هزینه حمل هوایی بار به اروپا

با وجود تحریم های کشور ایران، هنوز هم اقتصاد میان ایران و کشورهای اروپایی پویا و فعال هستند. به طوری که بسیاری از واردات و صادرات های کشور ایران به کشورهای اروپایی انجام می شود. تجار، افراد تولید کننده و صاحبان کسب و کارهای مختلف، می توانند با حمل هوایی به اروپا بارهای خود را بدون معطلی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به کشورهای اروپایی برسانند. حمل هوایی بار به کشورهای اروپایی مستلزم انجام مراحل و رعایت قوانین خاصی است که توجه به آن ها برای افرادی که قصد ارسال بار را دارند، اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت.

دلایل حمل هوایی به اروپا

حمل هوایی به اروپا با دو هدف تجاری یا شخصی انجام می شود. به طور کلی، افرادی ایران حضور دارند که به دلیل حضور یکی از اعضای خانواده یا دوستان خود در اروپا نیاز به ارسال بار به اروپا دارند. این افراد با اهداف شخصی بارهای مورد نیاز را به یکی از کشورهای اروپایی ارسال می کنند؛ اما معمولا به دلیل هزینه های بار حمل هوایی به اروپا کمتر کسی به دلایل شخصی این کار را انجام می دهد.

مهم‌ترین دلیل حمل هوایی به اروپا، دلیل تجاری است. یعنی افراد با هدف صادرات بارهای خود را به کشورهای اروپایی صادر می کنند. صادرات مواد غذایی، پوشاک، تجهیزات مختلف صنعتی و پزشکی و … از طریق ایران به کشورهای اروپایی انجام می شود. از این رو در این روش حمل بار به اروپا، بحث اقتصادی نیز مطرح است.

آشنایی با ارسال هوایی از اروپا

حمل هوایی از اروپا به کشور ایران معمولا برای واردات یک سری محصولات انجام می شود. برای ارسال هوایی بار از اروپا دو روش وجود دارد. اولین روش ارسال بار به صورت مستقیم است که در آن بار به صورت مستقیم از کشورهای اروپایی به ایران ارسال می شود. دومین روش ارسال بار به صورت غیر مستقیم است که یعنی افراد ابتدا بار مورد نظر خودشان را به یک کشور واسطه ارسال می کنند و مجددا از آن کشور بار به ایران ارسال خواهد شد.

ارسال هوایی از اروپا یا به اروپا نیاز به رعایت قوانین گمرکی و همچنین در نظر گرفتن استانداردها بسته بندی است. در هنگام بازرسی نیز بارها با کمک اشعه X-RAY مورد بررسی قرار می گیرند. از این رو امکان ارسال بارهای ممنوع با روش حمل و نقل هوایی به اروپا وجود ندارد. شما می توانید برای حمل هوایی به اروپا به نکات مهمی توجه داشته باشید و با توجه به مراحل حمل بار هوایی، این کار را انجام دهید.

حمل هوایی بار به اروپا

مراحل حمل بار هوایی به اروپا

برای حمل بار هوایی به اروپا در اولین قدم باید یک شرکت باربری مناسب را برای این کار انتخاب کنید. شرکت های مختلفی در سطح ایران حضور دارند که با داشتن تخصص و تجربه چندین ساله به حمل هوایی بار به اروپا کمک می کنند و به شما امکان وارد کردن بار از اروپا را می دهند. حتما یک شرکت معتبر با سابقه درخشان را برای حمل بار هوایی به اروپا انتخاب کنید و طبق مراحل زیر، اقدام به حمل و نقل هوایی به کشور اروپا نمایید.

·       آماده کردن لیست کالاها و ارائه به شرکت

پس از انتخاب شرکت باربری، حتما باید لیست کالاهای مورد نظر خودتان را که باید به اروپا ارسال کنید را تهیه نمایید. تمامی کالاهایی که باید از طریق شرکت حمل شوند را در لیست یادداشت کنید. چون اگر نام یک کالا را درج نکنید، در صورت گم شدن یا آسیب دیدن آن، شرکت هیچ مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت. شرکت باربری موظف است که فقط کالاهایی که لیست آن ها را دریافت کرده است به اروپا ارسال کند.

·       دریافت بیمه نامه بین المللی

با توجه به سختی ها و پیچیدگی های حمل هوایی به اروپا، بسیار مهم است که برای تضمین سالم ماندن اجناسی که قصد صادر کردن آن ها را دارید،  بیمه نامه دریافت کنید. بیمه نامه بین المللی، یکی از انواع بیمه نامه هایی است که برای جبران خسارت های وارد شده به بار خریدای می شود. با وجود این بیمه نامه، اگر مشکی برای بار شما رخ دهد یا کم کاری از سوی شرکت وجود داشته باشد، شرکت بیمه موظف به رفع آن ها است. به طور مثال، در صورتی که تاخیر در ارسال بار اتفاق بیفتد، شرکت بیمه می تواند خسارت مربوط به آن را پرداخت کند.

·       تشریفات گمرکی

برای هر نوع کالایی باید تشریفات گمرکی انجام شوند. این تشریفات در کشور مقصد انجام خواهند شد و زمانی که شما قصد حمل هوایی به اروپا را دارید، باید به فرد تحویل گیرنده بگویید که مراحل ترخیص کالاها را قبل از رسیدن آن ها انجام دهد تا مدارک و مستندات برای آزاد شدن کالا سریع تر ارائه شوند. اگر حمل هوایی از اروپا به ایران انجام شود نیز شما باید در ایران تشریفات گمرکی را انجام دهید.

·       حمل بار به گمرک

حمل هوایی به اروپا مستلزم این است که شما بار مورد نظر خودتان را با کامیون یا تریلی به گمرک ارسال کنید. در این صورت از طریق گمرک بار مورد نظر شما درون هواپیما قرار می گیرد. این کار هم برای حمل بار دریایی به اروپا نیز باید انجام شود.

 

مزایای حمل هوایی به اروپا

حمل هوایی به اروپا می توانند مزایای زیادی را به همراه داشته باشد. به ویژه در شرایطی که حمل زمان بر و طولانی مدت برای بار مورد نظر امکان پذیر نباشد. در ادامه با مزایای حمل هوایی به کشورهای اروپایی آشنا می شوید.

  • سرعت بالا: حمل هوایی بار به اروپا سرعت بسیار بالایی دارد. با توجه به اینکه هواپیماهای باربری در عرض چند ساعت می توانند به مقصد برسند، برای کالاهایی که احتمال فاسد شدن آن ها وجود دارد این روش حمل و نقل مناسب تر است.
  • بدون موانع فیزیکی: حمل هوایی بار به کشورهای اروپایی ساده ترین راه برای حمل بار است. دیگر نیازی به رد شدن از موانع فیزیکی مانند دریاها، کوه ها و … با این روش انتقال بار وجود ندارد. این موضوع ایمنی ارسال بار هوایی را نیز افزایش می دهد.
  • قابل استفاده در مواقع اضطراری: اگر در حین آتش سوزی، زلزله و … استفاده از سایر روش های حمل به اروپا امکان پذیر نباشد، می توان از حمل هوایی به اروپا کمک گرفت. این یعنی اینکه در مواقع بحران نیز استفاده از این روش حمل بار بسیار مفید است.
  • سرعت بالای تشریفات گمرکی: با حمل هوایی به اروپا تشریفات گمرکی بسیار سریع انجام می شوند. از این رو تاخیر در دریافت ترخیص گمرکی و یا ارسال بار به حداقل می رسد.

معایب حمل هوایی به اروپا

اگرچه حمل هوایی به اروپا دارای مزایای بسیار زیادی است، اما یک سری معایب نیز دارد. به طور مثال حمل و نقل هوایی گران ترین روش حمل و نقل است و ممکن است برای محموله های سنگین و حجیم ارزش اقتصادی برای حمل بار هوایی وجود نداشته باشد. به همین خاطر در برخی از مواقع افراد صاحب کسب و کار و تجار ترجیح می دهند که برای کاهش هزینه های صادرات خود از سایر روش های حمل بار مانند حمل بار زمینی کمک بگیرند.

موضوع دیگری که باید در مورد معایب حمل هوایی به اروپا به آن اشاره کرد، محدودیت حمل هوایی برای محصولات بزرگ و حجیم است. در واقع نمی توان هر وسیله ای را با روش هوایی حمل نمود. موضوع دیگر اینکه حمل هوایی بار به اروپا مستلزم مناسب بودن شرایط جوی است. در صورتی که شرایط آب و هوایی مسیر، مبدا و مقصد مناسب باشد، احتمال لغو شدن پرواز نیز وجود دارد. در چنین شرایطی احتمال تاخیر در ارسال بار وجود دارد.

حمل هوایی بار به اروپا

هزینه ارسال هوایی بار به اروپا

هزینه ارسال هوایی بار به اروپا نسبت به سایر روش ها از جمله روش زمینی و دریایی، گران‌تر است. دلیل این موضوع هم هزینه های بالای نگهداری هواپیماها و ارسال محصولات به کشورهای خارجی می باشد. البته باید توجه کنید که قیمت ارسال هوایی بار به اروپا وابسته به فاکتورهای بسیار متنوعی است و نمی توان بدون توجه روی این موضوع، هزینه حمل هوایی به اروپا را به طور دقیق بیان کرد. در ادامه به عوامل موثر روی هزینه ارسال هوایی بار به اروپا اشاره می کنیم.

·       حجم و وزن بار

یکی از مهم ترین عوامل تعیین کننده قیمت حمل هوایی بار به اروپا، وزن و حجم بار است. به طور کلی، هر چقدر وزن و حجم بار بیشتر باشد، قیمت نیز بالاتر خواهد رفت. به همین خاطر معمولا محموله های بسیار سنگین ارزش ارسال از طریق راه های هوایی را ندارند.

·       قیمت روز ارز

با توجه به اینکه بخش زیادی از هزینه های مربوط به حمل هوایی به اروپا با ارز خارجی تامین می شود، بالا رفتن قیمت ارز می تواند باعث افزایش هزینه حمل بار نیز شود. از این رو نوسانات قیمت ارز روی قیمت حمل هوایی به اروپا بی تاثیر نخواهد بود.

·       فاصله میان کشور مبدا و مقصد

فاصله میان کشور مبدا یعنی ایران و کشورهای اروپایی مانند انگلیس و آلمان و شرایط هر یک از کشورها، روی هزینه حمل هوایی بار به اروپا تاثیرگذار است. بدیهی است که هر چقدر فاصله بیشتر، هزینه ارسال بار نیز افزایش پیدا می کند.

·       هزینه مربوط به بسته بندی

حمل هوایی به اروپا با هزینه بسته بندی انجام می شود. بسته بندی کالاها مهم ترین فاکتوری است که می تواند روی سلامت آن ها تاثیر مثبتی داشته باشد و طبیعتا باری که بسته بندی مناسبی نداشته باشد، احتمال آسیب دیدگی بیشتری نیز در هنگام حمل بار دارد. با بسته بندی اصولی، ممکن است قیمت حمل بار نیز افزایش پیدا کند؛ اما در نهایت نتیجه ارسال بار ایمن تر خواهد بود.

·       هزینه های گمرکی

حمل هوایی به اروپا با هزینه های گمرکی مختلف انجام می شود. ترخیص کالا و هزینه های مرتبط دیگری که از سوی کشور مبدا و مقصد دریافت می شوند، روی هزینه نهایی حمل هوایی به اروپا یا حمل هوایی از اروپا به ایران تاثیرگذارند.

نکات مهم حمل هوایی به اروپا

حمل هوایی به اروپا یکی از سریع ترین روش های حمل و نقل به اروپا است. با این روش شما می توانید بار مورد نظر خودتان را به صورت مستقیم یا غیر مستقیم به کشورهای اروپایی برسانید؛ اما قبل از آن باید به ی سری نکات مهم برای حمل هوایی بار به اروپا توجه داشته باشید که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

·       بسته بندی مناسب

بسته بندی که برای حمل هوایی به اروپا انجام می شود، باید استاندارد و مناسب باشد. با توجه به حساسیت محصولات با ارزش، حتما باید بسته بندی مناسب و حرفه ای را برای بارهای مختلف در نظر بگیرید تا در هنگام جابجایی، بار شما آسیب نبیند.

·       در نظر گرفتن قوانین گمرکی

در نظر گرفتن قوانین گمرکی ایران و اروپا برای ارسال بار بسیار مهم است. حتما قوانین کشور مقصدی که قصد ارسال بار به آن را دارید، مورد بررسی قرار دهید. بسیار دیده شده است که افراد به قوانین گمرکی و ارسال بار توجه ندارند و در هنگام ارسال متوجه عدم امکان حمل هوایی بار به اروپا می شوند.

·       به همراه داشتن مدارک و مستندات لازم

یکی از مهم ترین نکاتی که باید در هنگام ثبت سفارش برای ارسال بار به صورت هوایی به اروپا توجه داشته باشید، به همراه داشتن مدارک و مستندات لازم است. بسته به اینکه چه نوع باری را باید از ایران به کشورهای اروپایی صادر کنید، مدارک متفاوتی نیز نیاز هستند. می توانید در مورد مدارک مورد نیاز برای ارسال بار هوایی به اروپا با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا با توجه به نوع بار، این موضوع را به شما اعلام کنند.

بیشتر بخوانید: حمل بار ترافیکی

سوالات متداول

بسته به انتخاب روش مستقیم یا غیر مستقیم و همچنین تشریفاتی که باید برای حمل هوایی به اروپا انجام شوند، این موضوع متفاوت است. بهتر است که در این مورد در هنگام ثبت درخواست با کارشناسان صحبت کنید.

بله. در صورتی که قصد حمل و جابجایی وسایل با ارزش و گران قیمت خود را دارید، باید حتما با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا توضیحات لازم را به شما بدهند.

گم و مفقود شدن کالا در حمل هوایی به اروپا در صورت انتخاب یک شرکت نامعتبر امکان پذیر است؛ اما اگر یک شرکت معتبر را انتخاب کنید و لیست کالاهای خود را ارائه نمایید، شرکت موظف است که کالاهای شما را به صورت ایمن به مقصد برساند.

به این مقاله امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *