حمل بار به آفریقا

آفریقای جنوبی، کشور برجسته‌ ای در قاره آفریقا است که در جنوب این منطقه و در سواحل دو اقیانوس اطلس و هند قرار گرفته است. شهر ژوهانسبورگ به عنوان قطب اصلی اقتصادی در آفریقای جنوبی شناخته می ‌شود و به دلیل وجود معادن الماس و طلا، معروف است. علاوه بر این، ژوهانسبورگ یکی از شهرهای مدرن این کشور بوده و به همین دلیل گردشگران و مهاجران بسیاری این شهر را برای تفریح یا اقامت انتخاب می‌کنند.

این وضعیت باعث شده که مسافران متعددی به خدمات حمل‌ و نقل بین‌المللی برای ارسال بار به آفریقای جنوبی نیاز داشته باشند. در این مقاله به بررسی کامل موضوع حمل بار به آفریقا می پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

حمل بار به آفریقا

آفریقا دومین قاره بزرگ در جهان است که شامل ۶۱ کشور مختلف با وسعت و فرهنگ های گوناگون می ‌باشد. این قاره از جهت شمال به دریای مدیترانه و از جهت شمال شرق به کانال سوئز و دریای سرخ وصل است. همچنین از جهت شرق به خلیج عدن و از جنوب شرق به اقیانوس هند منتهی می شود. از سوی دیگر، این قاره از غرب به اقیانوس اطلس وصل است. قاره آفریقا، یک قاره پهناور با شاخص اقتصادی متغییر در کشورهای مختلف این منطقه است. پیشرفت سریعی که آفریقا تجربه می ‌کند، باعث شده کشورهای این قاره نیاز بسیار شدیدی به انواع کالا داشته باشند. صادرات ایران به این قاره در طول سال‌ های اخیر با افزایش 107 درصدی روبرو شده که نشان از اهمیت این بازار برای صادرات ایران است.

انواع روش های حمل بار به آفریقا

برای حمل بار به آفریقا از روش ‌های مختلفی استفاده می ‌شود که شما می‌توانید با توجه به شرایط و بودجه خود، یکی از این روش ها را انتخاب کنید. هر یک از روش ‌هایی که برای ارسال بار به آفریقای جنوبی استفاده می ‌شوند، دارای مزایا و معایب خاصی هستند. بر اساس نوع محموله و شرایط مشخص آن، باید بهترین روش حمل و نقل را انتخاب کرد که بتواند انتقال کالا و محموله را به بهترین شکل برای شما فراهم کند.

هزینه حمل بار به آفریقا

حمل هوایی بار به آفریقا

با استفاده از روش حمل هوایی، شما می توانید کالای خود را با سرعت بیشتری به کشور مورد نظر خود در قاره آفریقا ارسال کنید. برای انجام این روش، ابتدا باید تمام مدارک لازم را آماده کنید و سپس کالای خود را به فرودگاه امام خمینی در تهران ارسال نمایید. پس از تکمیل مراحل اداری و پرداخت هزینه ‌های لازم، کالای شما از فرودگاه تهران به آفریقا ارسال خواهد شد.

استفاده از روش حمل و نقل هوایی ارسال بار به آفریقا با وجود سرعت زیاد هزینه ‌های بالایی نیز دارد و از این رو ممکن است از نظر اقتصادی بهینه و مناسب نباشد. با این حال، اگر از نظر مالی محدودیتی ندارید، روش حمل و نقل هوایی می تواند گزینه‌ ی مناسبی برای شما باشد.

حمل دریایی بار به آفریقا

یکی از روش ‌های پرکاربرد و اقتصادی برای ارسال بار به آفریقا، استفاده از حمل و نقل دریایی است. در این روش، به جای ارسال کالاها به فرودگاه، آن ‌ها را به یکی از بنادر ایران ارسال کرده و پس از تکمیل مدارک و مراحل گمرکی، کالاها به یکی از بنادر مقصد در آفریقا منتقل می ‌شوند. اگرچه در این روش هزینه ارسال کالای شما به مقصد بسیار مناسب است، اما باید زمان بیشتری را صرف انتظار کالا کنید. به همین دلیل برای افرادی که نیاز به ارسال سریع دارند، استفاده از روش دریایی توصیه نمی‌ شود. اما اگر قصد ارسال کالا با حجم و وزن بالا از ایران به آفریقا با هزینه مناسب را دارید، مطمئن باشید که انتخاب روش دریایی، تصمیم بهتری خواهد بود.

حمل زمینی بار به آفریقا

قاره آفریقا دارای مرزهای آبی بسیار زیادی است و به همین علت از طریق روش زمینی، ارسال کالا به این کشورها امکان‌ پذیر نیست. بنابراین، بهترین روش ‌ها برای ارسال بار به آفریقا، روش‌ های هوایی و دریایی هستند.

هزینه ارسال بار به آفریقا

هزینه ارسال بار به آفریقا بدون شک با توجه به نوع کالا، روش حمل (هوایی یا دریایی)، ارزش کالا، نرخ ارز و عوامل دیگر متفاوت است. اگر در زمینه صادرات فعالیت دارید، باید ابتدا یک شرکت حمل ‌و نقل بین ‌المللی معتبر برای ارسال هوایی یا دریایی به آفریقای جنوبی پیدا کنید. همچنین دانشجویان و اشخاصی که به آفریقای جنوبی مهاجرت داشته ‌اند برای ارسال لوازم شخصی خود به خدمات حمل و نقل بین ‌المللی احتیاج دارند.

بیشتر بخوانید: ارسال بار به کشورهای همسایه ایران

حمل بار به آفریقا

بندرهای مهم آفریقا برای حمل بار

آفریقا بنادر تجاری مهمی دارد که نقش موثری در حمل و نقل بین المللی دارند. تعدادی از معروف ترین بنادر تجاری آفریقا عبارتند از:

Dakar

بندرداکار قاره‌ های آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی، غرب آفریقا و اروپا را به یکدیگر متصل می‌کند و به همین علت از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است. این بندر در ساحل غربی قاره آفریقا  واقع شده است. بندر داکار به عنوان پنجمین بندر مهم در قاره آفریقا شناخته می ‌شود. بسیاری از افراد برای ارسال کالاهای خود به آفریقا ، این بندر را به عنوان مقصد انتخاب کرده و بار خود را از بندرعباس در ایران به بندر داکار در آفریقا ارسال می کنند.

Port Said

پورت سعید یک بندر در ساحل مدیترانه‌ ای و شمال شرق مصر در انتهای شمالی آبراه سوئز و کرانه غربی آن بین دریای سفید و دریاچه منزله است. این بندر از راه خط آهنی به طول ۲۳۳ کیلومتر از طریق اسماعیلیه و زقازیق به قاهره، اسکندریه و دمیاط وصل می ‌شود. پس از احداث کانال سوئز، پورت سعید دومین بندر مصر بعد از اسکندریه شناخته شد و هم اکنون، مرکز استان به همین اسم است.

این شهر دارای یک لنگرگاه مصنوعی زیبا، خیابان ‌های مستقیم و باز و ساختمان‌ هایی با سبک اروپایی است. پورت سعید به عنوان بزرگترین ایستگاه بارگیری ذغال سنگ جهان در اواخر قرن نوزدهم شناخته شد و همچنین در قرن بیستم مرکز صادرات کتان، برنج و سایر محصولات کشاورزی بود. پورت سعید دارای دو نیروگاه گازی، صنایع کامپیوتری، تولید، چاپ و تأسیسات کشتی سازی است.

Mombasa

مومباسا در کنیا یکی از مهم ترین بنادر آفریقا است که اکثر صادرکنندگان و تجار بزرگ ایرانی به دنبال تجارت و مبادله کالا با آن از طریق دریا هستند. بنادر این شهر شامل بندر کیلیندینی، پورت رایتز، بندرهای قدیمی در قسمت شرقی جزیره مومباسا و همچنین بندر تودور در شمال جزیره است. حمل بار از بندرعباس به بندر مومباسا از طریق جبل علی و … حدود 15 تا 17 روز طول می کشد. کلیندینی به طور طبیعی یک بندر عمیق است. به همین علت بیشتر حمل و نقل ها در این مکان انجام می شود. این بندر دارای 16 اسکله عمیق، دو پایانه نفتی، اسکله های امن و اسکله های شناور برای کشتی های دریایی است.

Djibouti

جیبوتی دارای سه اسکله در جنوب شرقی، شمال شرقی و شمال غربی است که همه اسکله ‌ها از طریق راه آهن قابل دسترسی هستند. این بندر تا فرودگاه بین المللی حدود ۷ کیلومتر فاصله دارد و ایستگاه هوایی اصلی برای کشورهای محصور در خشکی در اروپا و آفریقا است.

Port of Dar es Salaam

بندر دارالسلام تانزانیا در ساحل اقیانوس هند و در بخش شرقی شهر دارالسلام واقع شده است. بندر دارالسلام تانزانیا مهم ‌ترین بندر تجاری در کشور تانزانیا به شمار می رود که دارای ظرفیت 4.1 میلیون تن برای کالاهای غیر مایع و 6 میلیون تن ظرفیت برای ذخیره یا جابجایی کالاهای مایع است. این بندر 11 اسکله با طول کل 2600 متر دارد. همچنین، بندر دارالسلام دارای 1 تا 7 بندر برای انواع محموله ‌های خشک و فله و 8 تا 11 بندرگاه برای انواع محموله‌ های کانتینری است.

بندر دارالسلام تانزانیا دارای تعدادی اسکله برای فرستادن محموله‌ های عمومی، ترمینال کانتینری برای حمل و ارسال محموله‌ های صنعتی از جمله ماشین ‌آلات کشاورزی و صنعتی، کالاهای پزشکی، ترمینال حبوبات برای ارسال محموله ‌های خشک از جمله حبوبات و کالاهای فله و غلات و ترمینال روغن برای ارسال انواع روغن ‌های خوراکی جامد و مایع است. علاوه بر این در ارسال بار به آفریقا به مقصد بندر دارالسلام، ممکن است محموله ‌های دیگری همچون مواد نفتی نیز جابجا شود ولی حجم آن ها معمولاً در قیاس با سایر بنادر آفریقا، کمتر است.

Senegal

کشور سنگال در غرب آفریقا واقع شده، پایتخت آن شهر داکار است و دومین بندر در غرب آفریقا پس از ابیجان محسوب می شود. داکار نزدیک ترین بندر آفریقای غربی به اروپا است. این کشور حدود 11 میلیون نفر جمعیت دارد. اقتصاد سنگال متشکل از کشاورزی، ماهی گیری، صنعت نساجی، معادن فسفات و پالایشگاه های نفت است. محصولات کشاورزی آن شامل پنبه، نیشکر، انبه و بادام زمینی است. در سال های گذشته به دلیل ثبات سیاسی سنگال، صنعت گردشگری رشد زیادی داشته است و هر ساله گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند.

Mauritania

موریتانی یازدهمین کشور آفریقا بوده و در شمال غربی این قاره واقع شده است. نواکشوت پایتخت موریتانی، فضای توریستی بسیار جذابی دارد. بندر نوازیبو دومین شهر معروف موریتانی است. این بنادر کشور هستند که وضعیت اقتصادی را شکل می دهند. موریتانی از غرب با اقیانوس اطلس و از شمال با صحرای غربی همسایه است. صادرات در موریتانی عمدتاً سنگ آهن و ماهی است و بخش قابل توجهی از اقتصاد موریتانی را پوشش می دهد. چشم انداز اقتصادی در این کشور بر اساس وضعیت صادرات است.

بیشتر بخوانید: حمل بار ترافیکی

شرایط ارسال بار به آفریقا در شرکت لیان ویسمن

برای ارسال بار به خارج از کشور، لازم است به برنامه ریزی دقیق، انتخاب روش مناسب حمل و نقل و رعایت مقررات و قوانین بین‌المللی توجه کرد. این فرآیند ممکن است با مشکلاتی همچون تأخیر در تحویل، ضرر و زیان در حمل و نقل و مسائل مربوط به گمرک و ترخیص کالا همراه باشد. برای ارسال بار به آفریقا، ابتدا باید مدارک لازم برای صادرات را تهیه کرده و انواع روش‌ های حمل و نقل را بررسی نموده و بهترین گزینه را انتخاب کنید.

همچنین، تأمین بیمه حمل و نقل، رعایت مقررات و استاندارد های بین‌ المللی نیز از اقداماتی است که باید در نظر گرفته شوند. با انجام مراحل لازم و انتخاب روش ‌های مناسب، ارسال بار به خارج از کشور می‌ تواند فرصتی عالی برای گسترش کسب و کار باشد.

شرکت لیان ویسمن یکی از بهترین شرکت های ارسال بار به خارج از کشور است. این شرکت دارای خدمات متنوعی در زمینه حمل و نقل بین المللی است و با مجهز شدن به تکنولوژی های مدرن، خدمات انبار، شرکای حمل و نقل و کارکنان متخصص، تمام نیازهای حمل و نقل شما را تأمین می کند.

نتیجه گیری

در این مقاله با نحوه حمل بار به آفریقا آشنا شدیم. همان طور که اشاره شد این کشور دارای بنادر بسیاری است که برای ارسال بار می توانید از انواع روش های حمل کالا استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انتخاب مسیر و روش حمل بار با کارشناسان شرکت حمل و نقل لیان ویسمن در ارتباط باشید.

سوالات متداول

برای ارسال بار به آفریقا روش های مختلفی همچون ارسال هوایی، ارسال دریایی وجود دارد که می توانید با توجه به نوع کالا خود، یکی از این روش ها را انتخاب کنید.

مدت زمان ارسال بار به عوامل بسیاری همچون روش حمل و نقل، مسافت، حجم بار و سایر موارد بستگی دارد. برای اطلاع دقیق از مدت زمان ارسال، می توانید با کارشناسان شرکت مشورت کنید.

هزینه ارسال بار با توجه به عوامل مختلف متفاوت است و با توجه به نوع کالا، حجم آن، روش حمل، ارزش کالا ، نحوه بسته بندی و سایر عوامل تعیین می شود.

4.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *