینر 20 فوتی چند CBM است؟

CBM مخفف متر مکعب است که به ظرفیت مکعب ظرف اشاره دارد. ما می توانیم CBM را با استفاده از فرمول حجم محاسبه کنیم

طول، عرض و ارتفاع داخلی ظرف را اندازه گیری کنید.

این واحدها را به متر تبدیل کنید

مقادیر متر طول، عرض و ارتفاع را برای بدست آوردن CBM ضرب کنید.

فرمول برای CBM = داخلی (L x W x H)

بیایید متر مکعب ظروف 20 فوتی را محاسبه کنیم (طول = 19 فوت. 4 اینچ، عرض = 7 فوت. 8 اینچ، ارتفاع = 7 فوت. 10 اینچ). با تبدیل فوت و اینچ به متر، مقادیر L=5.89 m، W=2.33 m، H = 2.4 m را بدست می آوریم.

با استفاده از فرمول، CBM = 5.89 m x 2.33 m x 2.4 m = 33 cu را بدست می آوریم. متر / 33 متر مکعب / 33 CBM

انواع کانتینر 20 فوت

کانتینر با حجم استاندارد:

کانتینر 20 فوتی (20 فوت): این استاندارد صنعتی برای محموله های عمومی است. ظرفیت آن حدود 33 متر مکعب است.

کانتینر مکعب بالا:

مکعب بلند 20 فوتی: این ظرف در مقایسه با کانتینر استاندارد 20 فوتی، ارتفاع بیشتری دارد و برای اقلام کمی بلندتر مناسب است.

کانتینر یخچال دار:

کانتینر یخچالی که برای مواد فاسد شدنی استفاده می شود، در هر دو اندازه 20 فوت و 40 فوت هستند و دمای کنترل شده را برای تازه نگه داشتن محصولات حفظ می کنند.

کانتینر روباز و تخت:

این ها برای محموله هایی با اندازه یا شکل غیر استاندارد یا بسیار سنگین استفاده می شود. کانتینرهای روباز اجازه می دهند کالاهایی که خیلی سنگین هستند از درب کانتینر با لیفتراک بارگیری شوند تا در عوض با استفاده از جرثقیل در کانتینر بارگیری شوند. سپس روی آن را با کمان فولادی و برزنت می پوشانند. کانتینر قفسه ای تخت معمولاً برای ماشین آلات یا وسایل نقلیه بزرگی که در داخل یک کانتینر استاندارد قرار نمی گیرند استفاده می شود. آن ها دیوار ندارند، اما در عوض با حلقه  و برزنت از طرفین محکم می شوند.

کانتینر مخزن:

معمولاً حدود 20 فوت، این ها برای مایعاتی مانند مواد شیمیایی، روغن‌ها و محصولات غذایی استفاده می‌شوند.

بیشتر بخوانید: بوکینگ کانتینر چیست؟

کانتینر 20 فوت

بررسی دو نوع کانتینر ۲۰ فوتی

حجم در انواع کانتینر 20 فوت

نوع کانتینر

حجم

حجم

متریک

کانتینر حمل و نقل استاندارد 20 فوتی

1,170 cubic ft.

33.1 cubic m

کانتینر حمل و نقل High Cube 20 فوت

1,320 cubic ft.

37.4 cubic m

وزن قابل تحمل در انواع کانتینر های 20 فوتی

نوع کانتینر

وزن تایر

(پوند)

وزن تایر

(کیلوگرم)

مکس باربری

وزن (پوند)

مکس باربری

وزن (کیلوگرم)

کانتینر حمل و نقل استاندارد 20 فوتی

4,409 lbs

2,000 kg

67,200 lbs

30,480 kg

کانتینر حمل و نقل High Cube 20 فوت

4,629 lbs

2,100 kg

67,200 lbs

30,480 kg

ابعاد داخلی انواع کانتینر های 20 فوتی

نوع کانتینر

ارتفاع

ارتفاع

(متریک)

عرض

عرض

(متریک)

طول

طول

(متریک)

کانتینر حمل و نقل استاندارد 20 فوتی

7ft. 10 in.

2.38m.

7ft. 8.5in.

2.35m

19ft. 8in

5.9m

کانتینر حمل و نقل High Cube 20 فوت

8ft. 9in.

2.69m.

7ft. 8.5in.

 2.35m

19ft. 8in

5.9m

ابعاد بیرونی انواع کانتینرهای 20 فوتی

نوع کانتینر

ارتفاع

ارتفاع

(متریک)

عرض

عرض

(متریک)

طول

طول

(متریک)

کانتینر حمل و نقل استاندارد 20 فوتی

8ft. 6in.

2.59m

8ft.

2.44m

20ft.

6.06 m

کانتینر حمل و نقل High Cube 20 فوت

9ft. 6in.

2.89m

8ft

2.44m

20ft.

6.06 m

کانتینر 20 فوت

روش های مختلف اجاره کانتینر 20 فوت

هنگام جستجوی فروشنده یا اجاره دهنده، باید مطمئن شوید که متوجه شده اید که قیمت آن ها شامل چه مواردی می شود، بنابراین می توانید برای هزینه های اضافی آماده شوید. اگر مشکلی پیش بیاید، انتخاب یک شرکت دارای مجوز و اوراق قرضه از شما محافظت می کند. اگر از یک شرکت حمل ‌و نقل کانتینر را برای حمل کالا اجاره می‌ کنید، در مورد اندازه شبکه، توانایی‌ های ردیابی محموله و الزام ‌آور یا غیر الزام آور بودن تخمین‌ های آن ‌ها بپرسید. برآورد الزام آور به این معنی است که شما بیش از قیمت ذکر شده پرداخت نخواهید کرد، در حالی که یک برآورد غیر الزام آور ممکن است پس از وزن کشی بار توسط حامل تغییر کند. همچنین باید بپرسید که چه مدارکی برای حمل و نقل نیاز دارید.

قراردادهای مختلف اجاره کانتینر ۲۰ فوتی

ماه به ماه: این نوع قرارداد برای نیازهای کوتاه مدت ایده آل است، این گزینه به شما امکان می دهد یک کانتینر ذخیره سازی قابل حمل را به صورت ماه به ماه اجاره کنید و به شما انعطاف پذیری برای بازگرداندن آن را در صورت تغییر شرایط ذخیره سازی شما می دهد.

اجاره 3 ماهه: اگر پیش‌ بینی می ‌کنید که برای چند ماه به فضای ذخیره ‌سازی نیاز دارید، این گزینه در عین انعطاف‌ پذیری، مدت زمان بیشتری را برای شما می خرد.

اجاره 6 ماهه: ایده آل برای موقعیت های ذخیره سازی میان مدت، اجاره 6 ماهه در مقایسه با گزینه های کوتاه مدت صرفه جویی در هزینه ها را به همراه دارد.

اجاره بیش از 12 ماه: برای نیازهای ذخیره سازی طولانی مدت، اجاره 12 ماهه را در نظر بگیرید. نه تنها رقابتی ‌ترین نرخ‌ ها را ارائه می ‌دهد، بلکه  ذخیره ‌سازی ایمن برای مدت طولانی را تضمین می کند.

نحوه انتخاب بهترین شرکت اجاره

هنگامی که تصمیم به اجاره یک کانتینر حمل و نقل 20 فوتی گرفتید، وقت آن است که یک شرکت اجاره ای پیدا کنید. در ادامه به بررسی مواردی که در انتخاب شرکت ایده آل باید به آن ها توجه داشته باشید می پردازیم.

شرایط اجاره: مطمئن شوید که محدوده قرارداد اجاره و آنچه در قیمت ذکر شده گنجانده شده است به طور کامل درک کرده اید و با آن موافق هستید.

وضعیت کانتینر: قبل از امضای هر گونه قرارداد، از کانتینر عکس بخواهید یا شخصاً کانتینر را بررسی کنید تا وضعیت کلی آن را بررسی کنید و از مناسب بودن آن اطمینان حاصل کنید.

خدمات تحویل: برخی از شرکت ها خدمات تحویل را ارائه می دهند که می تواند روند را بسیار آسان تر کند.

شهرت شرکت: با بررسی نظرات آنلاین مشتریان گذشته را در مورد تجربه خود ببینید.

با در نظر گرفتن این معیارها، مطمئناً یک شرکت اجاره ای قابل اعتماد پیدا خواهید کرد و از یک تجربه بی دردسر لذت خواهید برد.

بیشتر بخوانید: کانتینر 40 فوت چیست؟

کانتینر 20 فوت

نکات مربوط به حمل بار دریایی با کانتینر

برای کانتینرهای 20 فوتی، متداول ‌ترین روش تحویل کامیون‌ های شیب‌دار است. تخت های این وسایل نقلیه می توانند به آرامی به سمت پایین خم شوند تا ظرف و همان کانتینر را به محل مورد نظر پایین بیاورند. یک گزینه جایگزین که می تواند اندازه کانتینرهای بزرگ تر را در خود جای دهد کامیونی است که یک تخت شیبدار جداگانه یا تریلر رول آف می کشد.  کامیون تخت محبوبیت کمتری دارد. برای استفاده از این روش، باید به ماشین آلات سنگینی دسترسی داشته باشید که بتوانند کانتینر حمل و نقل را از روی تخت کامیون بلند کنند.

چه مواردی را باید  قبل از اجاره و انتخاب کانتینر بررسی کرد؟

قبل از اجاره یک کانتینر حمل و نقل 20 فوتی، ضروری است که وضعیت آن را به طور کامل بررسی کنید. در اینجا برخی از جنبه های کلیدی وجود دارد که باید به آن ها توجه کنید:

یکپارچگی ساختاری: نمای بیرونی کانتینر را برای هر گونه علائم آسیب قابل توجه، مانند فرورفتگی یا سوراخ های بزرگ بررسی کنید.

عملکرد درب: درها باید به آرامی و بدون هیچ مانعی باز و بسته شوند. مکانیسم قفل را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به درستی کار می کند.

وضعیت کف: کف داخل کانتینر باید سالم و بدون نقص محسوس باشد که باعث ناپایداری در هنگام بارگیری اقلام شود.

سقف و دیوارها: به دنبال هر گونه نشانه ای از نشتی یا سوراخ در سقف و دیواره های ظرف باشید. می توانید این کار را با رفتن به داخل کانتینر و جستجوی نقاط نور یا بررسی علائم زنگ زدگی یا خوردگی انجام دهید.

بو: داخل کانتینر بروید و بوی نامطبوعی که می تواند نشان دهنده ریختن یا نشت قبلی باشد را بررسی کنید.

وضعیت رنگ: وضعیت رنگ روی ظرف را بررسی کنید. رنگ خرد شده یا پوسته پوسته شده می تواند نشان دهنده ساییدگی و پارگی باشد.

مهر و موم و واشر: اطمینان حاصل کنید که مهر و موم های اطراف درب ها دست نخورده هستند و خراب نمی شوند تا اطمینان مطمئن شوید که وسایل شما از عوامل آسیب زا محافظت می شوند.

گواهینامه: اگر قصد دارید از کانتینر برای حمل و نقل استفاده کنید، اطمینان حاصل کنید که دارای پلاک معتبر CSC (کنوانسیون ایمنی کانتینر) است.

با بررسی این جنبه ‌ها، می ‌توانید اطمینان حاصل کنید که کانتینری که اجاره می‌ کنید مطابق با استاندارد و مناسب برای نیازهای شما است.

هزینه کانتینر 20 فوت

اجاره کانتینر 20 فوتی حمل و نقل شامل چندین هزینه است. در اینجا هزینه های اولیه اجاره آورده شده است.

هزینه‌ های اجاره: کانتینرها معمولاً بر اساس اندازه کانتینر، مدت اجاره و اینکه آیا تعمیر و نگهداری را شخصاً انجام می ‌دهید، هزینه‌ های اجاره ماهانه دارند. هزینه کانتینرها کمتر از 100 دلار در ماه است.

هزینه های تحویل: علاوه بر اجاره ماهانه، بسته به اینکه چقدر از محل ارائه دهنده فاصله دارید و محل تحویل چقدر در دسترس است، باید هزینه تحویل را نیز بپردازید.

هزینه های برگشت: به همین ترتیب، بسته به موقعیت مکانی و دسترسی شما، ممکن است مجبور شوید هزینه تحویل کانتینر را نیز بپردازید.

 

سوالات متداول

قیمت یک کانتینر 20 فوتی به مکان، عرضه و تقاضا و سن آن بستگی دارد. البته به طور معمول بین ۸۰۰ تا ۱۶۰۰ دلار برآورد می‌ شود.

اگر قصد دارید که  کانتینر 20 فوتی را با ماشین پر کنید، توجه داشته باشید که توصیه نمی شود که دو ماشین را در یک کانتینر 20 فوتی فشرده کنید. جدا از مسائل فضایی، این دو خودرو ممکن است برای یکپارچگی ساختاری و دوام  کانتینر 20 فوتی بسیار سنگین باشند.

وزن خالی یک کانتینر 20 فوتی 2300 کیلوگرم است و از نظر تئوری می توان تا حداکثر وزن 28 تن (25400 کیلوگرم) بارگیری کرد. با این حال، این تا حد زیادی به محدودیت‌ های احتمالی ویا محدودیت‌ های خط کشتیرانی، ماهیت محموله و جزئیات خاص محموله بستگی دارد.

شما نمی‌ توانید کانتینر 20 فوتی را که اجاره می‌ کنید تغییر دهید، بنابراین اگر به یک کانتینر 20 فوتی ذخیره‌سازی عایق‌شده نیاز دارید، باید کانتینر 20 فوتی را که عایق دارد اجاره کنید. بسیاری از شرکت ها، کانتینرهای عایق بندی شده را اجاره می دهند. فقط قبل از خرید حتماً مشخص کنید که به یک کانتینر 20 فوتی عایق دار نیاز دارید.

یک کانتینر استاندارد 20 فوتی می تواند موارد زیر را در خود جای دهد:

200 تشک سایز کامل

48000 موز

50-60 یخچال

400 تلویزیون صفحه تخت

وسایل منزل یک آپارتمان یک یا دو خوابه

5/5 - (1 امتیاز)

خدمات

دسته‌ها

آخرین مقالات

آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *