حمل دریایی به اروپا

صادرات و واردات برای هر کشوری دارای اهمیت زیادی است. با صادرات کالاهای تولیدی امکان ورود ارز به کشور وجود دارد. همچنین با واردات کالا نیز مواد اولیه مورد نیاز صنایع و کالاهای اساسی مورد نیاز کشور تامین می‌شود. دسترسی ایران به آب‌های آزاد در خلیج فارس و دریای عمان موجب شده تا حمل دریایی به اروپا توجیه‌پذیر باشد.

چرا حمل دریایی به اروپا توجیه دارد؟

به‌طور معمول بسیاری از کالاهایی که از ایران به اروپا صادر می‌شوند، حجیم بوده یا دارای وزن زیادی هستند. به همین دلیل ارسال بار هوایی به اروپا توجیه اقتصادی ندارد و اکثر تجار و شرکت‌های بازرگانی ترجیح می‌دهند تا کالاهای خود را از طریق حمل دریایی به اروپا برسانند.

اگر چه حمل و نقل دریایی به اروپا به نسبت ارسال زمینی یا ارسال بار هوایی به اروپا زمان بیشتری می‌برد اما ایمنی بالای حمل و مناسب بودن نرخ حمل دریایی به اروپا موجب می‌شود تا بسیاری از تجار این شیوه را انتخاب کنند.

مراحل حمل بار دریایی به اروپا

برای حمل بارها از طریق کشتی در دریا باید به مراحل زیر توجه کنید:

 1. دریافت مشاوره: صادرات کالا از طریق دریا به اروپا پیچیدگی‌های خاص خود را دارد. بسیاری از کالاها یا محصولات کشاورزی که دارای فسادپذیری سریعی هستند باید تحت شرایط خاصی انتقال داده شوند. دریافت مشاوره از افرادی که تجربه کافی در باربری دریایی به اروپا دارند موجب می‌شود تا بسیاری از ریسک‌های حمل کالا کاهش یابد؛
 2. تهیه کالاها و بسته‌بندی اصولی آن‌ها: بعد از اطلاع از هزینه حمل دریایی به اروپا، شرایط حمل و… باید کالاها را تهیه کنید و براساس استانداردهای حمل دریایی باید به شیوه درستی بسته‌بندی شوند؛
 3. سم‌پاشی و گندزدایی محموله‌ها: در حمل دریایی به اروپا بسیاری از محموله‌ها باید سم‌پاشی شوند. این موضوع در مورد کالاهای چوبی اهمیت بیشتری می‌یابد. ارائه گواهی معتبر در این زمینه برای ورود بار به کشورهای اروپایی ضروری است؛
 4. بارگیری محموله: در حمل و نقل دریایی به اروپا از کانتینرهای فلزی استفاده می‌شود تا بارگیری کالا در بنادر و اسکله‌ها سرعت بیشتری پیدا کند، کالاها در جریان حمل دچار رطوبت یا ضربه نشوند و ردیابی و پیگیری آن‌ها ساده‌تر باشد؛
 5. صدور بیمه‌نامه بین‌المللی حمل بار: حمل دریایی به اروپا همواره ممکن است با چالش‌هایی روبه‌رو شود. به همین دلیل دریافت بیمه‌نامه بین‌المللی ضروری است. با صدور بیمه‌نامه و پرداخت نرخ حمل دریایی به اروپا می‌توان به‌صورت آنلاین محموله را تا مقصد بر روی دریا پیگیری کرد.

مزایای حمل دریایی به اروپا

حمل و نقل بارهای تجاری از طریق دریا و کشتی مزایایی را برای صادرکنندگان کالاها به همراه می‌آورد:

 1. کاهش هزینه‌ها: نرخ حمل دریایی به اروپا در تُناژهای بالا نسبت به سایر روش‌ها مقرون‌به‌صرفه است؛
 2. امکان بهینه‌سازی مسیر رفت و آمد: در حمل دریایی به اروپا کشتی با ورود به آب‌های بین‌المللی کوتاه‌ترین مسیر را برای رسیدن به مقصد انتخاب می‌کند؛
 3. پیگیری کالا: در باربری دریایی به اروپا امکان ردیابی کشتی و بارها وجود دارد. به همین دلیل مخاطره‌ای سرمایه تجار را تهدید نخواهد کرد؛
 4. ایمنی بالای حمل دریایی: حمل و نقل کشتیرانی به اروپا نسبت به روش‌های حمل زمینی، قطار یا ارسال بار هوایی به اروپا از امنیت بالاتری برخوردار است؛
 5. سازگاری با محیط زیست: حمل دریایی به اروپا کمترین آسیب را به محیط زیست وارد می‌کند، زیرا در عمل چیزی به نام ترافیک دریایی نداریم.

قیمت حمل دریایی به اروپا چقدر است؟

هزینه حمل و نقل دریایی به اروپا بستگی به عوامل مختلفی دارد. نوع کالا، وزن، حجم، طول مسیر، شرایط دریا، روش بارگیری، مدت زمان انتظار برای بارگیری و تخلیه بار در بندرها، هزینه‌های بیمه‌ای، تعداد نیروی مورد نیاز برای باربری دریایی به اروپا، بسته‌بندی کالا، هزینه‌های گمرکی و… بر روی قیمت حمل دریایی به اروپا تاثیر می‌گذارد.

به همین دلیل برای اطلاع کامل از نرخ حمل دریایی به اروپا بهتر است با شرکت‌های حمل و نقل بین‌المللی که تجربه کافی در این زمینه دارند تماس بگیرید و از آن‌ها راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

آشنایی با حمل دریایی از اروپا

واردات کالا از اروپا برای هر کشوری اهمیت زیادی دارد. زیرا علاوه‌بر کیفیت بالای کالاهای وارداتی از اروپا، چنین محصولاتی نقش مهمی در فعالیت صنایع و کارخانجات تولیدی دارند. ارسال بار هوایی از اروپا به ایران هزینه زیادی دارد و بسیاری از دستگاه‌ها یا کالاها را نمی‌توان با هواپیما ارسال کرد.

حمل زمینی بار از اروپا به ایران هم زمان زیادی می‌گیرد و مشکلات امنیتی زیادی را ایجاد می‌کند. به همین دلیل حمل و نقل دریایی از اروپا بهترین شیوه برای وارادات کالاهای ضروری و حساس محسوب می‌شود.

چرا حمل دریایی از اروپا اهمیت دارد؟

اتحادیه اروپا در حال حاضر دارای 28 عضو اصلی است. البته 5 کشور نیز منتظر مرتفع شدن موانع برای پیوستن به این اتحادیه هستند. تعداد زیاد کشورهای اروپایی، داشتن جدیدترین تکنولوژی‌های روز جهان و فعالیت گسترده آن‌ها در زمینه‌های اقتصادی و صنایع موجب شده است تا از دیرباز ایران به دنبال تجارت فعال با این کشورها و واردات کالاهای مورد نیاز خود باشد.

در چند سال گذشته تحریم‌های بین‌المللی ایران توسط آمریکا موجب شده است تا مشکلات عدیده‌ای برای ارسال بار هوایی به اروپا و بالعکس از ایران وجود داشته باشد. با حمل و نقل دریایی از اروپا امکان واردات کالا از کشورهایی مانند آلبانی، اتریش، بلژیک، چک، دانمارک، فنلاند، فرانسه، گرجستان، آلمان، یونان، ایرلند، ایتالیا، لیتوانی، نروژ، رومانی، روسیه، اسپانیا، سوئد، ترکیه و انگلیس وجود خواهد داشت.

بیشتر بخوانید: حمل دریایی به اتریش 

همانطور که مشاهده می‌کنید بسیاری از کشورهای اروپایی دارای بنادر فعالی هستند که امکان حمل و نقل دریایی از اروپا را دارند.

در حمل و نقل دریایی از اروپا بیشتر چه قطعاتی وارد می‌شوند؟

به‌طور معمول در حمل دریایی از اروپا، کالاهایی ارسال می‌شوند که دارای حجم زیاد و تُناژ بالایی هستند. انتقال چنین بارهایی با ارسال هوایی یا زمینی امکان‌پذیر نبوده یا هزینه‌های زیادی را خواهد داشت.

در حمل و نقل دریایی از اروپا شاهد واردات انواع ماشین‌آلات صنعتی، واردات قطعات خط تولید کارخانجات، ارسال مواد طبیعی و صنعتی، تجهیزات کامپیوتری، داروهای با ماندگاری بالا، واردات مواد شیمایی و خطرناک هستیم. نرخ حمل دریایی از اروپا به ایران برای چنین کالاهایی مقرون‌به‌صرفه بوده و ایمنی کالاها تا حدود زیادی با مخاطره جدی روبه‌رو نخواهد شد.

از چه سرویس حمل دریایی از بندرهای اروپا استفاده کنیم؟

انتخاب یک سرویس مناسب در حمل دریایی از اروپا اهمیت زیادی دارد، زیرا اگر از سرویس‌هایی استفاده کنیم که دارای کیفیت یا ایمنی منابسی نباشند، امکان وارد آمدن آسیب به بارها و ایجاد خسارت‌های جبران‌ناپذیر و هنگفت وجود دارد. در هنگام انتخاب شرکت حمل و نقل دریایی از اروپا، با دقت به بررسی شرایط سرویس‌های موجود بپردازید و گزینه‌هایی را انتخاب کنید که خدمات جامعی را ارائه می‌دهند. خدماتی مانند:

 1. حمل انواع بارهای حجیم و با وزن بالا؛
 2. ارائه انواع روش‌های حمل بار در بنادر و اسکله‌های اروپایی؛
 3. سرعت بالا در بارگیری و حمل دریایی از اروپا به ایران؛
 4. ارائه خدمات بسته‌بندی و ساخت جعبه چوبی، پالت یا کانتینر با توجه به ابعاد کالاها یا ماشین‌آلات صنعتی و تجاری؛
 5. تحویل گرفتن بار از انبار فروشنده اروپایی، بارگیری از انبار به اسکله، انتقال بار به کشتی، انجام کامل حمل و نقل دریایی و انتقال کالا به ایران؛
 6. انجام تشریفات گمرکی در کشور مبدا و ترخیص از گمرک مقصد؛
 7. ردیابی کامل کالا و اعلام وضعیت به روز حمل دریایی کالا از از اروپا به ایران؛
 8. ارائه بیمه باربری دریایی به اروپا و بالعکس برای پرداخت خسارات احتمالی؛
 9. و…

منظور از فریت بار دریایی به اروپا چیست؟

در بسیاری از مواقع قصد دارید تا بار حجیم و شخصی را به اروپا انتقال دهید یا ممکن است قصد انتقال باری برای دیگران به اروپا را داشته باشید. در ارسال بار هوایی به اروپا، امکان انتقال کالاهایی با حجم و وزن کم وجود دارد. اما اگر حجم کالا زیاد باشد یا وزن آن بیش از حد سنگین باشد، کرایه حمل هوایی به شدت افزایش پیدا می‌کند.

با فریت بار دریایی به اروپا امکان ارسال انواع محموله‌ها را خواهید داشت. نرخ حمل دریایی به اروپا در روش فریت بسیار مقرون‌به‌صرفه است و کالا در سریع‌ترین زمان و در سلامت کامل به دست گیرنده خواهید رسید. فریت بار دریایی به اروپا بیشترین کاربرد را برای افرادی دارد که به مهاجرت به کشورهای اروپایی می‌پردازند و قصد دارند تا بخش زیادی از وسایل زندگی خود را از طریق حمل دریایی به اروپا ببرند.
به‌طور معمول فریت بار دریایی به اروپا برای بارهای غیرتجاری انجام می‌شود و جنبه صادرات کالا ندارد.

نکات مهم حمل دریایی به اروپا

برای حمل دریایی بار به اروپا باید به نکات متعددی توجه داشت تا بارها در سریع‌ترین زمان و در ایمنی کامل به مقصد برسند:

1-    توجه به مسیر دریایی در حمل بار به اروپا و بالعکس

برای حمل و نقل دریایی به اروپا باید به مسیر دریایی توجه داشت. به‌طور معمول کشتی‌های باری یا تجاری از مسیرهای استاندارد و ایمن عبور می‌کنند تا با سانحه یا مشکلی روبه‌رو نشوند.
دریای سیاه، دریای مدیترانه، اقیانوس اطلس، دریای شمال و دریای بالتیک از مهمترین مسیرهای کشتی‌های تجاری و باربری هستند که در صنعت حمل و نقل دریایی برای دستیابی به اروپا مورد استفاده قرار می‌گیرند.

2-    آشنایی با کشورهای مطرح در حمل و نقل دریایی به اروپا

هر چند کشورهای اروپایی زیادی هستند که امکان حمل بارهای تجاری به آن‌ها وجود دارد. اما انگلیس، ایتالیا و هلند مهمترین کشورهایی هستند که بندرهای فعالی برای حمل دریایی بارهای تجاری دارند.

3-    کمک گرفتن از مشاوران برای انتخاب بهترین شیوه حمل بار

همانطور که گفتیم قبل از ارسال بار به مقاصد اروپایی با مشاوران حمل و نقل صحبت کنید تا بهترین شیوه را برای باربری انتخاب کنید. در برخی از مواقع مشاوران ارسال بار هوایی به اروپا را پیشنهاد می‌کنند و در مواردی که حجم بار زیاد باشد باربری دریایی به اروپا را پیشنهاد می‌دهند.

4-    توجه به بسته‌بندی کالاها در حمل دریایی به اروپا

اکثر کالاهای تجاری که به اروپا صادر می‌شوند یا از اروپا به ایران وارد می‌شوند دارای ارزش زیادی هستند. به همین دلیل اهمیت زیادی دارد که کالاها با دقت زیادی بسته‌بندی شوند تا در مقابل رطوبت، ضربه یا فشار آسیبی به آن‌ها وارد نشود.

5-    سم‌پاشی کالاها

اکثر کالاهای چوبی یا فلزی که باربری دریای به اروپا حمل آن‌ها را برعهده می‌گیرد باید سم‌پاشی شوند و گواهینامه بین‌المللی آن در ورود به مرزهای اروپا ارائه شود.

6-    توجه به بیمه بین‌المللی حمل کالا در دریا

هر چند حمل بار از طریق دریا ایمن است و کمتر اتفاقی برای کالاها می‌افتد، اما باید همیشه به بیمه حمل و نقل دریایی به اروپا توجه کرد تا در صورت بروز هر گونه حادثه‌ای امکان جبران خسارت‌های احتمالی وجود داشته باشد.

سخن پایانی

حمل دریایی به اروپا از شیوه‌های مناسب، سریع و مقرون‌به‌صرفه ارسال کالا است که نسبت به ارسال بار هوایی به اروپا یا ارسال بار زمینی توجیه‌پذیری بیشتری دارد. از سویی دیگر در حمل دریایی از اروپا، امکان واردات کالاهای صنعتی، دستگاه‌های تولیدی و تجهیزات پیشرفته وجود دارد. زیرا کشتی‌های باری و تجاری توانایی بالایی در حمل محموله‌های حجیم و سنگین دارند.

حمل و نقل کشتیرانی به اروپا و بالعکس نقش گسترده‌ای در توسعه صادرات و تجارت کشور دارد که به رشد اقتصادی منجر خواهد شد. برای استعلام قیمت حمل دریایی به اروپا با کارشناسان مجرب در این زمینه تماس بگیرید تا راهنمایی‌های دقیقی را دریافت کنید.

سوالات متداول

اگر قصد صادرات کالا به اروپا یا واردات اجناسی از اروپا به ایران را دارید به سراغ شرکت‌های حمل و نقل معتبری بروید که از تجربه کافی در این زمینه برخوردار هستند.

برای حمل و نقل دریایی به اروپا و بالعکس عوامل مختلفی بر روی هزینه‌ها تاثیر می‌گذارند. نوع کالا، مسیر حمل، روش حمل یا شیوه بارگیری، مسافت مبدا تا مقصد، هزینه‌های بیمه‌نامه یا عوارض گمرکی و… بر روی قیمت حمل دریایی به اروپا تاثیر دارند.

فریت بار دریایی به اروپا از مهمترین شیوه‌ها برای انتقال بارهای حجیم و سنگین است. اگر قصد مهاجرت به اروپا را دارید با فریت بارهای خود، خیلی سریع و با کمترین هزینه لوازم خود را به اروپا ارسال کرده و در مقصد آن‌ها را تحویل بگیرید.

به این مقاله امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *