حمل خرده بار از اروپا

حمل خرده بار به اروپا

حمل خرده‌بار به اروپا یکی از خدماتی است که شرکت لیان ویسمن به مشتریان خود ارائه می‌کند. متاسفانه اغلب شرکت‌ها چنین خدماتی را به تاجران و مشتریان ارائه نمی‌کنند. حمل خرده بار همان حمل گروپاژ است. این نوع حمل برای کالاهای کوچک و چندین پالتی استفاده می‌شود.

حمل خرده بار به اروپا

حمل خرده بار به اروپا برای شرکت‌های حمل بین‌المللی چندان مقرون‌به‌صرفه و اقتصادی نیست. به همین دلیل بسیاری از شرکت‌های حمل بین‌المللی این نوع خدمات را به مشتریان ارائه نمی‌کنند. برای اینکه مفهوم خرده بار را به‌خوبی درک کنید، بهتر است یک محموله چندین پالتی یا یک محموله با تناژ پایین را در نظر بگیرید. در این حالت حجم کم محموله یا وزن کم آن، برای ارسال اختصاصی محموله مقرون‌به‌صرفه و بهینه نخواهد بود. در این صورت، صاحبان محموله بهتر است کامیون حمل بار خود را با چندین صاحب محموله دیگر شریک شوند. این نوع ارسال باعث کاهش هزینه‌های حمل و نقل و باربری خواهد شد.

در بعضی مواقع حجم کالای ارسالی به اروپا یا وزن آن برابر با یک کانتینر و کامیون نیست. در این حالت، انتخاب روش دربستی هزینه بالایی را به همراه دارد. برای حل این مشکل، حمل خرده بار به اروپا پیشنهاد می‌شود.

انواع روش های حمل خرده بار به اروپا

حمل خرده بار به اروپا از ایران به روش‌های مختلف هوایی، زمینی و دریایی امکان‌پذیر است. این روش‌ها با توجه به سرعت انتقال و نوع بار انتخاب می‌شوند. در برخی از شرایط نیز ممکن است حمل به شکل ترکیبی انجام شود، یعنی بخشی از حمل به شکل دریایی و بخشی از انتقال به شکل زمینی انجام شود.

حمل خرده بار به اروپا در هر کدام به طریق دریایی، زمینی و هوایی مزایا و معایب زیادی به همراه دارد. روش حمل با توجه به کشور مقصد، میزان بودجه، میزان حجم بار، نوع بار، زمان تحویل بار و… انتخاب خواهد شد. در واقع این شرایط است که تعیین‌ می‌کند کدام روش برای حمل بار مناسب‌تر است.

بیشتر بخوانید: حمل بار هوایی از ترکیه

حمل هوایی خرده بار به اروپا

حمل خرده بار از اروپا

حمل هوایی به‌عنوان امن‌ترین و سریع‌ترین روش برای ارسال بار از ایران به اروپا معرفی می‌شود. این روش مزایای زیادی دارد، به همین خاطر به یکی از روش‌های پرطرفدار به‌خصوص برای تاجرانی که زمان تحویل بار برای آن‌ها اهمیت زیادی دارد، تبدیل شده است. ارسال خرده بار به اروپا از طریق هوایی با هواپیماهای باربری و به شکل هوایی انجام می‌شود.

اگر محموله ارسالی به اروپا از نوع شکننده، حساس، قیمتی و باارزش است، ارسال هوایی می‌تواند گزینه مناسب‌ باشد، زیرا این روش امنیت بیشتری دارد و محموله سالم به مقصد خواهد رسید. هزینه حمل هوایی خرده بار به اروپا احتمالاً از سایر روش‌ها بیشتر است. بسیاری از تاجران با توجه به هزینه بالای این نوع حمل، آن را برای ارسال انتخاب نمی‌کنند. با این حال حمل هوایی با توجه به نوع محموله و مزایایی که ارائه می‌کند، می‌تواند روشی مقرون‌به‌صرفه و ایده‌آل باشد.

حمل زمینی خرده بار به اروپا

برای حمل خرده بار به اروپا می‌توانید از حمل زمینی کمک بگیرید. این نوع انتقال و ارسال کالا با خودروهای نیمه‌سنگین (تریلی و کامیون) و سنگین انجام می‌شود. این حمل بار در بیشتر موارد از مرزهای قفقاز و ترکیه انجام می‌گیرد. البته در برخی از موارد نیز با توجه به کشور اروپایی ممکن است مرز دیگری برای حمل زمینی انتخاب شود. در بیشتر موارد حمل بارهای سنگین به اروپا از راه زمینی انجام می‌شود، از طرفی این نوع حمل، اقتصادی و مقرون‎به‌صرفه است. حمل خرده بار به اروپا به شکل زمینی برای آن دسته از تاجرانی مناسب است که به زمان رسیدن کالا و محموله اهمیت چندانی نمی‌دهند، چرا که حمل زمینی با توجه به مسیر طولانی که طی می‌کند، بسیار زمان‌بر است. اگر می‌خواهید بار شما در زمان مشخصی به مقصد برسد، این نوع حمل را انتخاب نکنید.

حمل خرده بار به اروپا

حمل دریایی خرده بار به اروپا

حمل خرده بار به اروپا از طریق دریا با توجه به موقعیت جغرافیایی اغلب کشورهای اروپایی امکان‌پذیر است. در واقع اغلب کشورهای اروپایی موقعیت بندرگاهی دارند و امکان حمل دریایی برای آن‌ها میسر است. حمل دریایی به اروپا برای آن دسته از کالاهایی مناسب است که حجیم و سنگین هستند. کشورهایی همچون آلمان، انگلیس، فرانسه، ایرلند، هلند و… از جمله کشورهایی هستند که موقعیت بندرگاهی مناسبی دارند و ارسال کالا به آن‌‌ها از طریق دریا امکان‌پذیر است. در حمل دریایی به اروپا از کانتینر و کشتی‌های باری استفاده می‌شود. این نوع حمل با توجه به اینکه امکان بارگیری حجیم و سنگین را دارد، مناسب است. از طرفی هزینه پایینی دارد و امنیت بالا برای محموله‌های تاجران را تامین می‌کند.

مزایای حمل خرده بار به اروپا

حمل خرده بار به اروپا با توجه به شرایط و نوع محموله می‌تواند بسیار مقرون‌به‌صرفه باشد. تاجری که برای حمل محموله خود از روش گروپاژ یا خرده بار کمک می‌گیرد، احتمالاً دارای محموله کوچک یا چند پالتی است. این نوع محموله‌ها با توجه به کوچک و کم وزن بودن، برای بارگیری نیاز به اختصاص فضای کل کامیون یا کانتینر ندارند، چرا که تنها فضای کوچکی از کامیون یا کانتینر را در بر می‌گیرند. از این رو بهتر است به همراه محموله‌های دیگر بارگیری و روانه مقصد شوند. این موضوع نشان می‌دهد حمل خرده بار به کشورهای اروپایی بسیار کم هزینه‌تر از روش‌های دربستی است و از هر نظر مقرون‌به‌صرفه‌تر خواهد بود.

واقعیت امر این است که کشورهای اروپایی با ایران فاصله زیادی دارند. خود این موضوع به‌تنهایی می‌تواند هزینه حمل و نقل را افزایش دهد. با این حال ارسال خرده بار به اروپا نسبت به روش‌های FTL کم‌هزینه‌تر است.

دسترسی به سایر روش‌های حمل همچون FTL با توجه به شرایط خاص و هزینه بالایی که دارد، برای اغلب تاجران سخت و دشوار است. این در حالی است که حمل خرده بار به اروپا از دسترسی خوبی برخوردار است. طوری که هر نوع شغل کوچکی می‌تواند از این نوع روش حمل استفاده کند.

حمل خرده بار به اروپا هزینه‌های نگهداری کالا را نیز کاهش می‌دهد. به‌عنوان مثال صاحب کالا، کالای خود را با توجه به حجمی که دارد، در مدت زمان کمی می‌فروشد و نیازی به پرداخت هزینه سنگین برای نگهداری کالا ندارد. از طرفی کانتینرهای حمل خرده بار به اروپا با توجه به اشتراکی بودن کامیون، کانتینر و … به‌سرعت پر می‌شوند. این نوع حمل اجازه می‌دهد که مشاغل مختلف انعطاف لازم را برای کسب و کار داشته باشند و موقعیت‌های جدیدی را تجربه کنند.

حمل خرده بار از اروپا

هزینه حمل خرده بار به اروپا

قیمت و هزینه حمل خرده بار به اروپا یکی از دغدغه‌های همیشگی و اساسی تاجران به حساب می‌آید. هزینه ارسال محموله و انتقال هر نوع کالایی به اروپا با توجه به مسافت و موقعیت کشورهای اروپایی نسبتاً بالاست، بنابراین اغلب تاجران سعی می‌کنند روش صحیح را برای حمل خرده بار به اروپا انتخاب کنند.

هزینه حمل خرده بار دستخوش عوامل مختلفی قرار دارد، بنابراین نمی‌توان این هزینه را به‌درستی تخمین زد.

وزن جرمی و حجمی کالا

برای حمل خرده بار به اروپا، وزن و جرم محموله اندازه‌گیری خواهد شد. هر کدام از این فاکتورها که عدد بیشتری را داشته باشند، به‌عنوان ملاک تعیین وزن انتخاب می‌شوند. مثلاً اگر وزن حجمی محموله، 150 و وزن جرمی آن برابر با 110 کیلوگرم باشد، وزن حجمی به‌عنوان ملاک تخمین هزینه و قیمت حمل بار در نظر گرفته خواهد شد. وزن جرمی کالا به وزن حقیقی آن اشاره دارد که این وزن از طریق وزن کردن کالا بر روی ترازو به دست می‌آید. وزن حجمی نیز با حاصلضرب سه عدد ارتفاع، طول و عرض محموله و تقسیم آن بر 5000 یا 6000 تعیین خواهد شد. هر چه وزن جرمی و حجمی کالا رقم بالایی را به‌خود اختصاص دهند، قیمت حمل خرده بار به کشورهای اروپایی بالاتر می‌رود.

مسافت بین مبدأ و مقصد

فاصله بین دو کشور مبدأ و مقصد از دیگر فاکتورهای مهم و عوامل تاثیرگذار در تخمین هزینه حمل خرده بار است. هر چه فاصله بین دو کشور بیشتر باشد، هزینه حمل خرده بار به کشورهای اروپایی بیشتر می‌شود.  

هزینه بسته‌بندی

نوع و نحوه بسته‌بندی از جمله عواملی است که در سلامت و ایمنی کالا تاثیر زیادی دارد. این بسته‌بندی در میزان قیمت حمل خرده بار نیز اهمیت زیادی دارد. برخی از محموله‌ها با توجه به شکنندگی و حساسیت بالا نیاز به بسته‌بندی مجدد دارند. هزینه‌های بسته‌بندی نیز می‌تواند بر قیمت حمل خرده بار تاثیر زیادی داشته باشد.

روش حمل

حمل خرده بار به قاره اروپا از طریق هوایی، دریایی و زمینی امکان دارد. هر کدام از این روش‌ها، قیمت‌های متفاوتی دارند، بنابراین قیمت حمل خرده بار با توجه به نوع حمل متفاوت خواهد بود.

هزینه‌های گمرکی

هزینه‌های گمرکی همچون بیمه، ترخیص کالا ، هزینه کسب مجوز، هزینه انبارداری، هزینه بارگیری، هزینه تخلیه بار و… از مواردی است که در هر نوع حمل، صادرات و واردات کالا وجود دارد و غیر قابل چشم‌پوشی است. این هزینه‌ها می‌توانند بر کل هزینه حمل خرده بار تاثیر داشته باشند. 

نوسانات ارز

ارسال بار به اروپا تحت تاثیر نوسانات ارزی نیز قرار دارد. هر گونه تغییر نرخ ارز می‌تواند سایر هزینه‌های انتقال بار به اروپا را افزایش یا کاهش دهد.

جمع‌بندی

حمل خرده بار به اروپا از 3 طریق دریایی، زمینی و هوایی انجام می‌شود. حمل زمینی نسبت به سایر حمل‌ها مقرون‌به‌صرفه‌تر است و تقریباً تمامی کشورهای اروپایی می‌توانند سفارش خود را از این طریق انجام دهند. حمل خرده بار برای تاجران، شرکت و سایر کسب و کارهایی مناسب است که تصمیم دارند بخشی از کالای خود را از کشورهای دیگر تامین کنند. در این نوع حمل، محموله‌های کوچک، چند پالتی و جزئی بارگیری می‌شوند. نکته قابل توجه در مورد حمل خرده بار این است که نیازی به رزرو کامیون یا کانتیتر با ظرفیت کامل برای حمل محموله نیست. مدت زمان این حمل به‌خصوص در نوع زمینی طولانی است. برای حمل زمینی از کامیون‌های مختلف با ابعاد گوناگون استفاده می‌شود.

سوالات متداول

روش مناسب برای حمل خرده بار به اروپا روشی است که ایمن باشد و کمترین هزینه را داشته باشد. از طرفی حمل خرده بار به کشورهای اروپایی به سه طریق دریایی، زمینی و هوایی امکان‌پذیر است. حمل زمینی نسبت به سایر روش‌هایی که برای حمل خرده بار به کشورهای اروپایی استفاده می‌شوند، مناسب‌تر است. با این حال حمل دریایی و هوایی نیز می‌تواند با توجه به کشور صادرکننده یا واردکننده کالا، نوع کالای وارداتی، مسافت بین مبدأ و مقصد و… بسیار مناسب، مقرون‌به‌صرفه و اقتصادی باشد.

تخمین هزینه و قیمت حمل خرده بار به اروپا با در نظر گرفتن عوامل مختلف امکان‌پذیر است. حجم کالا، نوع کالا، نحوه بسته‌بندی، ارزش و قیمت بار، میزان حساسیت و شکنندگی بار، نوع خودرو و وسیله‌ای که برای حمل بار استفاده می‌شود، نوع حمل و… از مهم‌ترین عواملی هستند که در تخمین قیمت خرده بار تاثیر زیادی دارند. طبیعی است که هر چه کالاها سنگین‌تر، حساس‌تر و قیمتی‌تر باشند، به همان نسبت قیمت حمل و نقل را افزایش می‌دهند.

اگر محموله ارسالی کم حجم، کوچک و نهایتاً چند پالتی است، نیازی به رزرو یک کانتینر یا کامیون کامل ندارد. در چنین حالتی خرده بار می‌تواند بهترین روش برای حمل کالا به اروپا باشد. این در حالی است که خود حمل به اروپا با توجه به مسافت زیاد بسیار هزینه‌بر خواهد بود.

حمل خرده بار به اروپا بسیار کم هزینه و مقرون‌به‌صرفه‌تر از سایر روش‌های حمل است. با این حال این نوع حمل نیاز به صرف زمان بالایی برای رسیدن به مقصد دارد، چرا که بسته به نوع محموله و کالا ممکن است چندین مبدأ برای جمع‌آوری و بارگیری کالا وجود داشته باشد و این مسئله به‌خودی خود به زمان زیادی نیاز دارد.

آلمان، ایتالیا و… از جمله کشورهایی هستند که می‌توان انتقال بار به آن‌ها را به شکل زمینی انجام داد. در واقع حمل هوایی به بسیاری از شهرهای آلمان و ایتالیا امکان‌پذیر نیست. یعنی اگر خرده بار به شکل هوایی ارسال شود، تنها در برخی از شهرهای آلمان امکان تخلیه بار وجود دارد، بنابراین بارگیری دوم از محل تخلیه تا مقصد مورد نظر با کامیون انجام خواهد شد.

به این مقاله امتیاز دهید.

خدمات

دسته‌ها

آخرین مقالات

آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *