کانتینر یخچالی به هند

کانتینر یخچالی به هند

کانتینرهای یخچال‌ دار که با عنوان ریفر شناخته می ‌شوند، نقش مهمی در صنعت لجستیک دنیا دارند. این کانتینر های مخصوص برای انتقال کالاهای فاسد شدنی در مسافت های طولانی  با حفظ تازگی و کیفیت مهم هستند. در این مقاله به بررسی کامل موضوع کانتینر یخچالی به هند می پردازیم و با نحوه ارسال آن آشنا می شویم پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

کانتینر یخچالی

کانتینرها معمولاً بر اساس اندازه به ظروف 20 فوتی و کانتینرهای 40 فوتی تقسیم می‌شوند. البته اندازه آن ها می تواند کوچک یا بزرگ باشد. شرکت های حمل و نقل که قصد جابجایی کالا را دارند سعی می کنند اندازه و وزن کالا را به گونه ای تنظیم کنند که مضرب 20 یا 40 فوت باشد. با این حال، این فقط یک طبقه بندی بر اساس اندازه است. این دسته ها را می توان با دسته های دیگر ترکیب کرد. به عنوان مثال کانتینر 20 فوتی با سقف، کانتینر 40 فوتی با سقف، کانتینر 20 فوتی و 40 فوتی بدون سقف یخچال و غیره.

حمل کانتینر یخچالی 20 فوت به هند

متداول ترین روش استفاده از کانتینرهای 20 فوتی که به عنوان کانتینرهای 6 متری نیز شناخته می شوند، در حمل و نقل دریایی برای ارسال محموله های کم حجم و کوچک است. کانتینرها معمولاً دارای حجم 20 فوت و 33 متر مکعب و حداکثر ظرفیت بار 28220 کیلوگرم هستند. اگر قصد دارید یک کانتینر 20 فوتی یا سایر مدل های کانتینر برای حمل بارهای دریایی را اجاره کنید، باید با وضعیت آن آشنا باشید. اولین قدم انتخاب کانتینرهایی با ظرفیت مناسب برای حمل و نقل کالا بر اساس حجم می باشد. مرحله بعدی انتقال کانتینر به محل بارگیری است. پس از بارگیری، کانتینرها با روش های مختلف به محل تخلیه فرستاده می شوند.

حمل کانتینر یخچالی 40 فوت به هند

کانتینر 40 فوت از کانتینترهای بزرگ پر کاربرد برای حمل مواد غذایی فاسد شدنی است. کانتینرهایReefer  با عنوان کانتینر سردخانه ای یا سردخانه کانتینری نیز شناخته می شوند که به دلیل کاربرد بالا و همچنین سهولت جابجایی بار، بین تجار از محبوبیت زیادی برخوردار است.

هزینه حمل کانتینر یخچالی به هند

کانتینر یخچالی به هند

هزینه حمل بار به عوامل مختلفی همچون موارد زیر بستگی دارد:

 • نوع محموله یا کالا
 • وزن کالا
 • حجم کالا
 • شهر مبداء و مقصد
 • بیمه
 • گمرک
 • اینکوترمز

در حمل و نقل دریایی، علاوه بر مقررات اینکوترمز، باید توجه داشته باشید که سه راه برای حمل و نقل محموله شما وجود دارد که عبارتند از:

 • حمل و نقل خرده بار: این نوع حمل و نقل  LCLنیز نامیده می شود. در این روش کالاهای افراد مختلف توسط یک کانتینر حمل می شود، زیرا حجم هر محصول به تنهایی کمتر از حجم کل کانتینر است.
 • حمل فله ‌ای: حمل و نقل فله که فله شکسته نیز نامیده می شود، مختص کالاهایی است که به صورت فله حمل می گردند، مانند خاک و مواد معدنی
 • حمل فول ‌بار: محموله کامل، معروف به FCL، مختص کسانی است که حجم محموله آن ها یک کانتینر یا بیشتر است. در این روش کشتی را به صورت جداگانه در اختیار یک بازرگان یا تاجر قرار می دهند.

با توجه به روش انتخابی هزینه ارسال بار متفاوت خواهد بود.

بیشتر بخوانید: حمل کانتینر به هند

کانتینر یخچالی به هند

مزایای حمل کانتینری از هند

حمل کانتینری دارای مزایای بسیار است، برخی از این مزایا عبارتند از:

 • حفظ کالا در برابر انواع حوادث طبیعی همچون طوفان، باران و آفتاب
 • حفظ کالا در برابر سرقت در طول مسیر حمل
 • فرآیند بارگیری آسان
 • استفاده بهینه از فضای خالی کشتی
 • شمارش بهتر کالاها

بنادر مهم حمل کانتینر یخچالی از هند به ایران

حمل و نقل دریایی به هند بیشتر توسط کشتیرانی جمهوری اسلامی و NVOCC انجام می گیرد. عموماً برای حمل دریایی از ایران به هند، مشتریان به دو صورت عمل می کنند، کالا را جلوی درب کارخانه به شرکت حمل و نقل تحویل می دهند و آن شرکت تمامی امور حمل و نقل داخلی و ترخیص و گمرک در بندر عباس را انجام داده و ارسال بار به مقصد مورد نظر را انجام می دهد. بندر ناواشا و موندرا دو قطب اصلی دریایی در سواحل غربی هند هستند. این بنادر نقش مهمی را در تسهیل تجارت بین ‌المللی و حمل و نقل بار از هند دارند و کالاها از این مسیر ارسال می شوند.

خدمات شرکت لیان ویسمن برای حمل کانتینری یخچالی از هند به ایران و بالعکس

شرکت لیان ویسمن با ارائه خدمات انحصاری برای کانتینرهای یخچالی 20 فوتی و 40 فوتی به صاحبان کالا و بهترین نرخ رقابتی بار در کنار خدمات مطمئن برای مشتریان امکان رشد حمل و نقل کالاهای حساس یخچالی را فراهم نموده و نقش بسزایی در تسهیل روند صادرات و واردات دارد.

این شرکت طیف گسترده ای از خدمات مرتبط با حمل و نقل کالاهای حساس به دما، همچون کانتینرهای طراحی شده سفارشی، راهکارهای کنترل دما و پشتیبانی لجستیک علاوه بر امور گمرکی در ایران را با تضمین بهترین کیفیت ارائه می دهد.

جمع بندی

کانتینرهای یخچالی در حمل و نقل ایمن و موثر اقلام حساس به دما همچون میوه ها، سبزیجات، محصولات لبنی، داروها و غیره نقش مهمی دارند و به طور کلی در رشد اقتصاد صنایع کل جهان اثربخش هستند. بدون این ظروف، تحویل محصولات تازه به بازارهای هدف در کشورهای خارجی غیرممکن است. در صورتی که قصد ارسال کالا با کانتینرهای یخچالی ازهند به ایران و یا بالعکس را دارید می توانید برای ارسال بار و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان شرکت لیان ویسمن در ارتباط باشید.

سوالات متداول

به طور کلی حمل دریایی نسبت به حمل هوایی از قیمت مقرون به صرفه‌تری برخوردار است ولی اگر سرعت ارسال بار برایتان مهم است حمل هوایی را انتخاب کنید.

مبلغ نهایی حمل کانتینری به عوامل مختلفی همچون وزن بار، نوع کالا، فاصله مبدا تا مقصد و سایر عوامل بستگی دارد.

حمل دریایی از هند معمولاً با کانتینرهای 20 و 40 فوتی از طریق بندر ناواشا به ایران انجام می گیرد.

به این مقاله امتیاز دهید.

خدمات

دسته‌ها

آخرین مقالات

آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *